Ne Dinliyorsunuz ?

Al gözümden yaşları gün gelir kurutursun.
Yaz bunu bir kenara gidersen unutursun...

yasu vre gelde içme...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(18/12/2017, Saat: 20:06)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Büyük besteci, 20. ve 21. yüzyılın en büyük müzik dehalarından sayılan Serdar Ortaç'ın da dediği gibi:

Topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki?

Madem öyle zaten yapılmış olan bir beste bulmalı her zamanki gibi...

İki satır da bilgi verelim bu şarkı için. Şarkının orijinali Jose Feliciano'ya ait. Orijinal adı: The Gypsy. Çıkış tarihi 1974.

Ben orijinalini dinlerim diyenler buyursunlar.

Aynı yıl, bu güzel müziğin üzerine orijinalinden bile (bence) daha güzel sözler yazılıyor. Tabii ki Fikret Şeneş tarafından. Fikret Şeneş'in böyle birçok şarkı sözü var ve hemen hiç biri sırıtmıyor, sanki o müzik o sözlerin üstüne yapılmışçasına orijinal duruyor. Ve  bu güzel şarkı aynı yıl Semiramis Pekkan tarafından yorumlanıyor. O yıllarda Türkiye'de müzik market olmadığı için, seyyar plakçılar marifetiyle piyasaya sürülüyor. Tıpkı diğer bütün plaklar ve hatta hıyarlar gibi. Hıyar denilince yanlış anlaşılmasın. Kabakgiller familyasından, latince ismi cucumis sativus olan bitkiden bahsediyorum. Kanımca Semiramis Pekkan'ın hayatında yaptığı en iyi şey bu şarkıyı söylemiş olmak olabilir. Ben bu şarkıyı Semiramis Pekkan'dan dinledim başkasını dinlemem diyenler de buradan buyursunlar.

Benim paylaşmak istediğim versiyonu ise şudur:

Çocuklar arka balkonda iyi iş çıkartmışlar.

Hocam zaten biliyorsunuzdur, bu hanımın ''umrumda değil'' coverı da bence çok başarılı.

Video 

3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Uzun süredir Rap dinlemiyordum. Bunun en büyük nedeni ise son zamanlarda çıkan mumble rapper'ların saçma sözlerle dolu kafa ütülemeleriydi. Joyner Lucas yeni keşfim oldu. Uzun süredir bu kadar iyi sözler dinlememiştim.

https://instagram.com/buyukkotukurt/

kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: