Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari
(02/07/2020, Saat: 11:16)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Game Changer .84 + Gillette Platinum = Muhteşem ikili Smile
Yeşil oclock ve treetle denedim gp yi unuttum abi bugün ki tirasimda özellikle gp ile deneyeceğim Smile bu iki jilet çok konforlu ve orta keskin geldiler bana, gp umarım ikisindeki gibi performans sağlar.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba,

R89 + 7 o'clock Sarı
GC.84 + G.Platinum
Rocca V4 + Nacet

Sakalım sert ve normal yoğunlukta. Gilette Silver Blue da denedim ama pek anlaşamadım.Mühlenin jileti de pek uymadı.G.Platinum ve Nacet ten çok memnun kaldım.

Herkese keyifli tıraşlar,
(02/07/2020, Saat: 13:47)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeşil oclock ve treetle denedim gp yi unuttum abi bugün ki tirasimda özellikle gp ile deneyeceğim Smile bu iki jilet çok konforlu ve orta keskin geldiler bana, gp umarım ikisindeki gibi performans sağlar.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GC .84, Treet Platinum ve 7 O'Clok Yeşil'le de uyumlu ama GP'in uyumu bambaşka. Ben şahsen GP'yi çok daha iyi ve konforlu buluyorum.
Merkur 37C Slant + Gillette 7 O'Clock (Sarı)
Benim bir sorum olacak: Direkt marka olarak değil, bu kombinasyon  işinin genel bir mantığı var mıdır? Yani keskinliği az bir jiletle, agresif makine kombinasyonu (ya da tam tersi) daha iyi mi olur? Yoksa, zaten kör bir jileti yüzünüze daha yakın tutmak mantıksızken, yumuşak huylu bir makinede keskin jilete yazık mı ediliyordur? Daha da kısaca: agresif makine+keskin jilet mi? Agresif makine+az keskin jilet mi?
(04/07/2020, Saat: 19:30)timdr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim bir sorum olacak: Direkt marka olarak değil, bu kombinasyon  işinin genel bir mantığı var mıdır? Yani keskinliği az bir jiletle, agresif makine kombinasyonu (ya da tam tersi) daha iyi mi olur? Yoksa, zaten kör bir jileti yüzünüze daha yakın tutmak mantıksızken, yumuşak huylu bir makinede keskin jilete yazık mı ediliyordur? Daha da kısaca: agresif makine+keskin jilet mi? Agresif makine+az keskin jilet mi?

Genel olarak mild alet+ keskin jilet ve agresif alet+konforlu jilet kombinasyonları tercih sebebi oluyor gördüğüm kadarıyla. Örneğin benim de tercihim olan orta agresif ya da mild diye nitelendirilen DE89 ile sarı sevenn o'clock, perma sharp ve feather gibi keskin jiletler çok iyi giderken, R41'le de voskhod, rapira gibi daha konfor yönü ağırlıklı jiletler tercih edildiği yazılır genelde. Ancak bunların hepsi genel bir kanı tabii ki. Bunun tam tersinden çok keyif alanları da okudum burada. Herkesin sakalına, zevkine, tıraş sıklığına göre değişiyor. R41+feather ikilisiyle fazlasıyla konfor sağlayanları bile okudum.
Feather Popular ile Feather Jilet

EJ 89 ile Feather Jilet

Merkur Progress (2 ve 1,5 ayarda) ile Gillette Super Platinum (Siyah kutu Hindistan malı olanlar)

GC .68 ile Bolzano Superinox ve Gillete Platinum

Merkur 34C ile Gillette Platinum

Merkur 42C ile Gillette Platinum

Timor 1322 ile Feather ve Gillette Platinum

Rimei 2002 Gillette Silver Blue, Mavi Astra

Baili 171 Gillette Silver Blue

Baili 179 (TTO) Yeşil Astra

Baili 176 Yeşil Astra

Not: GC .68 ile Nacet'i de bir kaç kez denemek aklımdaydı ancak bir türlü fırsatım olmadı.
(21/07/2020, Saat: 17:18)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather Popular ile Feather Jilet

EJ 89 ile Feather Jilet

Merkur Progress (2 ve 1,5 ayarda)  ile Gillette Super Platinum (Siyah kutu Hindistan malı olanlar)

GC .68 ile Bolzano Superinox ve Gillete Platinum

Merkur 34C ile Gillette Platinum

Merkur 42C ile Gillette Platinum

Timor 1322 ile Feather ve Gillette Platinum

Rimei 2002 Gillette Silver Blue, Mavi Astra

Baili 171 Gillette Silver Blue

Baili 179 (TTO) Yeşil Astra

Baili 176 Yeşil Astra

Not: GC .68 ile Nacet'i de bir kaç kez denemek aklımdaydı ancak bir türlü fırsatım olmadı.

Kesinlikle katılıyorum tatilde yanıma baili 179 u ve yeşil Astra aldım tıpkı rimei yeşil Astra efsanesi gibi baili ilede yeşil Astra çok uyumlu bence.Tatil güneş deniz tuzu derken bile 2-3 günlük sakalda 3-4 tıraş bana mısın demiyor.Ben yeşil Astra fanı oldum galiba gerçekten kesimi ve konforu çok hoşuma gidiyor.
Kartallar yüksekten uçar
Rapid-Gilette Seven o'clock yeşil
Yuma-Gilette Seven o'clock sarı
Ali Bıyıklı - Gilette Permasharp

Rapid ile gp de çok uyunlu bana göre Smile
Razorock German 37c: Usta, Extra, Gillette Silver Blue, Treet Platinum, Gillette Sarışın ve Yeşil. Aslında slant aletle neredeyse bütün jiletler uyumlu.

ej de89: G-Silver Blue, Gillette sarışın ve Yeşil, Treet Platinum, Gillette Platinum

Mühle r41: Silver Blue. Ama Silver Blue ve Gillette sarışın dışında diğer bütün jiletler ilk perdede bıyık ve çene bölgesinde çekiştirmelere neden oluyor. İkinci perdede de gayet akıp gidiyor. Yine de sanırım elimin de iyice alışmasından dolayı r41'i çok sevmeye başladım.

Baili bd176: Rapira hariç diğer kalan bütün jiletlerle uyum yakalayabiliyorum. Mild olmasının etkisi var sanırım.

Yaqi Taraklı Mellon: Gillette Silver Blue

Yaqi Slant: Rapira hariç birçok jilet ile uyumlu. Yıpratıcı bir agresiflik var bu slantta. Bu slant kafa jileti düzgün eğip tutmuyor. Dikkatli bir göz bunu görebilir. Sağlam bi mühendislik yok yani. Belki de bana gelen kafada sıkıntı olmuş olabilir. Mühle r41 yaqi Slant gibi yormuyor cildimi. Hatta şimdi gidip yaqi Slant ile bi akşam tıraşı olayım. Bakalım bu sefer neler olacak.

Sonuç olarak benim en sevdiğim alet r41 ve jilet olarak da Silver Blue. Silver Blue jiletini bütün aletlerle uyumlu kullanabiliyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Soğuk Tıraş papazerigi 156 132,632 06/04/2023, Saat: 22:21
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,597 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 138,206 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş Sonrası Ciltte Yanma papazerigi 67 39,248 21/12/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: onurcakmak
  DE Jilet Bileme Nasıl ? rock83 18 16,527 11/10/2020, Saat: 23:05
Son Yorum: kral arthur
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,900 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,769 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 22,009 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,674 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,642 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: