Martin Amca LSV Tıraş Sabunu
Kızım Ankara'da okuyor. Yarın İzmir'e gelecek. Kakao yağlı sabundan 4 adet fazla sipariş verdim. İzmir'den isteyen arkadaşlara verebilirim.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(20/03/2018, Saat: 15:27)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kızım Ankara'da okuyor. Yarın İzmir'e gelecek. Kakao yağlı sabundan 4 adet fazla sipariş verdim. İzmir'den isteyen arkadaşlara verebilirim.

Ben birini isteyebilirim
Martin Amca benim geleneksel tıraşa başladığım 2013 yılından beri takip ettiğim ama sabunlarına bir türlü erişemediğim yegane artizandır. Bir insan beş yıl boyunca bir sabuna erişemeyince (Ki bu bahsettiğimiz kişi nice artizana erişmişken) artık sabunu biraz da saplantı haline getiriyor. Martin Amca sabunu artık benim için ölmeden bir defa tıraş olmazsam gözlerim açık gideceğim dediğim bir seviyeye ulaşmışken @habaz komşum sesimi duyarak bana bu sabundan bir adet hediye etti. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Sonunda deneyerek bu saplantıdan kurtuldum.

Yazının bundan sonrasında bazı arkadaşlar bana kızacaklar. Herkes aynı ürünle aynı deneyimi yaşayamıyor. Üzülerek söylüyorum benim deneyimim çok büyük bir hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Sabunu geldiği gibi alıp inceledim. İlk denemede stick olarak kullanırsam daha başarılı olabileceğini düşündüm. Biraz sıcak suda yumuşatıp bütün yüzüme uyguladım. Ardından da porsuk fırçamla köpürtmeye başladım ama ne kadar denediysem de çok kalın bir köpük elde edemedim. Elde ettiğim köpük yastıklama ve koruyuculuk konusunda çok yetersizdi. Yine de iki perde tıraşımı zorla da olsa tamamladım. Söylemeliyim ki diğer özellikleri kötü olduğu halde stick olarak uygulayınca sabunun kayganlığı iyiydi. Bu kayganlığın sabundaki fazla yağlardan kaynaklandığını düşünüyorum. Öyle ki sabun çok uzun yıkamadan sonra ciltteki yağ hissini yitiren bir sabun. Yağ oranı çok yüksek olduğu için tıraş sonrası eğer yüzünüzü iyicene yıkamazsanız güzel oluyor. İyicene yıkarsanız sabundaki yağla cildinizdeki bütün yağı da temizlediğiniz için bir gerginlik veriyor.

İlk denememden sonra kendi kendime dedim ki galiba stick olarak kullanmak iyi bir fikir değil. En iyisi ben bu sabunu rendeleyip kaba basayım. Öyle de yaptım. Rendeledim ve kaba bastım. Sabunun rendelenmesi oldukça kolay oldu. Kaba basması da öyle. Ardından domuz fırçamla acımadan girdim sabuna. Çevir Allah çevir... Çevir Allah çevir... Dedim artık yüklenmiştir. Yüze sürmeye başladım ama oluşan köpük geçen seferkinden farksızdı. Sadece bu sefer direk yüze sürmediğim için kayganlık etkisinde de azalma olmuştu. Tabi ben bunu usturayı yüzüme dayayıp ikinci çekişte usturanın bana: "Abi izninle ben dalıyorum 3. çekişte." demesiyle anladım. Hemen usturayı kenara bırakıp tıraşa DE ile devam ettim. İlk perdenin sonunda da göndere beyaz bayrak çekip ikinci perdeyi TOBS Grapefruit krem ile tamamladım.

İçimden hala bu sabun benim beş sene beklediğim sabun olamaz diyorum. ETSY artizanları denememden beri bu kadar büyük bir hayal kırıklığı yaşamamıştım. Martin Amca tıraş sabunu bu olmamalı. Ya da benim bahtıma hatalı üretim tek kalıp beni buldu. Hala kendime bu durumu izah edemiyorum.

Not: Elimde 3 kişiye kadar bölüp gönderebileceğim sabun bulunuyor. Hiç denememiş arkadaşlardan denemek isteyen olursa seve seve onların da denemeleri için gönderebilirim.

a4bseh.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin komşum,
Güzel ve objektif bir inceleme olmuş, elinize ve emeğinize sağlık..

Sabunu sevdim, ama verdiğim paraların hemen marketin karşısındaki lösemili çocuklara gittiğini ve martin üstadın oraya ücretsiz bağış yaptığını öğrenince daha bi istekli aldım. Bence en değerli sabundan bile kıymetli bu sabunlar. Saygılarımla
Smile
Cihanın ve benim gibilerin ulasamadıgı sabun olmak, gercekten zor is takdire sayan. Bu durumu degistirelim herkes denesin, organizasyon yapalım tekliflerimiz daha onceleri benzer konularda kaale pek alınmadı.
Madem ulasabilen sanslı arkadaslar var, anladıgım kadarı ile sabunlardan da memnunlar.

@Fallschirmjäger @CMO05 Komsular, madem siz ulasabilmissiniz. LSV adını bu kadar kullandık, bagıs bagıs bagıs dedik, maksat Loseve yardım ise, 1 tane degil dukkanda kac tane sabun varsa hepsini alın, bolelim her birini 3e forumda organizasyon yapalım. Hatta verdiginiz ucretin 2 katına satalım, toplanan fazla parayı da siz Geltir adına direk loseve bagıslayın.
Loseve bagısı yapmanın yanında, martin sabunu neymis tum dostlarda denemis olur.
(Not: Satılmaz elimizde kalırsa endisesi olmasın diye satılmayan tum sabunları Geltir adına alma sozu veriyorum.)

Burada mevzu bagıssa, 15 liralık 10 tane sabundan 150 lira bagıs, konu acarak bahsetmeye degmez, yok mevzu sabunsa, ortada olmayan sabundan kimseye hayır gelmez.
Son bikaç adet kalmıştı düşündüm dediğinizi.
Organizasyona yetmez, Martin üstad en baştan
böyle bi organizasyonla çıkarsa daha yararlı olur.
Sabunu 6 yıl öncesinden tanıyorum. Çok da özlemişim.
Martin üstad çok sevdiğimiz saydığımız hocamızdır.
Tertemiz kalbi vardır.
Kendisinden büyük bi organizasyon talebim vardır.
Saygılarımla.
Smile
Ben 4 adet fazladan sipariş vermiştim. Bu forumda isteyene verebileceğimi duyurmama rağmen sadece 3 komşum istedi. Kalan 1 taneyi de fazla olduğu için el sabunu olarak kullanıyorum. Sabunu gerçekten isteyen arkadaşlar Ankara'lı bir komşumuz vasıtasıyla LSV hastanesinin marketinden istedikleri kadar alabilirler. Bir etkinlik beklemeye bence gerek yok.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Acaba impa ticaretle konussak onlar tamamini alsa bizde belirli bir kar eklenmis olarak kendilerinden alsak

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,272 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,394 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,232 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,836 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,717 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: