Araç içi buğu giderme
(23/01/2019, Saat: 11:45)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar araclarda su tahliye kanalları ve bazı teknik deliklerin tıpaları vardır. Su tahliye kanallarında bir tıkanıklık veya tıpalardan biri dusmus olursa, kıs aylarında yogun yagmurda paspas altlarından su alabilir.
Arabada kuf kokusu veya paspaslarda ıslaklık vs. hissederseniz alttan bir yerden geliyor olabilir. Cozumu genelde cok basittir ama teshisi nereden geldigini bulabilmek biraz mesakkatli veya ustalık bilgisi gerektirir.

Ayrıca ilk konu mesajında mevzudaki gibi sıkısık trafikte dısarıdan hava almayı kapatırsanız, aractaki AC tusuna basıp klimayı devreye alarak buğuyu buyuk oranda engelleyebilirsiniz.
Saygılar.
Serdar hocam maşallah her sektöre dair bilgi birikim yapmışsınız. Smile Hafta sonu buğu önleyici ile güzelce silerek çözeceğime inanıyorum. Smile Havalar biraz dengeli gitse kendi çözülecek de. 1 aydır ya kar yağıyor ya yağmur, bir de güneş çıkıyor arada. Dengesi bozuldu aracın.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Merhaba,

Buğu için en en etkili uzun süreli çözüm diş macunudur. Hafif nemli beze nohut kadar macun sürüp (beyaz renk pasta gibi olanlardan olmalı. Renkli jelimsiler değil) Ardından temiz bezle sildiniz mi uzun süre buğu işini unutun. Ayrıca aşındırıcı olduğun için, bütün yabancı partiküllleri alır, cam HD kalitesinde olur Smile
@FearOfATG

Kardesim ben 4 senelik universiteyi 7 senede bitirdim. Nedeni maslak universitenin yakınında ataturk sanayi sitesi vardı. Hayatımın 5 senesi orada gecti. Bir oto aksesuar modifiye firmasında da kucuk ortaklıgım vardı. Oyle bir oto hastalıgı donemimiz merakımız da olduydu. O zamanki oto dergilerinde cıkan arabaların istanbul da olanlarında kucukte olsa emegim katkım olmustur. Cardanadam forumu vardı o zamanlar halen aktif mi bilmiyorum, haftasonları bulusur sanayide gizlice sokak kapatır kalkıs yarısları yapar sohbet samata yapardık. Sene 2001 de sanırım fast and furious furyası daha ortada yokken, neon vs. adı duyulmamısken istanbulda arac altı ısıklandırmayı 220v konvertor ile florasan lambalarla ilk yapan rahatsız bendim Smile Guzel gunlerdi sayenizde andım.

Edit: O gunlerden kucuk bir anı. Otomatik vitesi komple sanzımanı degistirilerek 4ceker opel calibra sanzımanı takılmıs, belki de o zamanlar tek 6ileri vitesli Getragg sanzımanlı (normal duz vitesi 5 di) , Vectra 2.5 V6 mız. Ogrenci iken fenerbahce maslak guzergahı için gunluk 10 liralık benzin alırdık dostlar 6 silindirli araca. Yeni Turkiye ile karsılastırmak icin done olsun.
14y9v9t.jpg
bende basit bir bilgi vereyim. buğu genelde kışın oluşur ve kışın yağmur kar çamur derken araç içleri batar. arabalarınızı yıkatırsanız şahit olursunuz oto yıkamalar baskılı saman kağıtları koyar paspas üzerine. Suyu pisliği emsin tutsun ve onu alıp atın aracınız pırıl pırıl kalsın derler. bu yöntem süper bir nem önleme yöntemidir aslında. saman kağıdı ve gazete kağıdı süper nem çeker. oto yıkamacılardaki profesyonel kesimli ürünlerin baskısızları çok ucuzdur 1000 lik 5000 10 bin lik gibi paketlerde satılır ve alın kirlendikçe yenileye yenileye kullanın.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: