Wilkinson Sword DE razor blades
(18/01/2019, Saat: 16:39)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun süre uygunsuz şartlarda muhafaza edilmiş raf ürünü olabilir. İlk geleneksel zamanları aldığımın yanında çıkan jiletler sizin görseldeki gibi değildi kesinlikle..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Arkadaşıma aldık hocam ilk makine, baya şaşırdık bizde

(18/01/2019, Saat: 17:45)Köse123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mustbe
Pas gibi görünmedi gözüme, sanki yapıştırıcı maddenin rengi değişmiş gibi. Hafifçe kazımayı denediniz mi?

Kesici kenarlar da çok pürüzsüz görünmüyor hocam fotoğrafta belli değil ama
Deneme amaçlı almıştım bir paket. Dün kullanayım dedim ama son olacak herhalde. Derbyden de kötü geldi bana. Kesmiyor ama tahriş ediyor.
Dün ilk kez denedim keşke denemez olaydım. Keskinliği iyi olmamakla birlikte aşırı derecede tahriş etti beni.
...King Of The North SAMSUNSPOR...
Classic wilkinson aletin içinden çıkmıştı. Epeydir duruyodu, bugün 37c slant ile denedim, oldukça keyifsiz bir tıraştı. Keskinliği fazla ancak konforu düşük bir jilet.
Bu jileti mantardan gecirme veya kullanım oncesi dikkatlice handstrop yapmanız bir fayda gosterebilir dostlar denemek isterseniz. Keskinliginde bir sorun yok cunku, konforu o sekil bir miktar artar belki.
Tişikkirlir Sipirmin.
Kullandığım ilk yaprak jilet, haliyle makineyle birlikte gelmişti. İlk kullanımda ıslak tıraş kariyerimi başlamadan bitireceğini anlayıp banyo dolabının karanlık köşelerine göndermiştim. Ne yazık ki şu sıralar tatil nedeniyle yanımda olan tek jilette o zaman kullanmayıp karanlık dehlizlere gönderdiğimi sandığım o kutu...

Kendisiyle son 1 haftada iki kez tıraş olmak zorunda kaldım gene. Sonuç, sivilceye bağlamış bir boyun ve çene bölgesiyle kırmızı bir surat oldu.

Tıraşa küsmek istemeyenlerin, hele ki benim gibi henüz olaya çokta vakıf olmayanların kullanmasını tavsiye etmiyorum.

Kendisine rezalet puanım 10/10..
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Çok ilginçtir, ben bu jiletleri beğeniyordum. Keskin ve güvenilir geliyor, her yerde bulunduğu için de seviniyordum. Ama bir süre sonra tekrardan farkli farklı tıraş aletleriyle denediğimde aynı kutudan çıkan son 3 jilette hep anlamsız kesikler yaşadım. Sonrasında Derby Usta kat kat daha rafine bir jilet olarak gözüktü. Anlamıyorum, paket bazlı bir kalite farkı mi var nedir.

~SB
Bugün, müstakil olarak satılan 5'li paket Wilkinson bıçak ve Merkur 34C HD+3 shim takımla çok keyifli bir kafa tıraşı oldum.
Wilkinsonlar tıraşa başlandığında sanki çok keskin değilmiş gibi his bırakıyorlar ama bir yandan da süpürücülüğü yüksek bıçaklar. İlk perdede her an asılacakmış gibi hissiyat uyandırması da galiba yüksek süpürücülüğü nedeniyle geçtiği yerdeki bütün saçı/sakalı temizlemesinden kaynaklanıyor. Bu da muhtemelen bileme açısıyla alakalı. Yoksa belli ki kör değiller. WTG ilk geçişte dahi tepe noktalarda hiçbir şey bırakmadı; ATG ikinci perdede yer yer boş çektim. İki perde üzerine düzeltmelerle tertemiz tahrişsiz, kesiksiz sinekkaydı tıraş verdi. Şapı kendim değil de bir başkası sürse anlamayacaktım.
Bu marka jilet hakkındaki ağırlıklı olumsuz yorumlar nedeniyle acemiliği attıktan sonra hiç şans vermemiştim. Şimdi anlıyorum ki alıştıklarımızdan çok farklı bir jilet. (Perma, Astra, Rapira, Derby Usta....) İlk harekette sanki sakalı çekiştiriyormuş gibi bir his oluşuyor. Ancak bir 30 saniye sonrasında o his ortadan kalkıyor ve keskin ve sert bir jilet hissi bırakıyor. Tahriş etmeye yatkın gibi hissettiriyor. Tersten almada dikkatli olmak lazım. Yoklukta, sıkışıklıkta gider. Özellikle satın alınmaz diye düşünüyorum.
(18/01/2019, Saat: 18:11)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşıma aldık hocam ilk makine, baya şaşırdık bizde

Kesici kenarlar da çok pürüzsüz görünmüyor hocam fotoğrafta belli değil ama

aynı sorunu bende yaşadım , jiletlerin orta kısımları baya pas rengindeydi ve hepsi şuan atık kutumda , çıkartıp fotoğraflarını atarım 1 tanesi kullanılabilir durumdaydı sadece Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor Blades teks55 9 13,843 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,502 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,189 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gilette blue blades Legend 15 8,363 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe
  Gillette Wilkinson Sword ismailinbiri 23 10,727 05/01/2020, Saat: 00:30
Son Yorum: Sheeplessness
  LOI Titanium (Salon Blades) sfenks 5 4,864 30/03/2019, Saat: 23:50
Son Yorum: CtrlKML
  1970 üretimi Wilkinson jilet Nihil79 7 17,353 07/02/2019, Saat: 17:21
Son Yorum: mustbe
  Gilette 1954 double razor ile punktal erdialka 2 3,751 14/03/2017, Saat: 22:05
Son Yorum: erdialka
  VIKING`S DOUBLE EDGE RAZOR BLADES totan35 6 10,471 12/07/2014, Saat: 01:05
Son Yorum: 1912
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,239 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: