Knot değişimi. ( Chimouge )
Herkese Merhaba Smile ,

Geçenlerde fak ettim ki, foruma üye olduktan sonraki yaptığım alışverişlerden birinde aldığım Semogue 830 fırçamda bir gariplik var.
Severek kullandığım bu fırçamın knotunun kendi yuva ekseninde 3-5 mm döndüğünü fark ettim , dönüyordu ama çıkacak gibi de değildi.
  Bunu nasıl gideririm diye düşünürken, Aliexpress ten sap rengini beğendiğim için aldığım sentetik Yaqi fırçamla çapraz değişim geldi aklıma Idea !!!
Semogue 830 un knotu , Yaqi sentetiğin sapı Shy  
İlk kez kullandığım sentetik fırça düşündüğüm hissiyatı vermediği için feda edilebilirdi.

Sağ olsun Delidumrul üstadın da verdiği bilgilerle ortaya Yague 830 çıktı Smile  Smile  Smile ,
Buradan tekrar yardımları için kendisine teşekkür ederim.

İki kez de testten(kaynara yakın su) başarılı çıktıktan sonra bende yapım aşamalarını burada paylaşmaya karar verdim;

830 un sapını kırmak zor oldu ama temizlemek için hiç uğraşmadım Çünkü hiç yapıştırıcı izi yoktu,
r9eqs5.jpg

Kılları bir arada tutan reçinemsi katmanı bir de alüminyum benzeri yüzük ile çevirmişler,
Muhtemelen burası yüzünden kendi içinde dönüyordu fırça Huh
25uju5g.jpg

İkinci aşama olarak, Sentetiğin kıllarını mümkün olduğunca dipten kestim.
2ai0k6e.jpg

2ibnwcp.jpg

Güzel bir asker traşı Big Grin ,
mj4gt1.jpg

İşin eğlenceli ve bir o kadar hassas yeri için, Dremel ve savaş başlıkları,
2lt0cpu.jpg

fdhz4o.jpg

Ortalık baya bir kirlendi,
143kpbp.jpg

ioep28.jpg

Yeterli temizlik ve zımpara işlemleri sonrası, epoksi reçine ile son aşama,
2jdorc7.jpg

rvzxmv.jpg

Bunlarda son fotoğraflar,

5f0s91.jpg

10ekeid.jpg

zkin4i.jpg

Herkese şimdiden iyi hafta sonları.
"En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."        
                                                                                                   Ara Güler.
Komşum elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş. Ortalık batsa da verdiği keyif paha biçilmez olsa gerek Smile

Çin malı Semouge olmuş bu fırça. Chimuoge (çimog) olsun bence ismi.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Ellerinize sağlık forumda bu işin bu kadar detaylı anlatıldığı-gösterildiği bir başlık 'sanırım' yoktu. İsim de cuk oturmuş ama telaffuz etmekte zorlandım. Okunuşunu da yazarsanız iyi olur Smile.

Son hali de şahane olmuş, iyi günlerde kullanın. Hem bu butterscoth (karamela) rengi, hem de bu form benim en beğendiklerimden.

Edit : Bu arada kılları unutmuşum. Berber dükkanı gibi olmuş ortalık Smile

Edit 2 : İsim önerisinde atış serbestse ben de Yamogue diyerek katılmak isterim.
@Ümit Bilgi komşum çok güzel olmuş elinize sağlık . Çimog
Ortaya yeni bir ürün çıktığına göre kendi isminizi verebilirsiniz Smile
yaşam bir zevktir
Hocam konu baslıgına Fırcada knot degisimi gibi birsey eklerseniz, ileride yapmak isteyen baska arkadaslara fotolarıyla ornek olur diye dusunuyorum.
Saygılar
(17/02/2018, Saat: 12:48)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş. Ortalık batsa da verdiği keyif paha biçilmez olsa gerek Smile

Çin malı Semouge olmuş bu fırça. Chimuoge (çimog) olsun bence ismi.

Komşum el sapa, yüz fırçaya alışkın, ikisi bir araya gelince gerçekten keyifli oldu(bu cümlede biraz garip oldu Big Grin) .
Bu arada Chimuoge çok iyi bir seçenek. Smile

Pilotic, Nani Kuş, Vintage çok çok teşekkür ederim.
Üstat lar gibi ürün incelemesi ve yorum yapmak istesem de, daha çook fırın ekmek beni bekliyor.
İyisi mi ufak tefek yaptıklarımı paylaşayım dedim.

(17/02/2018, Saat: 16:13)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam konu baslıgına Fırcada knot degisimi gibi birsey eklerseniz, ileride yapmak isteyen baska arkadaslara fotolarıyla ornek olur diye dusunuyorum.
Saygılar

Hocam çok doğru düşünmüşsün, başlığı "Knot değişimi. ( Chimouge )" olarak değiştirdim.
Eğer beceremediysem Adminler den yardım rica ederim.
Saygılar.
"En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."        
                                                                                                   Ara Güler.
Super olmus sagolasın. Tekrar ellerine saglık.
Valla harika ellerinize saglik benimde 830 mevcut ileride buradan feyz alırım
Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.
Asit banyosu hariç türlü break-in işlemine tabi tuttuğum, fakat bir türlü istediğim kıvama gelmeyen semogue 620 fırçayı bu tip bir çalışma yapmak isteyene bedelsiz gönderebilirim.Knotu veya sapı ayrı ayrı kullanabilirsiniz kondüsyon olarak çok iyi durumdalar.İlgilenenler mesaj gönderebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Permatik Jilet Değişimi, Yarım Jilet Uygulaması yeniden11 17 10,721 11/04/2019, Saat: 21:37
Son Yorum: yeniden11
  Knot için sapa delik açma theunnamed 2 5,678 11/11/2013, Saat: 22:20
Son Yorum: theunnamed
  Knot (Düğüm) Tavsiyesi İstiyorum papazerigi 51 62,024 27/08/2012, Saat: 16:27
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: