Saskin merhaba smiley
Merhabalar,

Konudanda anlasilacagi üzere şaşkınım ve şaşkınlığım böyle bir forum olması üzerine..28 yaşındayım, turizmciyim.. şu an için Antalyada yaşıyorum.. ali bıyıklı ile tanışmam 14 sene önceye dayanıyor.. ilk bikaç traşımı permatikle oldum sonra kim olduğunu hatırlamadığım birisi beni usturaya alıştırdı.. bilgi ve tecrübelerinizin çok işe yarayacağını düşünüyorum. Nitekim, usturaların da bir bakıma ihtiyaç duyduğunu bilmediğim yadigar (14 yasındaki ustura Ali) paslandıktan sonra atıp çelik ustura almaya karar vermesem böyle bir topluluğun varlığandan bihaber ömrünüz gelip geçecekti. Aynı zamanda burada dikkatimi çeken bazı noktalar oldu, benim için en önemlisi tasarım bakımından tutuşu zor olan jiletliler mevcut. Bunları kavramadan çeliğe geçmeyeyim diyorum.

Fikirleriniz ve yönlendirmeleriniz için şimdiden çok çok teşekkürler
Aramıza hoşgeldiniz. Çelik ustura ile jiletli usturaların tıraş karakterleri oldukça farklı. Alternatif olarak Feather veya Kai jilet kullanan usturaları değerlendirebilirsiniz. Forumda bolca bilgi var. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(18/03/2018, Saat: 19:57)Tekperde Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Konudanda anlasilacagi üzere şaşkınım ve şaşkınlığım böyle bir forum olması üzerine..28 yaşındayım, turizmciyim.. şu an için Antalyada yaşıyorum.. ali bıyıklı ile tanışmam 14 sene önceye dayanıyor.. ilk bikaç traşımı permatikle oldum sonra kim olduğunu hatırlamadığım birisi beni usturaya alıştırdı.. bilgi ve tecrübelerinizin çok işe yarayacağını düşünüyorum. Nitekim, usturaların da bir bakıma ihtiyaç duyduğunu bilmediğim yadigar (14 yasındaki ustura Ali) paslandıktan sonra atıp çelik ustura almaya karar vermesem böyle bir topluluğun varlığandan bihaber ömrünüz gelip geçecekti. Aynı zamanda burada dikkatimi çeken bazı noktalar oldu, benim için en önemlisi tasarım bakımından tutuşu zor olan jiletliler mevcut. Bunları kavramadan çeliğe geçmeyeyim diyorum.

Fikirleriniz ve yönlendirmeleriniz için şimdiden çok çok teşekkürler

@Tekperde hoşgeldiniz. 14 yaşınızdan beri jiletli ustura kullanıyorsanız size üstat desek de olur heralde Smile

Jiletlilerden devam etmek isterseniz Cihan üstadın dediği gibi kai veya feather'ın usturaları ile devam edin. Kullandığı jiletler itibariyle tıraşı oldukça keyifli aletlerdir.

Çelik dünyasına adım atmak isterseniz, ister ikinci el, ister sıfır bir ustura ile başlayabilirsiniz. İyi bilenmiş olması ve eliniz de bir de deri kayış olması gerekir. Forumun Çelik usturalar kısmını inceleyebilirsiniz.

Keyifli tıraşlarınız olsun.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(18/03/2018, Saat: 22:20)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tekperde hoşgeldiniz. 14 yaşınızdan beri jiletli ustura kullanıyorsanız size üstat desek de olur heralde Smile

Jiletlilerden devam etmek isterseniz Cihan üstadın dediği gibi kai veya feather'ın usturaları ile devam edin. Kullandığı jiletler itibariyle tıraşı oldukça keyifli aletlerdir.

Çelik dünyasına adım atmak isterseniz, ister ikinci el, ister sıfır bir ustura ile başlayabilirsiniz. İyi bilenmiş olması ve eliniz de bir de deri kayış olması gerekir. Forumun Çelik usturalar kısmını inceleyebilirsiniz.

Keyifli tıraşlarınız olsun.

Estağfurullah ? feathers ı duymuştum bi çok kez ama bi kai’yi araştırayım

(18/03/2018, Saat: 22:07)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramıza hoşgeldiniz. Çelik ustura ile jiletli usturaların tıraş karakterleri oldukça farklı. Alternatif olarak Feather veya Kai jilet kullanan usturaları değerlendirebilirsiniz. Forumda bolca bilgi var. Smile

Değerli düşünceleriniz için teşekkürler
@Tekperde komşum foruma hoş geldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun.
@Tekperde Komşum,

Hoş geldiniz. Keyifli okumalar, tahrişsiz tıraşlar dilerim.

Smile
Forumumuzda hos sohbetleriniz, Zevkli tıraslarınız olsun.
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 771 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 623 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,696 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49