Miele Elektrikli Süpürge
(14/02/2018, Saat: 14:59)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s eyvallah Serdar abi. Alacağım model ne olursa olsun Miele kalitesi söz konusu. O yüzden içim rahat. Umarım süpürge elime geçtikten sonra da aynı düşüncede olurum.

Komşum ek bir bilgi vereyim cihanbeyin aldığı cat-dog modeli (1200 w) mielenin sitesindeki cat-dog modeli (890 w) arasında wat değeri farkı da var . Ayrıca turbo başlıklarının şekil tasarımı farklı geliyor . Miele de Walt değeri çok önemli değil diye bir yorum okudum. Ama bilemiyorum süpürge ustası dikdik açıklamayı yapar .
Miele nin 2 turbo baslıgı var. Biri elektrikli otekisi hava gucu ile calısan. Elektriklisini kendileri bile satmak istemiyor zamanında miele ile konustuydum, zaten sadece uniq modelinde elektrik baglantı noktası vardı. O yuzden ustune hic konusmayalım.
Su anda mielenin turbo fırcası STB-205 modelidir.
https://urun.n11.com/diger/miele-stb-205...lsrc=aw.ds

Bu parcanın oldugu modelleri tercih etmeniz yararınıza dır. Yine keske yuksek guclu modelden bulabilseniz. Klasik ve cok guvenilir modeldir. Su anda daha oncede bahsettigim twister gibi orjinal baslık modelleri sunlardır. Bunun dısında arada teknosada renkli fırcalı baslıklar falan gordum bunlar ne malıdır, miele orjinalinde uretimini yapıyormu bilmiyorum. Onlar bana guven vermedi.
https://www.miele.com.tr/domestic/elektr...i-2202.htm

Bu miele konusunda teknosa onlardan mı alıyor kendimi ithal ediyor anlamadım, ama bazı farklar var. alternatif satın alma yollarını da inceleyin derim.
@SKYBRAVE komşum, C1 lerde Çin üretimi var. C3 lerin hepsi Almanya üretimi. Ayrıca benim verdiğim linkteki eski üretim (eski üretim demişken geçen senenin üretimi) AB regülasyonları nedeniyle süpürgelerin güçleri düşürüldü. Ben size verdiğim linkteki 1200W modeli almanızı tavsiye ederim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Serdar kardeşim cat-dog
1200 Watt ve 890 Watt olanlar

6739c252387fdaae88c0de9e17e87826.jpg

76717fc88af0768b96ce577723e1dbe9.jpg

890 Watt olanı

2adabb0af923ba2bf3b13c64e7aa1325.jpg

c180724da6bd7bdac98bfad0422eafe2.jpg

Turbo başlığı hem şekil hem de kod olarak da farklı

Bu farkı süpürmeye etkisi varmıdır ???
Heh son resimdeki benim bilmedigim yeni bir urun. Simdi baktım urun kodu STB-305 diye geciyor. Anladıgım 205 modelinin benzeri bir farkı daha kısa tuylu halılar icin olanı olabilir. Herhangi bir yerde 2 model arasında karsılastırmasını bulamadım. Eger kısa tuylu halı icin yapılmıs bir model ise, Bizim ulkenin halıları yabancıya gore daha uzun tuylu oldugu icin , bulabilirseniz yine eski 205 modeli fırcalı olanları tercih edin derim.

Not: Efficiency falan diyor, bu buyuk ihtimal kuculen motor yuzunden eski fırcayı iyi ceviremedi diye yaptıkları yeni urun. Bu watt dusurme isi kotu oldu. 1200 wattlıklardan bulabilen alsın gecsin derim, e bir zaman sonra bulunamayacak mecbur bunları alacagız orası ayrı.
Merhaba

Su an tapatalk uzerinden konuya cok hakim olamadim ama yanlis gormediysem makina laminant uzerinde "b" sinifi cekim gucune sahip. Hali uzerinde de keza ayni.

Yeni bir siemens makina almis biri olarak kiyasim soyle. Elektrik supurgesinde a sinifi elektrik tasarrufu aramam. Cunku bu arac buzdolabi gibi surekli calismiyor. Ya da camasir bulasik gibi daha sık calismiyor. Bu kistas benim icin biraz daha geride.

Benim kistasim oncelik olarak supurgemarket.com uzerinde yedek motor hortum filtre ve diger benim degistirebilecegim malzemeler ne kadar pahali ve bulunabiliyor mu?

Diger kistasim 1 cok makina parlak yuzeyde cekim sinifi a dir. Ama hali kilime gelirse is b sinifini dahi zor bulabilrsiniz. Aldigim siemens hem hali da hem de parlak yuzeyde a sinifi cekim sagliyor.

Elimde karcher marka sulu makina da var ama supurgemarket de hortumu 200 lira ornegin, makina zaten 1000 lira. Bu durumda elimdeki makinaya hortum uydurmak lazim. Cunku 5 te 1 fiyatina hortum almakta mantiksiz.

Dedigim gibi cok detayli bakamadim. Ama almadan belki gozden kacan 1 sey varsa bildireyim diye acele yaziyorum.

Bilginize.

Saglikla kalin.

Ufak 1 ekleme daha yapayim.

Incelemelerim sonucunda toz torbasiza kesinlikle hayir diyorum. Bir girdap mantigiyla calisarak tozu icine kapsettigi icin ve bu noktada torba gibi bir etmenle karsilasmadigindan cok guclu gorunmekte. Fakat bu girdap teorideki gibi harika calismiyor ve motor onundeki on filtre ve cikistaki hepa filtre uzerine daha cok toz baskisi uyguluyor. Bu da bahsi gecen 2 filtrenin cabuk tikanmasina sebep oluyor. Ki hepa filtre yikanabilir fakat cok toza maruz kalan bir hepayi tez araliklarla yikamak ile toz torbasi olan bir makinanin toz torbasini degistirmek arasinda secim gerekiyor. Ben hepa filtreti yormamak icin toz torbali tercih ettim.

Saglikla kalin.
@dikdik_s Serdar abi, @Nani Kuş Devrim abi ve @cihankeskin komşum verdiğiniz tüm bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim. Başka bir forumda bu konuyla ilgili olarak, 1200 watt'lık modellerde de performans değerlerinin 890 watt'lık yeni üretimlerle (halı ve parke) aynı olduğunu yazmışlar. Biraz da buna güvenerek biraz da maddi açıdan düşünerek Complete C3 Limited Edition modelini sipariş geçtim. Yorumlarınız biraz aklımı çeldi ama siparişi iptal etsem mi bilemedim şimdi.
Hayırlı olsun kardesim. İyi gunlerde kullan. Halı icin turbo baslık yoksa onu al, kullanımı cok rahat bir makinadır. memnun kalacagını dusunuyorum.
Saygılar.
@raptiye komşum verdiğiniz bilgiler için size de teşekkür ederim. Sürecin en başından beri zaten toz torbalı elektrikli süpürgeleri araştırıyordum, kararım da bu yönde oldu. Kağıt üzerindeki performans değerleri üzerinden değerlendirme yapınca şu an kullandığım süpürgenin (Electrolux Ultra Silencer) halı performansı ile şu an sipariş verdiğim Miele elektrikli süpürgeninki aynı. Miele ilgili yorumlar özellikle de halı performansı ile ilgili olanlar çok olumlu. Şu an kullandığım makine ise halıda çok fazla takılıyor. Temizlik gerçekten eziyet gibi. Bu yüzden kağıt üstündeki performans değerlerine çok takılmadan sipariş verdim. Ürün elime geçip kullanınca özellikle yorum yapmak istiyorum. Belki benim gibi böyle sıkıntılı bir durumu yaşayan arkadaşlara faydam dokunur.
@dikdik_s Serdar abi teşekkür ederim her şey için. Turbo başlığı şu an almadım ama ilk fırsatta onu da alacağım.
Miele kalitesi tartışılmaz fakat ülkemizdeki servis ve yedek parça durumu içler acısı. Çamaşır makinesinin basit bir parçasına 390 TL fiyat istediler ve her parça gibi o da ellerinde yok 6 hafta bekleme süresi ki bence o parça 8-10 haftadan evvel gelmez. Hem bekliyorum hemde kazıklanıyorum ...

Evime sokmam dediğim Arçelik buzdolabı arkadaşımın geçen yıl bozuldu sorgusuz sualsiz yenisi ile değiştirdiler. Üstelik garantisi olmayan 7-8 yıllık dolabı .

Beyaz eşya üretiminde dünya ikincisi ülkemiz. Yurdun malı herkes onu kullanmalı ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Elektrikli Süpürge Kendineözgü 93 79,850 02/01/2021, Saat: 14:02
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: