Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir?
berberimle konuştum toptancısından metal kap bulmaya çalışacak ama ahşap kap bulma gayretim hala sürüyor. en uygun kap ahşap-metal-porselen hangisidir merak ediyorum arkadaşlar.
Edwin Jagger DE89L + İsana Men + Arko + Astra Superior Platinum + Nivea after shave balsam
tercih meselesi bence bu, tabac porselen kase kullanıyorum memnunum, el ıslak ve köpüklü iken kayıp düşebilir porselen. iş arko gibi bir sabunu kaba basmaya gelince, ısıyı iyi ilettiğinden bu işi kolaylaştıran aliminyum kaplar tercih edilebilir. sert ve doğrudan kaba uygun boyutlularda d.r. harris gibi ahşap kaplar da şık duruyor. kenarları sabundan biraz yüksek olunca daha da iyi oluyor kullanım için bana göre. ancak bahsettiğim bu zevke ve kullanıma bağlı olarak değişken birşey.
selamlar.
Banada cam kaplar çekici geliyor. Gerçi ahşap denemedim ama kapaklı ahşap bulmak zor olduğundan denemek için çabalamadımda açıkçası.
kesinlikle melamin kaptır

plastik aşhap cam porselen aluminyum çelik denemiş biri olarak
kesinlikle melamin kase

2 adet alın birini suda birini
sabunda kullanın

kırılmaz etmez
hemde porselen görünümünde
2 liraya huzura kavusun Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
ahşaplar sürekli suya maruz kalınca nasıl olur bilemiyorum. ama en şık görünen ahşap gibi
Edwin Jagger DE89L + İsana Men + Arko + Astra Superior Platinum + Nivea after shave balsam
yer yer degismiş renkler
ve yüzeyde çatlaklar seviyorsaniz güzel duruyor Smile

ayrıca yüzeye uygulanan vernikde zehirlidir
(26/05/2012, Saat: 14:35)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yer yer degismiş renkler
ve yüzeyde çatlaklar seviyorsaniz güzel duruyor Smile

ayrıca yüzeye uygulanan vernikde zehirlidir

gayet açıklayıcı olduSmile
(26/05/2012, Saat: 14:03)gakgoş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: berberimle konuştum toptancısından metal kap bulmaya çalışacak ama ahşap kap bulma gayretim hala sürüyor. en uygun kap ahşap-metal-porselen hangisidir merak ediyorum arkadaşlar.

sizin içn bu resmi az önce çektim

kap eğer soldaki ise
aluminyum üstü kaplama bir kap
1-2 haftada küflenir incecik kola kutusu materyali gibi bir materyal
hatta içine bastıgım sabunu içinden çıkarırken kağıt gibi yırtılmıştı Smile

onu almanızı önermem fiyatı 1 lira

sağdaki ise saf çelik paslanmaz kararmaz çökmez
çaydanlıgınızın yapıldıgı malzemeden imal ömürlük
babamda var yaklaşık 30. senesi hala yepyeni
5 lira civarı fiyatlarla satıyorlar

sabun kabı olarakda su kabı olarakda bunu önerebilirim metal dusunursenız

ikiside berber toptancılarında bulunur

35ktnrn.jpg
şahsi fikrim metal kapların su ısıtmak için kullanışlı olduğudur (elbette çeliğin bir kişiliği ve karizması var) ya da eskiden bu amaçla da kullanılırmış ancak ısıyı çabuk iletmesi nedeniyle içindeki suyu çabuk soğutur fakat çelik kap yıllarca kullanılır ve hatırası bile olur.

melamin kap konusunda mcorco ya katılıyorum fiyat/performans olarak en kullanışlısı ancak verniğin zehirli olduğu konusunda hemfikir değilim, sonuçta kaliteli ise (yat verniği gibi) kesinlikle bir şey olmayacaktır.

ahşap ise "deli" naturel duruyor hele banyonuzla iyi-kötü uyum sağlarsa insan huzura bile kavuşuyorBig Grin

elbette kişiden kişiye değişen tercihler bunlar.
ahşap alınıp kullanılmak istenıyorsa; bulunabılırse ireko agacından ımal edılmıs olanı tercıh edılmelıdır. cunku yuzme havuzunun kenar kısımlarına ahşap döşeme yapılmıstı 2-3 sene once su an sıkıntı yok Big Grin
kesınlıkle bozulma goremezsınız

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,934 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,217 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,950 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,120 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,098 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,535 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,316 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,284 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,800 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: