Miss world doğal sabun
Nette gezinirken bu siteye denk geldim forum yetkilileri irtibata geçse tıraş sabunu üretirlermi acaba biz geleneksel tıraş severler için
https://www.missworldsabun.com/
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Merhaba hocam. Kısaca benim söylemek istediğim bir kaç şey var genel olarak.

Öncelikle tıraş sabunu yapmak normal sabun yapmak kadar kolay bir iş değildir. İyi tıraş sabunu yapmak ise hiç kolay değildir. İnternete erişimi olan herkes kısaca bir kaç makale okuyarak tatminkar bir sabun yapabilir. Tıraş sabunu ise tamamı ile ayrı bir konu. Ben sadece gözümün önündeki bir örneği sizinle paylaşmak istiyorum. Faena'nın yaratıcısı Fokion ilk başta sadece banyo sabunu yapıyordu. Tıraş sabunu yapmaya kendisi de geleneksel tıraşa meraklı ve bu konuda benim tanıştığım en bilgili ve deneyimli kişilerden birisi olan Vangelis'in yönlendirmesi ile başladı. O kadar yönlendirme ve yardıma karşın tatminkar (satışı yapılabilecek seviyede) bir sabun yapması bir yıldan fazla zamanını aldı. Bir yıldan fazla zamanını aldı derken burada üç ayda bir ya da beş ayda bir aklına estikçe iki kalıp sabun dökeyim diyen birisinden bahsetmiyoruz. Gayet notlar alarak haftada 2-3 değişik formül deneyen bunları bekleten, kullanan ve daha sonra değişiklikler yaparak tekrar deneyen birisinden bahsediyoruz. Kendisi geleneksel olarak tıraş olmayan, geleneksel tıraş ürünlerini tanımayan birisinin iyi bir tıraş sabunu yapması bence mümkün değil. Ülkede yüzlerce sabun üreticisi var. Bunlar deneseler bile önce geleneksel tıraşa gönül verip onlarca ürünü denemeden kendi kendilerine başarılı bir ürün yapmaları bence mümkün değil.

İkinci bir konuya gelirsek de böyle şeylerde forum yöneticilerinden bence bir şey beklemek gereksiz. Sizler de iletişime geçip bir şeyler yapmaya çalışabilirsiniz. Forum yöneticileri de sizler gibi sadece bu foruma üyeler. Resmi bir derneğimiz falan bulunmuyor. Eğer siz ümitliyseniz buyurun. Her zaman iletişime geçebilirsiniz. Sonra deneyimli üyelerden (bakın forum yönetimi demiyorum) bir konuda yardım isterseniz daha sonra onları da dahil etmeye çalışabilirsiniz. Elimizi taşın altına koydukça başarımız artar. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz? Lord Sparhawk 115 90,773 21/05/2021, Saat: 12:40
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,669 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Sabun mu krem mi? piankhy 185 188,378 11/05/2021, Saat: 17:45
Son Yorum: Laylaylom
  Sabun Muhafaza Ederken Dikkat Edilecek Noktalar volkanslim 52 25,036 21/04/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: tiktak
  Kaliteli sabun saklama kapları.. _Olgun_ 83 143,507 15/06/2020, Saat: 04:41
Son Yorum: safporsuk
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,020 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  ARKO sabun yüzü kim? mustbe 5 6,019 23/05/2019, Saat: 04:59
Son Yorum: mustbe
  Sabun mu kullanıyorsunuz?Köpük mü ? dogukan.bjk2 14 9,346 14/05/2019, Saat: 17:23
Son Yorum: ahbap
  Sabun Tası NIGRA 27 12,103 19/04/2019, Saat: 15:56
Son Yorum: BuraKaya55
  Kaç tane sabun/krem' iniz var? linguist 73 61,456 26/09/2017, Saat: 12:38
Son Yorum: ArdıçKatranı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: