Modelcilik Sevdası
@Ümit Bilgi bu arada konu dışı olacak gibi ama triplane mevzusunu atlamışım. (pervanesi yok sizin beğendiğinizin, o da olur yakında inşallah)

Ara sıra boş vakitlerde keyfim de yerindeyse yaptığım özgün maketlerden birisi bu. Tahta çay karıştırma çubuklarından ve kürdanlardan yapıyorum. Özgünden kastım, herhangi bir modeli baz almadan, o anda canım nasıl isterse o şekilde... Zaman zaman kaba ölçü ile biraz karikatürize edilmiş gibi yaptığım modeller de oluyor. Denk geldikçe eşe-dosta hediye ediyorum. Elimdekilerin bir kısmı şunlar

10pp0tu.jpg
(01/02/2018, Saat: 01:19)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ümit Bilgi bu arada konu dışı olacak gibi ama triplane mevzusunu atlamışım. (pervanesi yok sizin beğendiğinizin, o da olur yakında inşallah)

Ara sıra boş vakitlerde keyfim de yerindeyse yaptığım özgün maketlerden birisi bu. Tahta çay karıştırma çubuklarından ve kürdanlardan yapıyorum. Özgünden kastım, herhangi bir modeli baz almadan, o anda canım nasıl isterse o şekilde... Zaman zaman kaba ölçü ile biraz karikatürize edilmiş gibi yaptığım modeller de oluyor. Denk geldikçe eşe-dosta hediye ediyorum. Elimdekilerin bir kısmı şunlar

Kanatları renkli olanlar güzelmiş. Bir tanesinin yapılış aşamasını fotoğraflayıp paylaşsanız ne güzel olur. Biz de bakıp oğlumla yaparız belki Smile Yalnız boyama kısmını bayağı abartırız gibi Smile çocuk boyamaya çok meraklıdır
(01/02/2018, Saat: 01:23)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kanatları renkli olanlar güzelmiş. Bir tanesinin yapılış aşamasını fotoğraflayıp paylaşsanız ne güzel olur. Biz de bakıp oğlumla yaparız belki Smile Yalnız boyama kısmını bayağı abartırız gibi Smile çocuk boyamaya çok meraklıdır

Bu ara yolculuk hazırlıkları falan biraz yoğunluğum var. Araya sıkıştırabilirsem bir Cessna-152 yapayım hem de fotoğraflayıp yeni bir başlıkta yayınlayayım. Olmadı bir iki ay içinde inşallah diyelim. Daha da olmadı size eldekilerden birini göndereyim, kısa da bir açıklama yazarım, eldeki modelden yola çıkıp siz de yaparsınız.

Gövdedeki boyalar sprey boya ve/veya vernik. Siyah, kırmızı renkler de asetat kalemi.
pilotic Es geçmeyip fotoğrafda koyduğun için çok teşekkür ederim, uçan her şeye ilgim olduğu için dikkatimi çekti.
Yaptıkların çok şirinmiş, ama gene de Triplane pervanesizde olsa çok dengeli ve en güzeli görünüor, ee ne de olsa Richthofen babanın uçağı.

Konuyu fazla dağıtmadan bu pazartesi biten son çalışmam olan diorama'mın fotoğrafını da Dragon ve oğlu için koyuyorum.
Hepinize Saygılar.

mb1h7d.jpg

15306fd.jpg
"En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."        
                                                                                                   Ara Güler.
(01/02/2018, Saat: 01:23)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kanatları renkli olanlar güzelmiş. Bir tanesinin yapılış aşamasını fotoğraflayıp paylaşsanız ne güzel olur. Biz de bakıp oğlumla yaparız belki Smile Yalnız boyama kısmını bayağı abartırız gibi Smile çocuk boyamaya çok meraklıdır

+1
Model Ucak, Ahsap DIY ucak ve RC ucak meraklıların paylasımlarını yapacagı bir konu olsun.

Farklı konularda dagınık paylasımları burada derli toplu toparlayalım.
Saygılar.
Bende yazılanlar kaybolmasın "En Son Ne Aldınız ?" altında
yeni konu açalım "modelcilik" için diyecektim,
oldum olası çok severim bu uçak olayını
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
@PisPorsuk
Modelcilik diye degistirelim mi baslıgı, daha mı iyi olur.
Konuyu başlatan arkadaşlarımız içinde uygunsa bence de uygundur ...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Konuyu baslatan arkadas benim yaw Smile Yeni konu acıp yorumları tasıdım.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: