RazoRock Saturnia tıraş sabunu
Thumbs Up 
c6e12a515b0585fac3f7bc2d51dadcc6.jpg
Önce sabunun isminden başlayalım. Saturnia. İtalya’da bir termal kaplıca kasabasının adı. Toscana bölgesindeymiş. Zaten sabunun kapağında da yerini almış Saturnia. Efsaneye göre Jüpiter’İn ( Zeus) attığı şimşeklerden sonra böyle bir kaplıca kaynağı meydana gelmiş.  Gerçekten görüntüsü şahane.  Şöye anlatmışlar: “Kaplıcada su güzel ve sıcaktır. Su mineral kaynağı olup, kaynağa yaklaştıkça havada hafif bir kükürt kokusu duyarsınız. “  Hadi tam moda girelim diye videosunu da ekleyeyim

https://www.youtube.com/watch?v=PiNJZ4vg5ts

Sabunun öyküsü de buradan alınan ilhamla başlamış.  Sabunda sülfür(kükürt) mineralleri kullanılmış. Bir kaplıca kükürt kokusu var ama rahatsız edici değil. Tam tersine direkt kaplıcayı hatırlatıyor insana. Kokuda bazı ot kokuları da var ama tam çözemedim. Sanki biberiye, lavanta karışımı bir şey ama çekici bir koku. Tuscan otları demiş üretici. Tıraştan sonra yüzde çok bir koku kalmıyor ama tıraş sırasında hafif bir kaplıca moduna giriyorsunuz köpükler arasında. Üstelik koku banyoyu da dolduruyor. Eğer kükürt kokusundan hoşlanmıyorsanız almayın. Tabi yoğun bir kükürt değil, hafif ve otsu bir koku. Ben de kükürt kokusunu çok sevmem ama rahatsız etmiyor, hatta çekici geliyor.

Sabun kokusunun baskın bileşeni, gözlerinizi kapattığınızda ünlü Gorello şelalesinde banyo yapıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak olan kükürt minerallerinin varlığıdır…” demiş üretici

26c25f835a97bb4ef05d1badd82e1f8e.jpg
RazoRock Saturnia kullandığım ilk Croap sabun. Krem ve sabun arasında demekmiş.  Krem gibi değil, sabun gibi de değil. En basit sentetik fırçaya bile yüklenir. Saturnia da öyle. Yine RazoRock markasının da kullandığım ilk sabunu.  Kolaylıkla yükleniyor hatta fazla bastırmıyorum yüklenmesin Gelelim diğer konulara.

İçerik: İçerik budur. Sulfur dikkatimi çekmişti ama kükürt mineralleriymiş. Yani zararsız hatta yararlı. Diğer içerikleri konuda uzman komşuların dikkatine sunuyorum. Zeytinyağı, Hindistinacevizi ve Shea yağı barındırıyormuş.
İçindekiler: Stearic Acid, Aqua (Water/Eau), Cocos Nucifera(Coconut) Oil, Potassium Hydroxide,Sodium Hydroxide, Olea Europea Oil(Olive Oil), Butyrospermum Parkii (Shea)Butter, Fragrance(Parfum), Sulfur, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool.

72d8eb897a9d261c3d357101f041a6d2.jpg

Köpük:  Güzel ve kıvamlı bir köpük oluşuyor. Dört perde tıraş çıkarır yani. ( Acaba fazla mı yüklüyorum diye düşünmeden de edemedim)  Köpük süzme yoğurt kıvamına ulaşıyor ama ben çok öyle sevmediğim için biraz daha sulandırmayı seçiyorum.  
54fac9710d6dcf3a1a84876af6ea823d.jpg

Koruyuculuk: Beklediğimin çok üstünde.  Fiyata göre bayağı iyi. Mesela kullandığım sabunlardan örnek vereyim. SV bu konuda çok iyiydi. Bu da onun kadar iyi. Hadi SV hakkına 1 tık altı diyelim. Faena’dan ise 1-2 tık üstte bir koruyuculuk var. Bu sabunda en ilginç bulduğum konu şu.  (Emin oılmak için 1.5 haftadır bu sabunla tıraş oluyorum.)   Tamam koruyuculuk iyi ama bence bu sabun yüzü tıraşa çok iyi hazırlıyor. O yüzden köpüğü sürdükten sonra 2 dakika bekleyin. Sonrtasında Jilet sakallara dalınca buyur mekan senin diyor  O da temiz mi temiz bir tıraş çıkarıyor. 2 perdede sinek kaydı ve tahrişsiz bir tıraş ortaya çıkıyor.
3c8f0cbc69482005e45deb5710349c93.jpg

Nemlendirme: SV’nin 1 tık altı, Faena’nın 1 tık altı. Ama başka bir artısı var. Cildi canlandırıyor ve gerginleştiriyor. Bu etki 1 gün falan sürüyor. Ayrıca sakalları çok temiz kestiği için şahane bir yüz bırakıyor. Tabi ben sonrasında genellikle Le peer lucien As kullandım. Onunla özellikle şahane oldu. Ama kıyasladığım sabunlarla da aynı AS’yi kullandım.  

F/P: En önemli artısı da bu fiyata bu kalite. 8-9 euro bir ücreti var.  Bu fiyata bu koruyuculuk ve nemlendirme/canlandırma beklediğim bir şey değildi. O yüzden çok beğendim. Evet fabrikasyon ama artizan da bir havası var sabunun. (Üretici italyada küçük üreticilere ürettiriyormuş. O yüzden sabunu artizan sayıyor bazı siteler. Artizan bir hava var bence de
Elinize saglik cok guzel bir inceleme olmus.Keske yerli tedarikcilerimizde bulunsa da biz de deneyebilsek.
Amazon'da bazı Razorock sabunlar var ve kargo makul olduğu için oradan almak en anlamlısı oluyor. Baktım ama bu sabun henüz oralarda çıkmamış. Çıksa da alsak.

SeckinB
(01/03/2018, Saat: 22:53)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amazon'da bazı Razorock sabunlar var ve kargo makul olduğu için oradan almak en anlamlısı oluyor. Baktım ama bu sabun henüz oralarda çıkmamış. Çıksa da alsak.

SeckinB

(01/03/2018, Saat: 22:43)Mtopay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize saglik cok guzel bir inceleme olmus.Keske yerli tedarikcilerimizde bulunsa da biz de deneyebilsek.

Teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim. Ben Yourshaving.com üzerinden alıyorum. 9 günde geliyor ( gümrüğe takılmazsa/ daha hiç takılmadı Smile
Emeğinize sağlık komşum, inceleme için teşekkürler.
@Dragon komşum ellerinize sağlık çok güzel inceleme .
(02/03/2018, Saat: 09:42)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dragon komşum ellerinize sağlık çok güzel inceleme .

(02/03/2018, Saat: 00:36)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğinize sağlık komşum, inceleme için teşekkürler.

Teşekkür ederim
Emeğinize sağlık komşum çok bilgilendirici olmuş.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
İncelemeyi okurken o koku ve temizlik hissi burnuma kadar öyle güzel geldi ki, kendimi bundan ve Razorock Blue Barbershop sabundan birer adet sipariş verirken buldum. İnceleme için teşekkürler.
"A Samurai always wears two swords."
@Dragon komşum çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş. Ellerinize sağlık. Sanırım Yaqi sentetik fırçadan çokça memnunsunuz ki incelemede de bu fırçayı kullanmışsınız. Domuz kılı fırça ile sentetik fırça arasında gidip geliyorum da merakımdan sordum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,327 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 650 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,516 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,954 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,340 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,981 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,740 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: