Yaqi Taraklı Mellon
Uzun zaman önce belirli süre tıraş olmustum.Tirasi ilk bir haftalık sakalda denemiştim bunu net hatırlıyorum ve temiz iş çıkardı ancak sonraki tıraşlar için 2 Veya üstü günlerde kullanabildim bana göre biraz agresif geldi diyebilirim.Sakal geri bildirimi son derece güzel, çatır çatır sesleri rahatlıkla duyabiliyorsunuz Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yaqiyi bende kullandım komşularım bana da agresif gelmişti hep sivilcelenme yaptı tahriş oldum acaba 41c de de aynısı olur mu korkusu var biraz.
(10/09/2020, Saat: 16:42)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaqiyi bende kullandım komşularım bana da agresif gelmişti hep sivilcelenme yaptı tahriş oldum acaba 41c de de aynısı olur mu korkusu var biraz.

Çok mild gayet uysal bir alet komşum. Güvenle alıp kullana bilirsin. Ama illede garanti olsun diyosan DE89 yada R89 al evladiyelik için rahat olsun.
R89 var komşum ondan da memnunum r89dan temiz ve çok da agresif olmayan bir tıraş aleti birde hem açık tarak hem mild denilince merak ettim komşum .
Yaqi mellonu ilk defa bugün denedim.Haftasonu uzayan 2-3 günlük sakalda çok temiz bir tıraş çıkardı.Elimde bolca perma ve Astra yeşil jilet olmasına rağmen korkarak derby usta ile tıraş oldum ilk başta cekistirir gibi oldu ama sonra akıp gitti.Demekki derby usta bu tarz aletlerle iyi iş çıkarıyor yoksa pek kullnilacak bir jilet değil benim için.Kesimi bana rimei gibi geldi.Genelde mild alet sevdiğim için biraz ihtiyatlı oldum tıraşı. Ama bir kaç günlük sakalda iyi iş çıkarır gibi günlükte gitmez.Alwt tikanmiyor geride tarak izi bıraktığı için aynı yerden tekrar geçiş hakkı veriyor. Ağır ve tok bir yapısı var sağlam bı alet. Tabi bir kaç hafta sonu daha deneyip yine yorumlarım.
Kartallar yüksekten uçar
(12/10/2020, Saat: 01:01)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaqi mellonu ilk defa bugün denedim.Haftasonu uzayan 2-3 günlük sakalda çok temiz bir tıraş çıkardı.Elimde bolca perma ve Astra yeşil jilet olmasına rağmen korkarak derby usta ile tıraş oldum ilk başta cekistirir gibi oldu ama sonra akıp gitti.Demekki derby usta bu tarz aletlerle iyi iş çıkarıyor yoksa pek kullnilacak bir jilet değil benim için.Kesimi bana rimei gibi geldi.Genelde mild alet sevdiğim için biraz ihtiyatlı oldum tıraşı. Ama bir kaç günlük sakalda iyi iş çıkarır gibi günlükte gitmez.Alwt tikanmiyor geride tarak izi bıraktığı için aynı yerden tekrar geçiş hakkı veriyor. Ağır ve tok bir yapısı var sağlam bı alet. Tabi bir kaç hafta sonu daha deneyip yine yorumlarım.

@klasik63 komşumun dediklerine katılıyorum;
Aliexpress 9 USD kupon verince aklıma hemen bu makina geldi. Boyasız olan metalik renkli olanı için gözlediklerim:

++ Çok şık duruyor, üst tarağın açık olması ilk bakışta korkutsa da tıraşta öyle değil,
++ Ağırlığı çok dengeli, bastırma ihtiyacı olmuyor,
++ 2 gün ve üzeri sakalda mermer gibi yapıyor,
++ Günlük tıraşta ters kullanımda zorlayabilir,
++ Gözüktüğü kadar agresif değil, 10 üzerinden 6-6,5 puan verebilirim,
++ Sesi çok güzel, çatır çatır sesi geliyor, ayrı bir keyif alıyorsunuz bu sesi duyunca,
++ Cildi yormamak adına koruyuculuğu yüksek bir sabunla daha iyi kombine olabilir,
++ F/P olarak muhteşem,
++ Yaqi Klasik'te yaşanan "ısırma" olayı bunda yok, çok daha güvenli tıraş olabiliyorsunuz,
++ Burun altına rahatlıkla girebiliyorsunuz, kafa kısmı çok şişkin değil,

- - Mavi renkli olanında vida kısımlarında boya atması var, boya kaplaması bir noktadan sonra kozmetik kusur olarak gözünüze gözükebilir,
i1fno5.jpg

Sonuç; iyi ki de almışım Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
37c slant bile bu aletten daha agresif bana göre. Hatta o kadar mild ki kullanmayı tercih etmiyorum çoğu zaman. 4/10 diyebilirim agresiflik oranına.
Yaqi Klasik ile karsilastirirsam: bu gunluk olan makina. Yaqi Klasik de günlük olabilir ama.sakalinizin yogun ve kisa surede cikmasi lazim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Bu aleti nereden temin edebilirim çoğu sitede bulamadım bilgisi olan var mı ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DLC Yaqi Klasik ismailinbiri 95 66,923 14/03/2023, Saat: 23:26
Son Yorum: kaankkaraman
  R41 vs Yaqi Knight Helmet howardroark 7 2,636 20/12/2022, Saat: 17:12
Son Yorum: Bakkal
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,971 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Yaqi Gibbs Replica CK89 87 37,790 24/03/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: Hseyin
  Yaqi mellon Chefkara 5 2,798 24/02/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: Soner
  Yaqi Agamemnon mennan 2 2,151 01/02/2021, Saat: 14:51
Son Yorum: Ert.ozk
  Yaqi Mellon Ales - Slant fatihbyfah 34 20,916 08/08/2020, Saat: 15:01
Son Yorum: MERCAN.04
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,682 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Yaqi Charcol (yada Charcoal) sfenks 2 3,040 20/08/2018, Saat: 01:34
Son Yorum: sfenks
  Vigshaving tek kafada hem taraklı hem taraksız sfenks 10 6,342 03/05/2018, Saat: 23:50
Son Yorum: sfenks

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: