Merhabalar :)
Merhaba arkadaşlar, ya da üstadlarım mı demeliydim.
Ben 18 yaşındayım belki de sitenin en küçük üyesi olabilirim Smile ,
4 yıldır tam olarak tıraş oluyorum bu sürede;
philips 3 yuvarlak bıçaklı
braun 3010 serisi
mach 3
5 bıçaklı flexball   kullandım ama hiçbirinden tam olarak memnun olamadım makineler yoldu ; mach3 ve flexball da boyun altında garip sivilceler yaptı, son çare olarak geleneksel tıraşa geçmeye karar verdim.Hangi makine-jilet ile başlamalıyım karar veremedim o konuda yardımcı olursanız sevinirim.(losyon - krem - kolonya tavsiyelerinize de açığım)
Fiyat olarak birkaç bin verebileceğimi sanmıyorum Smile)

Boyun altındaki sivilceler şu şekilde belki bir çaresini bilen vardır. 3 günlük sakal (flexball ile)

https://i.hizliresim.com/rO7bRP.jpg

Forumda şu ürün beğenilmiş, yeni başlayan birisi için uygun mudur ?

https://tr.aliexpress.com/item/Men-Doubl...25508.html
Merhaba hoş geldin aramıza öncelikle şunu söylemek isterim geleneksel tıraşa ilk başlayan üyelerimiz normalde RİMEİ ve WS ile başlangıç yapar ve seviye seviye çıtayı yükseltir mild aletler bu işin alt basamağı sonra ki basamaklarda cildinizi tanıyarak daha iyi aletlere bakılabilir forumumuzda konular mevcut yeni başlayanlar için alet önerileri yorum olarak konu içeriklerinde var size önerebileceğim aletler ekonomik konu başlığında yer alıyor
Hocam foruma hoş geldiniz. Şunu söyleyeyim ben de başlayalı 1 ay oluyor aynı ben de flaxball 5 bıçaklı kullanıyordum hepsi geçecek merak etmeyin benim 1 ayda hiçbir şey kalmadı. Tek yapmanız gereken sakal çıkış yönlerini tespit edip o yönde almak tersten almamak. Makina konusunda ben bu attığınız linkteki makinanın orjinalini aldım merkur futur. Bu da onun yan sanayisi gibi düşünün hiç kullanmadım ama kullananlar memnun. Jilet konusunda en konforlular gillette 7 clock sharp edge ve polisilver geldi bana ancak bu her ciltte değişen bi şey o yüzden hepsinden birer kutu sipariş edip sizin için en uygununu bulmanızı tavsiye edebilirim. Hayırlı tıraşlar
Hoşgeldin komşum bende aynı aletten var lakin pek beğenmedim jileti otutturmak sıkıntı oluyor hep sağa sola kayıyor

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba, aramıza hoş geldiniz. Belirttiğiniz alet merkur futur klonu, ben de aliexpressten adım, gayet memnunum. Hem başlangıç için hem de el melekeleriniz geliştikçe agresiflik seviyesini arttırabilmenize olanak sağladığı için güzel alet. Tek sıkıntısı bıyık bölgesinde burun altını çok iyi almıyor, biraz şişman olmasından kaynaklı, onun dışında jilet tutuşu, ağırlığı gayet güzel.
Jilet seçiminde ise naçizane tavsiyem farklı markalardan birer paket alarak çokça deneme yapmanız ve sonra cildinize uyan jiletle devam etmeniz. Misal polsilver jilete forumda herkes bayılır, ancak benim cildime uymadı, boyun bölgemde aşırı tahriş yaptı.
Zamanla ve sabırla siz de harika tıraşlar çıkartacaksınız emin olun.
Keyifli tıraşlar, saygılar.
Kusura bakmayın dershanedeyim sürekli yazamıyorum.

(19/04/2018, Saat: 12:43)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba  hoş geldin  aramıza  öncelikle  şunu söylemek  isterim  geleneksel tıraşa ilk başlayan  üyelerimiz normalde RİMEİ ve WS ile başlangıç yapar ve seviye seviye çıtayı yükseltir mild aletler bu işin alt basamağı  sonra  ki basamaklarda cildinizi tanıyarak daha  iyi aletlere bakılabilir forumumuzda  konular mevcut  yeni başlayanlar için alet önerileri  yorum olarak konu içeriklerinde var size önerebileceğim  aletler ekonomik konu başlığında  yer alıyor

WILKINSON SWORD 12tl miş extrashaving de yanına her marka jilet den 1 kutu alsam güzel olur gibi duruyor tavsiye için teşekkür ederim.

(19/04/2018, Saat: 12:44)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam foruma hoş geldiniz. Şunu söyleyeyim ben de başlayalı 1 ay oluyor aynı ben de flaxball 5 bıçaklı kullanıyordum hepsi geçecek merak etmeyin benim 1 ayda hiçbir şey kalmadı. Tek yapmanız gereken sakal çıkış yönlerini tespit edip o yönde almak tersten almamak. Makina konusunda ben bu attığınız linkteki makinanın orjinalini aldım merkur futur. Bu da onun yan sanayisi gibi düşünün hiç kullanmadım ama kullananlar memnun. Jilet konusunda en konforlular gillette 7 clock sharp edge ve polisilver geldi bana ancak bu her ciltte değişen bi şey o yüzden hepsinden birer kutu sipariş edip sizin için en uygununu bulmanızı tavsiye edebilirim. Hayırlı tıraşlar

Sakallarımın hepsi farklı yöne bakıyor Big Grin yön değil de tahriş yapmayan bir jilet bulmalıyım sanırım Big Grin tavsiyenize uyup her jiletten 1 kutu alacağım teşekkürler.

(19/04/2018, Saat: 12:54)wendigo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldin komşum bende aynı aletten var lakin pek beğenmedim jileti otutturmak sıkıntı oluyor hep sağa sola kayıyor

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilmiyorum bir alttaki yorumda arkadaş beğenmiş belki de size gelen hatalıdır. Yine de teşekkürler.

(19/04/2018, Saat: 14:50)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, aramıza hoş geldiniz. Belirttiğiniz alet merkur futur klonu, ben de aliexpressten adım, gayet memnunum. Hem başlangıç için hem de el melekeleriniz geliştikçe agresiflik seviyesini arttırabilmenize olanak sağladığı için güzel alet. Tek sıkıntısı bıyık bölgesinde burun altını çok iyi almıyor, biraz şişman olmasından kaynaklı, onun dışında jilet tutuşu, ağırlığı gayet güzel.
Jilet seçiminde ise naçizane tavsiyem farklı markalardan birer paket alarak çokça deneme yapmanız ve sonra cildinize uyan jiletle devam etmeniz. Misal polsilver jilete forumda herkes bayılır, ancak benim cildime uymadı, boyun bölgemde aşırı tahriş yaptı.
Zamanla ve sabırla siz de harika tıraşlar çıkartacaksınız emin olun.
Keyifli tıraşlar, saygılar.

WS ile başlayıp sonrasında bu alete geçeceğim sanırım yorumunuz için teşekkürler.
Future clone una +1 diyorum.
Hosgeldiniz, zevkli tıraslarınız hos sohbetleriniz olsun. Forumumuzda biraz zaman gecirerek, merak ettiginiz cogu urun veya bilgiye cevap bulacagınızı umuyorum.
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,603 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,071 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,661 28/09/2022, Saat: 19:34