Klavye tercihiniz
(06/06/2018, Saat: 14:36)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, fantech markasının Pantheon diye bir modeli var. Fiyatı 500 civarı. Alüminyum kasası var. Bir de mavi tuşluymuş, anti ghost muş, bunlar artık ne demekse Smile

Ürünün web sitesi; https://fantech.com.tr/klavye/fantech-pa...u-klavyesi

Geleneksel Klavyeci (Gelkla.com Smile ) arkdaşlar yorum yapabilirler mi?

Merhabalar,

Cherry'nin blue switch'lerinden "esinlenmiş" Kailh mavi switch'leri kullanıyor. Bu switch'leri oyunda kulaklık ile kullanmak çok zevklidir ama kulaklıksız rahatsız edebilir. Anti-ghost (NKRO) aynı anda 6'dan fazla tuşa bastığınızda hepsini ayrı ayrı algılayabildiğini ifade eder.

Aydınlatma gerçek RGB değil, fiyatı da pahalı. Bu fiyata ikinci elde çok sağlam razer, corsair, logitech vs. gibi daha düzgün switch'li bir alet alabilirsiniz. Hatta kullanım amacınızı ve kullanacağınız ortamı biraz detaylandırırsanız size model de önerebilirim.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
@posicor üstadım çok teşekkürler yanıtınız için. Gayet açıklayıcı olmuş.

Benim ortam; akşam evde pijamayla oturup geltir takılıp haber okumak, youtube izlemek Smile

Bugün bir tane denk geldi de, merak ettim sorayım dedim. Bir de tuşların basım şekli hoşuma gitti. Benim evdeki klavyeye basması çok sert, hoşuma gitmiyor. 2000'lerin başında tanıdığım Logitech'in ben tabir-i caizse hastasıydım ama üretim kaliteleri artık yerlerde. O nedenle tıraşta da yaptığımız gibi logitech a4tech vb. market ürünleri yerine butik üretim kaliteli güzel bir şeye bakıyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(06/06/2018, Saat: 16:24)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @posicor üstadım çok teşekkürler yanıtınız için. Gayet açıklayıcı olmuş.

Benim ortam; akşam evde pijamayla oturup geltir takılıp haber okumak, youtube izlemek Smile

Bugün bir tane denk geldi de, merak ettim sorayım dedim. Bir de tuşların basım şekli hoşuma gitti. Benim evdeki klavyeye basması çok sert, hoşuma gitmiyor. 2000'lerin başında tanıdığım Logitech'in ben tabir-i caizse hastasıydım ama üretim kaliteleri artık yerlerde. O nedenle tıraşta da yaptığımız gibi logitech a4tech vb. market ürünleri yerine butik üretim kaliteli güzel bir şeye bakıyorum.

Bu durumda size Cherry Red veya Brown'u (veya muadillerini) tavsiye ederim. Cherry için bana adresinizi gönderin, size test setini göndereyim, siz kendiniz seçin. Cherry'nin belli başlı 3-4 muadili de var. Sizin gönderdiğiniz klavyedeki switch'leri üreten kailh de bunlardan biri ama çok tavsiye etmem. Kalite kontrol problemi var.

Diğer belli başlı muadiller ise şöyle :

Cherry Red - Razer Yellow
Cherry Brown - Razer Orange - Omron (Das Keyboard Gamma Zulu veya Logitech Romer-G)

Araştırdığınız takdirde ALPS, Topre, IBM, vb. gibi değişik switch'ler de duyabilirsiniz ama bunlar ev kullanımından çok ileri hobi kategorisine giriyor. (tabi meraklısı evde de kullanıyor, orası ayrı) Switch'e karar verdikten sonra, klavyenin seçimi daha kolay.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Uzun süren arayışım nihayet sonlandı.
ABD ye gidecek arkadaşıma getirtmek üzere 1996 model hiç kullanılmamış (new old stock) IBM Model M siparişimi verdim (İspanyolca).

http://www.pckeyboard.com/page/product/1392015

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden? Lord Sparhawk 224 194,281 22/11/2020, Saat: 01:35
Son Yorum: Ferat
  Yazı için rahat, aydınlatmalı klavye önerisi Lord Sparhawk 25 14,223 28/08/2020, Saat: 10:22
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 30,548 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: