cernobel Tanışma Başlığı
Öncelikle herkese merhaba
İşim gereği hergün traş omak zorundayım
Yaklaşık 7 senedir mach 3 ve köpük olarak gilette traş jellerini kullanmaktayım
Artık yüzüm her traştan sonra tahriş ve kaşıntı oluyor ayrıca kızarıyor
Bana bundan sonra önerebileceğiniz bir yol yöntem alet edevat varmı
Üstadlar bana yardımcı olurmusumız...
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Hoş geldiniz. Başlangıç olarak bütçenizi belirtirseniz üstadlar daha iyi öneriler sunabilir. Genellikle yeni başlayanlara Edwin Jagger DE89, Mühle R89 ve Merkur 34C önerilir. Bunların yanında Merkur Progress'i de düşünenilirsiniz. Ayarlı olması sayesinde hem mild hem agresif tıraş deneyimi yaşayabilirsiniz.
Fırça olarak domuz tercih etmeniz durumunda Semogue 1305, 830, SOC yada Omega modellerine bakabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına göre Semogue domuzlar Omegalara göre kalite açısından daha iyidir. Ancak tercih sizin.
Porsuk fırça isterseniz porsuk fırçalar ile ilgili bölümü okuyabilirsiniz. Çünkü porsuk dünyası biraz geniş.
Sakal tipinize uygun jileti bulmanız için muhtelif marka jiletlerden az sayıda alarak deneyip size en uygun jileti kullanmanız gerekir.

Forumda bol bol vakit geçirip ürün incelemelerini ve tıraş tekniklerini okumanız faydalı olacaktır.

Ürün satın alma konusunda acele etmeyiniz.

Kendinize en uygun ürünleri almanızı dilerim.
Hoş geldiniz, önerim her alt-forumdaki en azından ilk 2 sayfanın konularına göz gezdirmeniz, acemiler için tıraş teknikleri kısmını ise detaylı ve dikkatli okumanız olur.

Keyifli tıraşlar hoş sohbetler dilerim.
(23/01/2018, Saat: 17:19)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, önerim her alt-forumdaki en azından ilk 2 sayfanın konularına göz gezdirmeniz, acemiler için tıraş teknikleri kısmını ise detaylı ve dikkatli okumanız olur.

Keyifli tıraşlar hoş sohbetler dilerim.

+1
Aramıza hosgeldiniz. Biz oneri yaparız sorun yok ama kullanırken de sorun yasamayıp cildinizin rahatlaması ve tıraslarınızın zevkli gecmesi icin kendinizinde biraz teknik bilgi vsç okuyup arastırmanız lazım dostum. Zevkli tıraslarınız olması dilegimle.
Tşk ederim üstad
hoşgeldiniz. 2013 de kayıt olmuşsunuz ama ilk mesaj 2018 de Smile
Komsum oncelikle yuzunuzun sakal cıkıs yonlerine gore tıras olma egzersizleri yapmanızı oneririm.
Su donemde bence mach 3 le bir sure devam edebilirsiniz. Ama ben sıkıntılarınıza en buyuk cozumun o jelden uzaklasıp normal bir sabun/krem ve fırca kullanımına gecmeniz oldugunu dusunuyorum.
Sentetik veya domuz bir fırca, kullanım kolaylıgı olarak krem cesitlerinden, proraso, TOBS, Speick gibi bir urun kullanmanız ilk donemlerde sizi ve cildinizi baya bir rahatlatacaktır.
https://www.extrashaving.com/tiras-kremleri
(17/01/2018, Saat: 22:09)cernobel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese merhaba
İşim gereği hergün traş omak zorundayım
Yaklaşık 7 senedir mach 3 ve köpük olarak gilette traş jellerini kullanmaktayım
Artık yüzüm her traştan sonra tahriş ve kaşıntı oluyor ayrıca kızarıyor
Bana bundan sonra önerebileceğiniz bir yol yöntem alet edevat varmı
Üstadlar bana yardımcı olurmusumız...

Hoşgeldiniz, önce tıraş keyfim blogumu okuyorsunuz, sonra razorus ya da impa ticaretten bütçenize göre istediklerinizi alıyorsunuz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,384 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,350 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 5,945 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,338 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog