Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir?
Şöyle bir şey var, hem içi dalgalı formda hem de boyu-çapı çok çok ideal. Fiyatı da uygun. Rolleyes
2-3 sayfa önce bahsi geçen IKEA kaplarından birimi acaba bu?
https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ye...-kabi.aspx
"A Samurai always wears two swords."
Sanmıyorum hocam. Bu çok ufak bir kap. Köpürtme kasesi olmaya pek uygun değil.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(05/03/2018, Saat: 02:15)hidalgo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://tr.aliexpress.com/store/product/...48e1YJpqFU

Bu linkteki ürün işe yarar mı uygun fiyatlı.

Aslında o zaman yazacaktım ama fırsat olmamıştı. Bence gayet derli toplu, güzel boyutlarda bir kap. Ikea kaplarına çok benziyor. Ikea kaplarının metali oldukça kalın ve altlarında kocaman bir mıknatısları var. Tanesi 9-10 TL gibiydi diye hatırlıyorum. Bunların tanesi 3 -3.5 TL desek mantikli bir aralikta duruyorlar. Bence alınabilir, tabi paslanmaz bir malzeme olduğundan emin olmak lazim.
(08/03/2018, Saat: 18:34)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında o zaman yazacaktım ama fırsat olmamıştı. Bence gayet derli toplu, güzel boyutlarda bir kap. Ikea kaplarına çok benziyor. Ikea kaplarının metali oldukça kalın ve altlarında kocaman bir mıknatısları var. Tanesi 9-10 TL gibiydi diye hatırlıyorum. Bunların tanesi 3 -3.5 TL desek mantikli bir aralikta duruyorlar. Bence alınabilir, tabi paslanmaz bir malzeme olduğundan emin olmak lazim.

Komşum alüminyum olduğundan bahsediyor olabilirmi acaba.
Sanırım birçok üretici de aluminyum kap kullanıyorlar. Normalde kostik ürünler de aluminyum kapta bulundurulmaz ama sonuçta yüzümüze sürdüğümüz bir sabunun kostik olma ihtimali olsa o daha büyük bir sorun olurdu. İçindekileri yemedikten sonra sorun olacağını sanmıyorum. Belki ne olur, yolda gelirken yumuşak malzeme hafif ezilmiş olarak elimize ulaşabilir. Ama genelde Çinli satıcılara bu böyle gelmiş dediğinizde ödemenizin bir kısmını iade ederler.
(09/03/2018, Saat: 16:25)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım birçok üretici de aluminyum kap kullanıyorlar. Normalde kostik ürünler de aluminyum kapta bulundurulmaz ama sonuçta yüzümüze sürdüğümüz bir sabunun kostik olma ihtimali olsa o daha büyük bir sorun olurdu. İçindekileri yemedikten sonra sorun olacağını sanmıyorum. Belki ne olur, yolda gelirken yumuşak malzeme hafif ezilmiş olarak elimize ulaşabilir. Ama genelde Çinli satıcılara bu böyle gelmiş dediğinizde ödemenizin bir kısmını iade ederler.

Hindistan cevizinden yaptığım tasa arko tıraş sabunu bassam olurmu acaba. Daha doğal olabilir bence.
Hindistan cevizi ilginç olabilir. Köpürtmesini de yaparsanız takım olur.
(21/03/2018, Saat: 19:31)higicir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hindistan cevizi ilginç olabilir. Köpürtmesini de yaparsanız takım olur.

Aynı tasta köpürtme yapabilirmiyim acaba hiç bilmediğim bir konu sabunu tasa basmak.
Sabun basmayı şöyle yaptım. Arko çubuk sabun. Önce kalın mutfak rendesi ile rendeledim. Sonra azar azar kaba bastım. Gliserin bazlı olan sabunları mikrodalgada eritip kaba dökebilirsiniz. Arko erimiyor.

Ben iki hindistan cevizi aldım biri yuvarlak, diğeri amerikan futbolu topu gibi. Yuvarlak olanı köpürtme tası yaptım, diğerine sabun bastım. Çok şirin oldular. Ahşap dokusu daha güzel köpürtüyor sanırım plastik veya düz metale göre.

Aynı kapta köpürtme olmaz mı? Hem olur hem olmaz. Olur çünkü fırçanız köpüklenir mi köpüklenir. Olmaz çünkü fırça sürekli sabun aldığı için köpüğün kıvamını ayarlayamayabilirsiniz.
Mikrodalga isini bir cıkarsak hayatımızdan su basma isini yaparken, kontrolsuz sabunu ısıtıyoruz, bence zarar veriyoruz ama parfumune veya bag kurmus yag molekullerine. En sert sabunu bile bıcakla dilimleyerek muz gibi veya yukarıda arkadasların yaptıgı gibi rende yapabilirsiniz. Parmagınızla basın yeni kabın icine en son o kadar. Zaten fırcayla kopurtunce ust taraf duzlesip, kapla beraber daha uyumlu hale gelecektir kullandıkca. Isıtma yontemini ben mantıklı bulmuyorum ve onermiyorum sahsen.

Sabunlarınızı kapaklarını kapatmadan mutlaka birkac saat havalandırın. Veya ikea gibi hava alan kaplar kullanın.

Bazı yumusak sabunlar, domuz fırca ile kullanımda renk degisimi yapıyor nedense, bu renk koyulasmasını gorurseniz o sabunda sentetik veya porsuk fırca kullanmanız daha iyi olur, sabun omru acısından.

Niyeyse oyle bir bilgi kumesi geldi aktardım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,402 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,679 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,272 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,380 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,149 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 420,578 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,212 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,564 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,477 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,929 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: