Merhaba
Merhaba komşularım, 28 yaşındayım ve 15 yıla yakın zamandır tıraş olmaktayım. Lisede zorunluluktan ne bulduysam onunla oldum tıraşımı. Yatılı okul olması sebebiyle bu konuda yönlendiren bir aile büyüğüm olmadı. Memur olan babamın geleneksel yöntemlerle tıraş olduğunu biliyordum ama o zamanlar -şu an gözümü alamadığım- o aletler gözüme çok da şirin görünmüyordu. Kendimi keserim tedirginliğiyle de hiç elimi bile sürmedim. Derken üniversitede sakal kesme zorunluluğu da olmayınca haftada bir berberde ense temizliği ve ustura ile sakal tıraşı bazen de saç makinesiyle sıfır tıraş öylece geçip gitti dört sene. Okul bitip de iş hayatına atılınca tıraş olmanın bir zorunluluk olduğunu gördüm. Bu arada öğretmenim ve milli eğitimde artık eskisi kadar sakal ve kılık kıyafete takılmıyorlar ama alışınca insan hiç olmazsa haftada bir-iki tıraş oluyor. Sarışınım, cildim çok hassas ve sakallarım seyrek yani bırakınca pek de yakıştıramıyorum. Bu süreçte kullan at ve kartuşlu birçok ürün kullandım ve hiçbir ürünü de iki sefer kullanmamışımdır. Derken askerlik... Bir askeri okulda yedek subay öğretmen olarak yapınca ister istemez bir yıl her gün evet her gün yani bazen hatta çoğu zaman hafta sonları da sinekkaydı olmaya çalıştım. Bu süreçte cildim daha düzeldi, eski sivilce vb. problemleri daha az yaşadım. Askerden sonraki sene alış veriş yaparken gözüme wilkinson de ilişiverdi. Yapardım yapamazdım aldım elime ve bir haftalık sakala hem de içinden çıkan jiletle giriştim. Sonuçtan memnun kalınca bir süre öyle devam ettim. Jiletlerim bitince pazarda gördüğüm Yuma, Fuji ve isimsiz bir alet ve bakkaldan aldığım derby jiletlerle epey bir süre devam ettim. İnternette jilet ararken foruma girmiş bulundum ve yaklaşık bir aydır da forumdan çıkamadım. Ortam bu kadar samimi ve de seviyeli olunca bağımlılık yaptı diyeyim. Bu süreçte büyüklerimin tecrübeli paylaşımlarını okudum. Edinebildiğim bic roc, tima tto, şıkbay tto, Rimei, ming shi tto, orak aletlerle ve perma, bic, rapira, shark, Astra yeşil jiletlerle denemeler yaptım. Sonunda bir de ej de3d edindim impadan, bir haftadır da onunla takılıyoruz? sabun olarak da tabi ki klasiğimiz arkoyu a101den aldığım sütlaç kasesine bastım, derby Stick de aynı şekilde. Arko ve Nivea kremleri de denedim. İlk fırçam da maalesef bilgisizlikten wilkinson oldu. Sonra berberimden isimsiz fakat onun iki kat hacminde bir domuz edindim, şimdilik iyi geçiniyoruz. Bu işe gönül veren, kendine bu gereksiz derecede hızlı hayat koşuşturmacasında yarım saat vakit ayırmayı ihmal etmeyen güzel insanların olduğunu bilmek beni sarstı, kendime gelmemi sağladı. "Hayat istdiğin hızda devam et, benim de kendime keyfen ayıracak yarım saatim oldu." diyebilmemi sağladı. Bu şahane ortama beni de kabul buyurursanız şeref duyarım. Acele giden hayata inat ağır, keyifli ve de demli tıraşlar...
Nedir, ne değildir?
Öğretmenim, foruma hoşgeldiniz. Yazınız çok keyifli bir başlangıç olmuş. Güzel tıraşlarınız olsun.
"A Samurai always wears two swords."
Harika bir hos bulduk yazısı olmus.
Cogumuz gibi taslı dolambaclı yollardan gelmissiniz, ama yinede bizler gibi zevkli yolu bulmussunuz. Aramıza hosgeldiniz. Forumumuzda hos sohbetleriniz zevkli tıraslarınız olsun.
Hoşbulduk @DenizKSK ve @dikdik_s komşularım, teşekkür ederim.
Nedir, ne değildir?
Hoş geldiniz Smile
@ismailinbiri hosgeldiniz. Hos sohbetleriniz, keyifli tiraslariniz olsun.
@AbuzTech ve @finwe komşularım, hoşbulduk. Teşekkür ederim.
Nedir, ne değildir?
Hoş geldin hocam, keyifli tıraşlar.
@ArdıçKatranı hoşbulduk, teşekkür ederim.
Nedir, ne değildir?
Hoş geldiniz komşum. Güzel birde porsuk fırça aldınmı keyfe keyif katarsınız yakında Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 771 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 625 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,697 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı