Diyet Günlüklerimiz Blog
Değerli Komşularım,

Üç haftadır eşimle diyet yapıyoruz, bu geçen süre içinde ben diyeyim yarım dönüm siz diyin bir dönüm çayır kadar  ot yemişimdir.
Tüm bunların yanında nefsime karşı verdiğim canhıraş bir savaşı da sürdürmekteyim. Tabi bu kanlı mücadelede başımızdan da ilginç olaylar da geçmiyor değil.
Biz de eşim ile hem bize motivasyon olsun hemde ilerde dönüp okuyunca güleceğimiz bir günlüğümüz olsun diye blog yazıyoruz.

Sevgili komşularım,  düzenli aralıklar ile blogu güncelliyorum takip edip okursanız, yorumlarınızı paylaşırsanız motivasyonumuza katkınız olur, bizi bu diyet denilen zalıma karşı desteklemiş olursunuz. Bekliyoruz efendim >>> https://diyetgunluklerimiz.blogspot.com.tr
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Baba niyet ettim komsum basladı bende baslayayım dedim. Diyet gunlugu olarak actım karsıma baklava cıktı. Diyet bitti benim. Smile

Cok guzel yapmıssınız esinizle kolay gelsin. Cok zorlamayın. Karbonhidratları, sekeri tuzu azalttınmı hem kilo olarak hem saglık olarak foruma girmeye baslıyosun. Simdi esime de paylasıyorum takipteyiz.
Hocam,mücadelinizde ikinizede başarılar dilerim.Bence zor olan alışkanlıkları değiştirmek bunu başarırsanız gerisi yeni edindiğiniz alışkanlıkları sürdürmeye kalıyor kilolar zaten gidecektir,örneğin ben çayı çift şekerli içerken günde yirmi çay ortalama ,şekersiz içmeye başladım buna alışmak yaklaşık 20 gün alıyor  bu bile tek başına kilo vermenizde büyük rol oynuyor.
Sarışınları okudum acıktım akşam Horhor'dayım Big Grin
Blog ile günlük şeklinde takip etmek güzel bir fikir olmuş elinize sağlık.

Konuyla alakalı olarak kendi tecrübemi yazayım belki faydalı olur.

Ben Canan Karatay'ın tavsiyelerine uyuyorum genelde.

Tabi Canan Karatay'ı izlemeden önce şekeri kesmiştim. 1 ay kadar bir kilo değişikliği olduğunu gözlemlemedim. Yalnız öğleden sonra yaşadığım yorgunluk hissi hissedilir derecede azaldı, biraz dinçleştim. Hala şeker kullanmıyorum kiloya ne kadar etkisi var bilemeyeceğim. (tiroidim alındığı için bendeki yorgunluk normal insana nazaran biraz daha fazla oluyor sanırım)

Üstüne unu kestim. Ekmek yapmak gibi bir hobim vardı, dışardan almazdım. Mayasını falan da evde kendim hazırlıyordum. Elimden geldiğince katkı maddesidir, şudur budur uzak tutup sağlıklı oldu bundan zarar gelmez kafasında yiyordum. Unu kesince tabi bizim ekmekler de yalan oldu. Unla beraber ara öğün kavramını da hayatımdan çıkarttım. Sabah, öğlen, akşam olmak üzere 3 öğün yiyip bunların arasında ağzıma en ufak bir şey atmıyorum.
Un ve bu aradaki atıştırmalıkları kesince 1-1.5 ay gibi bir sürede 10 kilo verdim. 10 kilodan aşağı inemedim. Yalnız şunu da belirteyim porsiyondan asla kesmiyorum. Yiyesim varsa 3 tabak bile yerim anlayacağınız. Bu şartlarda da 10 kilo gitti. Az daha azaltsam belki iner.

Karatay'a uyarak yağı öyle kesmedim. Doğal zeytinyağı, tereyağı veya etin kendi yağını tüketiyorum. Yağdan yana da kesinti yapmıyorum.

Şimdilk benim aklıma gelen ve dikkat ettiğim şeyler bunlar.
Valla ustadlar profesyonel bir destek ile başladık. Eh başımıza enterasan bir dunya olay geliyor mesela bugün yemekte fırın sutlaç vardi. Elim gitti gitti geldi. Biraktim almadim sonra bir baktim sol tarafim uyuşmuş... kadere razi verdim salatanin gozune gozune.@Selman komşum Karatay diyeti de çok iyi ama bana uymadi.
@Efrasyab , blogu bi açtım karşıma baklava çıktı diyet falan gitti sayende. Bir gazla blogu açtım, aynı gazım baklavayı görünce gitti. Naptın sen? Smile
yahu fotoğrafı üst pencereden kaldırı da işaretlemiştim halbuki Big Grin

Vallahi komşular kaldırdım resmi, varsın resimsiz olsun... umarım yazılar hoşunuza gitmiştir.
(09/02/2018, Saat: 11:05)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Komşularım,

Üç haftadır eşimle diyet yapıyoruz, bu geçen süre içinde ben diyeyim yarım dönüm siz diyin bir dönüm çayır kadar  ot yemişimdir.
Tüm bunların yanında nefsime karşı verdiğim canhıraş bir savaşı da sürdürmekteyim. Tabi bu kanlı mücadelede başımızdan da ilginç olaylar da geçmiyor değil.
Biz de eşim ile hem bize motivasyon olsun hemde ilerde dönüp okuyunca güleceğimiz bir günlüğümüz olsun diye blog yazıyoruz.

Sevgili komşularım,  düzenli aralıklar ile blogu güncelliyorum takip edip okursanız, yorumlarınızı paylaşırsanız motivasyonumuza katkınız olur, bizi bu diyet denilen zalıma karşı desteklemiş olursunuz. Bekliyoruz efendim >>> https://diyetgunluklerimiz.blogspot.com.tr

Kolaylıklar dilerim. Yazarak gitmeniz motivasyonunuzu artıracaktır. Çok eğlenceli bir dille yazılmış. Ekmek/şeker (karb) kesildiğinde 10 kg gidiyor çoğu kişide.
@Dragon teşekkürler komşum. Umarım blogu seversiniz.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: