Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi?
Malum, ayarlanabilir kategorisindeki makineler pahalı. Bunu almak yerine yakın miktar parayla biri mild, biri agresif 2 adet tıraş aleti alınabiliyor. Soruyu kişiselleştirirsem; tek başına Parker Variant'mı, yoksa Edwin Jagger De89 + Parker 68S'mi? Siz hangisini tercih ederdiniz?
Bir alet, pir alet. Parker Variant veya Merkur Progress bence.
Parker 24C ve EJ DE89 Barley sahibiyim ama Parker Variant'ın tok duruşu ve ağırlığı ikisini de geçiyor. Variant'ın 3. kademesi gayet agresif benim için. Henüz 4. ve 5. kademeyi göremedim bile.
1. ve 1.5 kademeler çok konforlu. Tek alet yeter bence de.
"A Samurai always wears two swords."
Teşekkürler yorumlar için. Variant için tereddüt ettiğim nokta kaba oluşu ve dar alanlarda çalışma zorluğu aslında.
Benim naçizane fikrim, eğer kişinin sakal yapısı karışık değil ise, bir tıraşı baştan sona mild bir alet ile bitirebiliyorsa, mild ve agresif şeklinde, farklı farklı aletleri olabilir. Canı agresif bir makine ile tıraş olmak isterse agresifi seçer, mild isterse mildi...

Ancak bazen, boyun bölgesinde yatık sakallar oluyor. Yatık sakallar agresif aletlerle daha rahat alınıyor. İşte bu durumda, cildi gereksiz yormasın diye, mild ayar ile başlayıp, boyun bölgesinde agresif ayarlara geçebilmek, ayarlı aletlerin en büyük artısı...
Progress candır hocam variant kullanmadım ama future Black beauty ve future klonu var progres kullanım rahatlıgında tek gecerim.
(02/04/2018, Saat: 00:19)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler yorumlar için. Variant için tereddüt ettiğim nokta kaba oluşu ve dar alanlarda çalışma zorluğu aslında.

Eğer variant büyük geliyorsa Gillette'in slim veya black beauty'si size uyabilir. İkisi de kibar aletlerdir.

Not : @KAYHAN ikisini de çok uygun fiyata satıyor şu anda :

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8825
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(02/04/2018, Saat: 12:27)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer variant büyük geliyorsa Gillette'in slim veya black beauty'si size uyabilir. İkisi de kibar aletlerdir.

Arda duygularıma tercüman oldun, bende yorum yapıp kendi ilanımı adres verecektim  Smile frene bastım teşekkürler, promosyonda yaptım tık yok bu ilan sonuçlansada yeni ilan açsam diyorum Big Grin
(02/04/2018, Saat: 00:19)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler yorumlar için. Variant için tereddüt ettiğim nokta kaba oluşu ve dar alanlarda çalışma zorluğu aslında.

Variant'ın burun-bıyık bölgesinde gezip dolaşması demek, benim için, tek arabanın zor geçtiği mahalle arasına "Kirpi" yada "Ejder Yalçın" ZPT ile girmek ile eşdeğerdi. Ta ki bıyık kısmını 1. perde de düz bir şekilde alabildiğim kadar alıp, 2. perde de yandan çekişle işi bitirene kadar. Bir iki defa sıkıntı oluyor ama sonrasında alışılıyor. Merkur'den Progress deneyimim yok (klasik 38C siyah var) ama kısa saplısından bir tane edinmek isterim açıkcası.
"A Samurai always wears two swords."
(02/04/2018, Saat: 12:27)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer variant büyük geliyorsa Gillette'in slim veya black beauty'si size uyabilir. İkisi de kibar aletlerdir.

Dönem dönem günlük tıraş  olmam gerekiyor. Edwin Jagger kullandım, genel anlamda memnunum ancak boğazın adem elması çevresinde ve çene kemiği boyunca biraz elim alışkın olsa da halen küçük sıkıntılar yaşıyorum. Şimdilik aliexpress'ten agresif kategorisinde 49 TL'ye Yintal Bronze (A) sipariş ettim. En azından bütçeyi zorlamadan deneme yöntemiyle Yintal kullanıp netleştireceğim. Umarım bu 2 makine işimi görür. Hem danışıp hem de kararımı vermiş oldum Blush Teklif için teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,737 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,201 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: