embiya2010
Bu yıl 57 yaşına bastım.Uzun süredir forumu izliyorum.Değerli forum üyelerinden çok kıymetli bilgiler öğrendim.Bütün forum üyelerine bu açıdan minnet borçluyum.Forumun tıraş konusunda, en azından Tıp fakültesindeki dermatoloji stajım kadar şahsım adına öğretici olduğunu söyleyebilirim.Çelik ustura hariç hemen her tıraş yöntemini denedim. Elektrikli makine ( iki marka denedim) benim için kabustu. Kullan at ve kartuşlu aletleri de bir süre kullandım.Yaklaşık 7 yıldır haftada 3 kere DE aletlerle tıraş oluyorum. Yani dönüp dolaşıp başladığım yere geri döndüm..Tartışmasız cildime en uygun yöntem bu..Elimde Ondüla,Fatip,Progres,Futur,Black beauty,41C,42C,Rexcut,Yuma,Orak.EJ 89,Muhle 41 vs. aletler var.Birçok jileti kullandım.En sevdiğim fırçam Simpson super badger T 2. Tabac ise favori sabunum. Doğru teknikle her malzeme ile acele etmemek şartıyla tahrişsiz tıraş çıkarılabileceği kanaatindeyim..Adım Bülent .İstanbul’da yaşıyorum.Sevgi ve saygılarımla...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hoşgeldiniz.Geleneksel tıraş için ekipmanlarınız gayet yeterli.
Keyifli tıraşlar dilerim...
Hoş geldiniz.
Hoşgeldiniz.

20'li yaşlarımın başında bende bir kaç kez elektrikli makine ile tıraş olmayı denemiştim. Pek hatırlamak istemiyorum Smile.

Çelik ustura konusunda da iyi bilenmiş ve iyi kayışlanmış olması şartıyla tavsiye ederim. Farklı ve güzel bir his. Benzer his için GEM tipi tek taraflı jilet kullanan eski ya da yeni üretim aletleri de deneyebilirsiniz.
Bülent Bey Hoşgeldiniz.Keyifli forumlar dilerim.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Hos geldiniz keyifli tiraslar dilerim
Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.
Bülent Hocam siz forumda bizden eskisiniz ama genede hoşgeldiniz,artık cildiye konusundaki sorunlarada danışmanımız siz olacaksınız .
Hoş geldiniz.

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Hoşbulduk..Sayın komşularım.Yanlış anlaşılma olmuş.Uzmanlık dalı psikiyatri...Sevgi ve saygılarımla

(19/01/2018, Saat: 23:33)embiya2010 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbulduk..Sayın komşularım.Yanlış anlaşılma olmuş.Uzmanlık dalı psikiyatri...Sevgi ve saygılarımla

Abovvv.Öğrendiğimiz iyi oldu.Daha dikkatli olmak lazım o zaman

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: