Emekli olma zamanı yaklaşmış fırçalarımız
Severek kullandığımız ama bir türlü ayrılmaya kıyamadığımız, yıllarca bize hizmet eden, kılları kırılmış yıpranmış, tıraş sabununa hunharca gark ettiğimiz hala kullanmakta inat edip atmaya kıyamadığımız fırça fotoları varsa bu başlıkta toplayalım.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Güzel konu açmışsınız komşu, bakalım ne cevherler çıkacak Smile

Resimdeki 20 yıl kadar önce hediye gelen Rein Dachs porsuk fırçam. Ne tür porsuk olduğunu bilmiyorum ama anladığıma göre best üzeri bir tür. Porsuk kıllı olduğunu da yeni öğreniyorum, bana göre yumuşak bir fırçaydı işte. O zaman ne kıllı olduğunu da bilmeden, sadece domuz fırçaları bildiğimden bu fırçanın yumuşaklığı beni çok şaşırtmıştı. Bu kadar yumuşak fırçayla tıraş mı olunur diye düşünmüştüm. O zamanlar Gibbs kremlerle tıraş olurdum. Bir-iki kullandıktan sonra fikrim tamamen değişti, dokunuşunu ve köpürtmesini çok sevdim. 20 yıl boyunca büyük memnuniyetle kullandım. Bir kere de merak edip bu tıraş fırçaları konusu nasıl bir konudur diye araştırmadım Smile  
Emekliliği çoktan geldi de geçti ama ben hala zaman zaman eski günlerin anısına kullanıyorum, atmaya da kıyamıyorum.
2up2t6o.jpg
Hocam bu resimdeki fırça bayağı pure porsuk. Yumuşak olmasına çok ama çok şaşırdım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Yıllarca kullandığım kahrımı çeken fırçamı buldum o dönemler işyerinde alel acele tıraş olup nemli bir şekilde tıraş çantasına attığım için sapında kararmalar meydana gelmişneax34.jpg

riyixg.jpg

Zamanında bir milyoncudan almıştım markasız bir ürün aradaki farkı anlamanız için birde şuan kullandığımla yanyanaki haliildu28.jpg

eagymh.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(22/03/2018, Saat: 20:01)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bu resimdeki fırça bayağı pure porsuk. Yumuşak olmasına çok ama çok şaşırdım.

Dün bizim berberde, domuz kullanmak istemediği için porsuk kullanan yeni bir usta gördüm @cihankeskin üstat. Sizin şaşkınlığınızı ben de yaşadım ve üstelik kendim şahit oldum. Yaşlı bir usta ama mekanda yeni başlamış. Ender de olsa berberde sakal tıraşı olacağım zaman tüm takımımı kendim götürürüm. Ama farklı ürünlere elleri alışık olmadıkları için Jaguar 1071, kaba basılmış Arko, Sedef ustura vs. işte, berber takımım budur. Sadece jilet seçimimi onlara bırakmam. Uzatmayayım, bu yaşlı usta geçen sene Tahtakale'den 80 Lira'ya porsuk almış. Ne sapı sap, ne kılı kıl. Tuhaf bir fırça. Ama sanıyorum ki sürekli profesyonel kullanımdan dolayı, harika yumuşamış. Yüzüme şimdiye dek böyle bir fırça değmedi diyebilirim. Şaşırdım kaldım. Adam 80 liralık uyduruk fırçayı bir sene içersinde resmen silver tip yapmış.
Bir arkadaşıma fırça lazım kullanım ömrü olan atmayı düşündüğünüz fircaniz var ise talibim.
Cok guzel bir konu, umarim daha cok resim gelir.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,134 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Tıraş Olma Sıklığı Kalfa 25 24,967 04/09/2022, Saat: 23:59
Son Yorum: cavenaut
  En Keyifli Tıraş Zamanı MerkurFutur 54 21,316 02/06/2022, Saat: 00:42
Son Yorum: mertcanartan
  Yeni bir fırça deneme zamanı (mıdır)? atoprak 7 4,248 02/02/2019, Saat: 02:30
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: