İkinci perdede kuruluk sorunu
Porsukta sıcak su olmaz
Olursa Porsuk fırçanıza veda edebilirsiniz
Parmağı yakmayacak şekilde ılık su olacak ( parmağı suya daldırın 1-10 kadar sayın parmağınız yanmıyorsa o su idealdir )

Porsuk fırçaları tıraştan sonra düğümün tam ortasından suya tutarsanız dibinde sabun kalıntısı bırakmamış olursunuz . Sonrasında güçlü bir şekilde bir iki silkeleyip standa asmanız fırçanın sağlıklı kalmasını sağlar .
(18/12/2018, Saat: 21:28)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Marek komsum nokta atıs yapmıs. Porsuklar hele tekse yogun kullanım goruyorsa, arada istiyor bu tarz bakım kendine geliyor.

(18/12/2018, Saat: 22:06)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Bilge_Kagan komşumlarımızın  önerilerine ek birde sıcak suda beklet

(18/12/2018, Saat: 22:38)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porsukta sıcak su olmaz
Olursa Porsuk fırçanıza veda edebilirsiniz
Parmağı yakmayacak şekilde ılık su olacak ( parmağı suya daldırın 1-10 kadar sayın parmağınız yanmıyorsa o su idealdir )

Porsuk fırçaları tıraştan sonra düğümün tam ortasından suya tutarsanız dibinde sabun kalıntısı bırakmamış olursunuz . Sonrasında güçlü bir şekilde bir iki silkeleyip standa asmanız fırçanın sağlıklı kalmasını sağlar .

Cevaplar için teşekkürler. Tıraş sonunda dediğin gibi yapıyorum Devrim abi bu akşam da temizleyeceğim bakalım yarın nasıl sonuç verecek
Şahsi fikrim kullanımda hata ve zamanla kirlenme olmadıkça doğal kılda performans kaybı olmayacağı yönünde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Değerli komşularım sorunu buldum. Dediğiniz işlemleri yaptım gene düzelme olmadı. Sonra aklıma sabundan kaynaklanabileceği geldi çünkü ilk defa Proraso sabun kullanmaya başladım son 1-2 haftadadır. Önce mwfde denedim fırçam eskisi gibi performans verdi bugün Arko ile denedim fırça gene iyi performans verdi. Artık prorasonun içeriğinden mi yapısından mu bilmiyorum fırçamın içindeki tüm suyu alıyor ve çok kuru bi köpük yapıyor. Daha önce cella da kullandım ama böyle bi sorun yaşamadım. Bidaha kullanacağımı sanmıyorum sevemedim ben bu sabunu
Fırca performansı diyorsunuz komsum ama, bahsettiginiz olay iyi sabun köpügünün toklasması,koyulasması, bu bircok sabunda basınıza gelebilir. Çözümü cok basit, Fırcanın ucunu biraz suya degdirip tekrar kopugunuzu nemlendirebilirsiniz. Bizon yaglı sabun incelemem vardı sırf bu mevzuyu iceren dakika bası su isterik diyen bir sabun kopugu, ama konunun fırcayla alakası yok. Her sabunun karakteri farklıdır, ona gore duzeltmeleri uygulamaları yapın sorun yasamadan tırasınızı olun. Onemli olan boyle kucuk sorunlar degil, tıras bitiminde tahrissiz rahat ve yumusak bir tırasın gecmesidir.
Kopugunde kuruluk yasayanlar, fırcalarını sıkmadan, berber usulu suludan kuruya dogru kopuk yapma yoluna giderse daha rahat eder. Yuzunuzdeki kopukte herhangi bir anda kuruluk hissederseniz, fırcanızın ucunu suya batırarak tekrar kopugunuzu nemlendirebilirsiniz. Cozum cok basit bu sorunun kaynagı için "Porsuk fırça performans kaybı" baslıgını atmak yanlıs olur. Konular burada birlestirilmistir komsum.
Saygılar.
Aynı fırça ve sabun/krem kombinini uzun süre kullanan birisiyim ve ara ara dediğiniz sorununun aynısı bende yaşıyorum. Ama bu 20 de 1 dir belki. Bence sorun fırça veya sabundan/kremden çok o gün o tıraştan önce cildin iyice nemlendirilmemesi ya da köpüğün iyi ayarlanmaması olabilir. Tabi farklı bir nedenden de kaynaklanabilir.
(18/12/2018, Saat: 17:48)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konusunu aradım ama göremedim. Geçtiğimiz mart ayında aldığım fs silvertip Porsuk fırçamda performans kaybı yaşıyorum. Öncelikle fırçam eskisi gibi su tutmuyor. Su tutmadığı için de yüzümde köpük çalışırken kuruluktan dolayı rahatsızlık hissediyorum sanki yüzümü sert bir halıya sürter gibi hissediyorum. Bazen Fırçayı bilerek az yükledim, bazen de yüzümde çalışırken hafif suya batırıp tekrar yüzümde çalıştım ama sonuç gene aynı. Bu durumu yaşayan çözüm önerileri olan komşularımdan yardım bekliyorum

(19/12/2018, Saat: 00:48)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsi fikrim kullanımda hata ve zamanla kirlenme olmadıkça doğal kılda performans kaybı olmayacağı yönünde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geleneksel tıraşa başlayalı 1 sene oldu. İlk fırçam fs silvertip. 3-4 ay önce bu sorunu yazmıştım komşum da şahsi fikrini belirtmiş ve nokta atışı yapmış. Benim fırçadaki sorun kullanım hatasından dolayı meğer kılların kırılmasıymış.yüzümü halıya sürtüyormuş hissi kırık kılların oluşturduğu hismiş. Hep yüzde çalışma yapıyorum günlük tıraş oluyorum tasta hiç köpük yapmıyorum. İlk başta pahalı olan güzel olandır mantığıyla silvetip aldım ama 1 senenin sonunda cildime ve sakal yapıma finest tipi fırçaların uyduğunu anladım. Fırçayı toplam 300 kere kullanmışımdır pişman mıyım çok bastırdığım için aslında değilim Çünkü kullanması çok zevkliydi 300 kullanım da yeterli bi tıraş fırçası için bence. Şimdi gene 24mm maseto finest fırçalara bakıyorum. Benim gibi yeni başlayacak olup da silvertip fırça alacak komşularıma bilgilendirme olsun diye bu mesajı yazıyorum. Eğer kıllar silvertipse ve uzun süre kullanayım diyorsanız fazla baskı yapmadan kullanmanızı öneririm. Herkese iyi tıraşlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu esatakgul 22 5,760 19/07/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: Murathan Kurt
  42c kaplama sorunu Fenotip 11 5,062 05/07/2020, Saat: 23:33
Son Yorum: shaving nick
  Ilk geleneksel trasta köpük sorunu mehmets 28 14,457 04/03/2020, Saat: 11:45
Son Yorum: ENDER3470
  Bazı Bölgelerde Sakal Çıkmama Sorunu cml1905 7 41,120 24/04/2019, Saat: 20:26
Son Yorum: Pele69
  Tersten almamamiz gerekiyorsa ikinci perdeyi niye tersten aliyoruz ? Rigbie 6 4,865 23/09/2018, Saat: 21:36
Son Yorum: FearOfATG
  Batık Sorunu Kıl Dönmesi ve Sivilce sorununu yenmiş bulunuyorum!!! felekman 8 9,265 20/10/2016, Saat: 00:39
Son Yorum: felekman
  Tek perdede yakın tıraş Niko 40 28,406 17/08/2016, Saat: 18:32
Son Yorum: Niko
  Tıraş sonrası ciltte terleme sorunu rewolwer_ 10 11,422 12/10/2014, Saat: 21:13
Son Yorum: rewolwer_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: