Cremo Tıraş Kremi
Merhabalar,

Yedekte dursun diye işyerine bıraktığım Cremo tıraş kremini son 3 gündür deneme şansım oldu. Açıkçası performansı beni şaşırttı. Alakasız bir alışverişimde kargo indirimi için sepete atmıştım. Normalde bir ürünü denemeden önce nedir ne değildir diye araştırma yaparım ama bu sefer işler tersine döndü. Hiç aklımda yokken performansı nedeni ile merak edip araştırma gereği duydum Smile

Hikayesi nedir diye bakınca çok klasik bir hikaye ile karşılaştım. Efendim Kaliforniyalı Mike dayı, piyasada kendine uygun bir tıraş kremi ararken tam aradığını tam olarak bulamaz ve kendi kremini yapmaya karar verir. vs. (Amerikalı Artisan Sabuncular Derneği sanırım üyelerine bu hikayenin fotokopisini dağıtmış bir vakit, hepsinin tarihçesi üç aşağı beş yukarı böyle)

Mike dayı'nın John'dan Richard'dan farkı ise, Mike dayı böyle artisan artisan takılıp 50-60 kremlik batch'ler satarak geçimini sağlayamayacağını farkedip ürünlerini artisan tıraş sitelerinde değil de Wallmart, Amazon, Target, CVS gibi dev dağıtımcılar üzerinden satmaya karar vermiş. Görebildiğim kadarıyla da epey başarılı olmuş

Ürün gamında fırçalı/fırçasız tıraş kremlerinden, banyo sabunlarına, aftershave ve EDT'lere ve sakal bakım ürünlerine kadar çok çeşit ürün mevcut, merak edenler için sitesi :

https://www.cremocompany.com/

Gelelim ürünümüze, Cremo Original normalde fırçasız bir tıraş kremi ama (resimlerden de görebileceğiniz üzere) fırça ile de kullanılabiliyor. Ben her iki türlü de kullandım.
Fırçasız günlük tıraş için oldukça başarılı. Fındık büyüklüğünde bir miktarı yenilemeden iki perde rahat çıkarıyor. Perdeler arası yüzünüzü hafifçe ıslatmanız yeterli oluyor. Koruma ve nemlendirme ortalamanın üzerinde. Yastıklama ise zayıf, ancak bu zaten fırçasız tüm kremlerin ortak özelliği. Tıraş sonrası ise bana biraz yağlı geldi ama çok ciddi sıkıntı yaratmadı. Kuru ciltli arkadaşlar muhtemelen daha seveceklerdir bu açıdan.

Fırçalı ise normal kullanım şekli olmadığı halde enteresan. Bu formatta biraz daha ürün kullanmak gerekiyor. Zayıf ve havalı bir köpük oluşuyor ama çabuk kurumuyor. Performansı fırçasız hali ile aynı. Bu sabah sırf bunu denemek için iş yerinde shavette ile tıraş oldum (normalde sadece pazarları shavette ile oluyorum) Açıkçası çok sevdim. (iş yerinde shavette kullanmanın da ayrı bir havası varmış bu arada Smile )

Görebildiğim tek sıkıntısı kokusu. Keskin bir limonlu şeker kokusu var. Rahatsız edici değil ama benim zevkime de pek uymadı.

Sözün özü $5'lık fiyatının hakkını fazlasıyla veren bir ürün. Tam bir seyahat çantası veya ofis tıraş seti ürünü ancak paketinin boyutu biraz büyük. Ufak bir kaba aktarmak gerekebilir bu amaçla. Benim ofis setimdeki La Toja'nın tahtını devraldı. Amazon'dan birşeyler alıyorsanız bundan (veya diğer kokularından) bir tane sepete atmanızı tavsiye ederim.

Buyrunuz resimleri :

241vyhj.jpg
2rxgxaf.jpg
301eykw.jpg
33enblz.jpg
mbqopi.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
@posicor komşum inceleme için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Elinize sağlık @posicor komşum. Merak etmiştim amazonda görünce. Aydınlanmış olduk.
İnceleme için teşekkürler hocam. Bir yerlerde sepeti tamamlamak gerekirse kullanırım artık. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@posicor komşum, inceleme için teşekkürler.
Tanımadıgımız forumda konusmadıgımız bir urundu. İnceleme icin tesekkurler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,547 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,096 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 148,421 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,076 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737