Flöid Pre-Shave Oil
Merhaba Arkadaşlar,

Sizlerle Flöid in tıraş öncesi yağı izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Daha önceden birkaç tip yurt dışından almış olduğum ürünleri ve proraso nun ürünlerini kullandığımı belirtmek isterim. Bu ürünler arasında Art of shaving gibi iddialı ürünler de var king of shaves gibi daha ekonomik ürünler de var.

Genel itibariyle pre shave oil ler ile ilgili karşılaşılan başlıca sorunlar  sakalı iyi tutmaması-ya da fazla yapışması, tıraş öncesi yağın üzerine köpüğün tutmaması veya jileti tıkaması gibi...

Bu ürün içeriğini tam olarak özümsemesem de 2 aydır her tıraşımda kullanıyorum.

Özetle ürün mentol kokusu belli belirsiz, ciltte yarattığı etki orta seviyede, proraso okaliptus etkisi olmasa da serinliği hissettiriyor.

Jileti kesinlikle kaydırma konusunda en ufak bir sorunu yok Isana jiletten feather jilete kadar 10 a yakın çeşitle tıraş deneyimim oldu ve hepsinde performansı çok başarılıydı. Bana göre en büyük artısı jileti tıkamadığı için sakalı çekme yarım yamalak tıraş olma gibi sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. Üstelik jilet makineden tıraşın  sonunda tertemiz çıkıyor çünkü Flöid direk suda çözünerek kayboluyor.

Tabi bunun artısı olduğu kadar eksi yönleri de var.

mesela ben genelde 3 perdede tıraşımı tamamlarım 1. perdede yüzümü yıkayıp ürünü nemli yüzüme yayıyorum ve ilk perde sonunda yüzümü yıkıyorum ve flöid yağ da tabi hemen çözünerek kayboluyor.

Bunu sorun eden arkadaşlar olabilir diye yazıyorum. benim için çok büyük problem değil çünkü kullandığım jiletler genellikle kesknlikleri orta-üst seviyede ve çoğunlukla zor olan 1. perdeyi yağ ile güzelce hallediyorum. 2 ve 3 için yağa ihtiyacım çok fazla olmuyor.

Cilt hassasiyeti de ayrıca olan bir ürün. Alerjisi sivilcesi olan arkadaşların yüzünü de kavuran bir mentol olmadığı için rahatça kullanabilirler diye düşünüyorum.

Sonuç olarak herkesin deneyimlemesi gereken bir ürün olarak düşünüyorum fiyatı da gayet makul seviyede.

İyi tıraşlar..

v3jfgm.jpg
Komsuma incelemesi icin cok tesekkur ederim. Eksik bir konuyu bizlere kazandırmıs.

Pre shave yagları aynı preshave kremleri gibi, ıslak yuzunuze az miktarda surup yedirdikten sonra birkac dakika cildinizin emmesi icin beklemelisiniz. Cilt emilimi yaptıktan sonra durulamadan direk yuzunuzde kopuk yapmaya baslayabilirsiniz.
İyi yag ile kotu yag, perdeler arasında yagın ciltte tutunması, kopugu sondurmemesi, alet edavata bulasmaması vs. gibi ana maddeler ile anlasılabilir. Ama ilk anlatıldıgı gibi kullanılırsa cogu urun cok guzel koruma gorevi yapıyor.

Floid yine tedarikcilerimiz sayesinde ulasilabilir urunlerden guzel bir urun. Ne cok ince ne cok kalın orta halde bir yag. Shavette kullanan komsularımın, geleneksel tırasa yeni baslayan komsularımın, bu tarz pre-shave tıras oncesi urunlerin kullanması, rahatlık verir guven verir tavsiye olunur.
Fırcalarından tanıdıgımız Simpsons markasının da tıras yagı cok guzeldir ben izmir gurubuna sample vermistim hepimiz begendik, Yine şaplarından tanıdıgımız Osma nın da yine guzel bir tıras yagı var. Aslında bir ara bu tıras yagları icin genel bir konu acıp hepsi hakkında derli toplu kısa biseyler yazsak iyi olacak gibi.
Komşum incelem için teşekkür ederim . Elinize sağlık .
Ben de sample olarak simpons ve Stirling yaglarını kullandım elde makina da yağ izi bırakmadıgı gibi köpük söndürmede yapmadı ayrıca tıraş konforuna ek katgı sağladı. Depot markasının yagını almıştım maalesef elde kalıntı ve köpüğe olumsuz etki yaratttı .
@mrtkmsgl,
Elinize emeğinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş,
Teşekkürler komşum,

Değerli yorumları için herkese teşekkürler. Simpsons yağlarını nereden tedarik edebiliyoruz, bilgi paylaşabilecek olan var mıdır? Bildiğim kadarıyla razorus ve impada mevcut değil, yanılıyor muyum bilmiyorum.
İnceleme için teşekkür ederim. Ben de yeni tedarik ettim bu yağı. Sıradaki ilk tıraşımda kullanacaktım, isabet oldu bu konuyu tıraş öncesi okumam.
"A Samurai always wears two swords."
(13/03/2018, Saat: 14:03)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkür ederim. Ben de yeni tedarik ettim bu yağı. Sıradaki ilk tıraşımda kullanacaktım, isabet oldu bu konuyu tıraş öncesi okumam.

Iyi tıraşlar dilerim komşum.
(13/03/2018, Saat: 14:03)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkür ederim. Ben de yeni tedarik ettim bu yağı. Sıradaki ilk tıraşımda kullanacaktım, isabet oldu bu konuyu tıraş öncesi okumam.

Üstad iyi günler ben de bu ürünü sipariş ettim ilk izleminimiz nasıl memnun kaldınız mı? Ben de denemek için sabırsızlanıyorum şu an kargolanmasını bekliyorum
(29/03/2018, Saat: 10:54)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad iyi günler ben de bu ürünü sipariş ettim ilk izleminimiz nasıl memnun kaldınız mı? Ben de denemek için sabırsızlanıyorum şu an kargolanmasını bekliyorum

Komşum merhabalar,
Floid açıkcası kendi kanaatimce ya hep ya hiç tarzı bir tıraş öncesi yağ. Seven çok sever, bayılır ama sevemeyen kullanamaz gibi bir durum var benim fikrime göre. Ha ben severek kullanıyorum o ayrı. Mentol kokusunu seviyorsanız sıkıntı yok ama yüze masaj uygularken çıkan o yağın mentollü kokusu nefesi kesebiliyor. İşaret ve orta parmak uçlarına döküp o şekilde ıslak yüze uygulayınca ciddi artı değer katıyor tıraşa. Gerçekten pürüzsüzlük sağlıyor, ve işin güzel tarafı 2. perde öncesi su ile yüzünüzü yıkamazsanız koruyuculuğu devam ediyor.
"A Samurai always wears two swords."
(29/03/2018, Saat: 10:54)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad iyi günler ben de bu ürünü sipariş ettim ilk izleminimiz nasıl memnun kaldınız mı? Ben de denemek için sabırsızlanıyorum şu an kargolanmasını bekliyorum

Madem size ben tavsiye ettim, siz de sabırsızsınız incelemeye ek olarak biraz kişisel deneyimimi paylaşayım. Kokusu benim için felaket ama birkaç damla kullandığımız için çekilebilir bir dert oluyor. İncelemede bahsedildiği gibi cildi nemlendirme, sakal yumuşatma ve kayganlaştırma açısından tıraşa katkısı bariz. Farklı olarak ben perde arasında yüzüme fazla ovalamadan 2-3 kez su çarptım ve bütün olumlu etkileri olduğu gibi devam ediyordu. Tıraşım bitince yüzümü yıkarken biraz ovaladığımda ancak suya karışıp yüzümden uzaklaştı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proraso Pre and Post Shave Cream eternal77 124 131,774 04/04/2023, Saat: 02:13
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,524 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 50,691 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Ach brito glyce pre-shave sabun Saltuk 8 9,863 01/02/2020, Saat: 17:18
Son Yorum: salih kaya
  mentolü güçlü ama kokusu az pre-shave önerisi posicor 10 10,315 10/12/2016, Saat: 04:22
Son Yorum: harveyspecter
  watsons pre-shave cologne Erdem 11 20,415 01/11/2015, Saat: 12:49
Son Yorum: ynspektas
  TOBS Sandalwood Pre Shave Oil Bruce 0 4,148 06/04/2015, Saat: 08:41
Son Yorum: Bruce
  TOBS Aromatherapy Pre Shave Oil Bruce 0 3,672 06/04/2015, Saat: 08:30
Son Yorum: Bruce
  Body Shop Maca Root shave oil marley 4 8,144 16/03/2015, Saat: 14:00
Son Yorum: Aleksey
  Dermalogica pre shave guard sertaç 18 23,334 28/01/2014, Saat: 18:56
Son Yorum: sertaç

Hızlı Menü: