Zaza platinium
Bir süredir dolabımda sırasını bekleyen Zaza platinium Jileti usturaya takıp ilk denemeyi yaptım. Jilet akmıyor.Bol cekistirmeli ve tirmalayici bir hissiyatı vardı. Ve tabi bunun sonucunda özellikle boyun altı bol kızarıklı bir tıraş oldu.
Bana göre usturaya uygun bir jilet yapısından çok uzak. Ama DE alette bence kabul edilebilir bir performans verebilir deneyip görecez artık.
Saygılar.
Voskhod  Jilet adamdır!
Çok sevmek isteyerek, çok istekli şekilde niyetlerle başlayan traşlar oldum Zaza platinum ile. Ama her seferinde de olmadı bende. Keşke tarihi markamız olan Zaza'nın Derby Usta ayarında (hatta daha keskin) jileti olsa
(17/12/2018, Saat: 21:21)SirinBaba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında birbirine çok zıt iki jilet ; Usta ve Zaza platinium
Usta , asi yaramaz laf dinlemez her an hataya meyilli ama işini tertemiz yapan arkada iz bırakmayan bi jilet dikkat ve özen istiyor . Tahriş ve kesik riski var
Zaza ; uysal sakin ağırbaşlı işini yapıyor ama eh işte , geride bişeyler kalıyor . Ama tahriş kesik riski çok az .
İkisi de yerli,  bizim çocuklar . İkisinin de ihtiyaç duyulacağı zamanlar var .
Ama evet Katılıyorum size USTA  nispeten daha iyi bir seçim

Kesinlikle Zaza'yı özetleyen yegane bir yorum. Zaza 40'ını geçmiş ama yorgun gibi, Usta ise bıçkın delikanlı ve kuvvetli.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Zaza Platinium denemesi için 3 farklı jilet kullandım. R89 ve Progress denemelerinde agresiflik düzeyi arttığında jileti daha başarılı buldum bu yüzden progress ile kesimini daha çok beğendim. Jilet bana göre derby extrada daha keskin geldi herhangi bir takılma yapmadı konforuda orta seviyede çok iyi olmayan bir profil çizdi.

Genele olarak en beğediğim rapira swedish supersteel jiletin gerisinde buldum. 2 tıraş çıkardıktan sonra 3. tıraşında keyif vermedi. Bu yüzden ters düz yaparak aynı jileti 2 defa kullanabildim. F/P açısından başarılı, yerli üretim olmasından dolayıda iyiki denemişim diyorum ancak stok yapmak için daha başarılı jiletler mevcut bu yüzden kullanımını sonlandırıyorum.

Denemek isteyen arkadaşlara tabiki önerebilirim, kişiden kişiye farklı bir etki gösterecektir.
Dolabımda sıra bekleyen jiletlerden biriydi. 3 farklı denemem oldu, Katze Jiletli Ustura, Edwin Jagger DE89 ve Mühle R41 üçüyle de durum değişmedi. Haşır haşır bir jilet. Sanki ucu keskinleştirilmiş tarağı cildimde çekiyor gibiyim. Konfor yok ama kesti mi kesti. Agresif aletlerde daha iyi sonuç veriyor ama gene de kullanılır bir jilet değil benim için.
Keskinlik çok değil ama gayet konforlu bir tıraş geçirdim kendisiyle.
Bende konforuna bayılıyorum bu jiletin
Artık 3 günde bir tıraş olduğumdan kullanmıyorum ama günlük tıraşa çok uygun
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
4 günlük sakalda Merkur Futur klonu olan Qshave alette 4. seviyede ve 2.5 seviyede toplamda 2 perde ile işimi hallettim.

Genel yorum olarak beğenilmemiş, belki de ayarlı bir alette kullandığımdan memnun kalmışımdır. İlk perdede baya bir kabasını almıştı sakalın. 2. perdede atg ile sıfırladım.

@DenizKSK Denizcan komşum denemelik pakete 1 tane atmıştı. Anca sıra geldi. Memnun kaldım. 1-2 paket atayım dolaba, bulunsun Smile Qshave ile tıraş olacağımda kullanırım.
Klasik Zaza ile alakası, akrabalığı, kan bağı olmayan jilettir desem de nasıl aynı firma bu kadar farklı karakterde jiletler üretiyor insan akıl erdiremiyor. Keza Zaza platinium keskinlik ve konfor olarak fersah fersah öte bir jilet, zaza klasik ise görüldü mü yol değiştirilesi bir jilet. Platinium benim beğenimi kazandı. 3 jilet kullandım toplamda ve bir jiletin tıraş sayısı inanılmaz derece fazla geldi bana, jilet başına rahat 8-9 tıraş gördü ve devam etsem edilirdi. Derby Usta'yı ne kadar beğensem de ona göre biraz daha affedici ve dengeli buluyorum. Bu jilet bence olmuş.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Hayatımda bir daha elime almayacağım jilettir. Değişik makinelerde bir çok kez şans verdiğim ve hiç memnun kalmadığım tek jilet.
Timor 1322, R89, Parker86R, Ming Shi ve son olarak Merkur 34C ile denedim.
Ming Shi'yi denem için edinmiştim. Hep denemeyi erteliyordum Hadi bu sabah bir deneyim dedim. Denerken de şu beğenmediğim Zaza Platinium'a bir şans daha vereyim.
Ming Shi'nin mild olduğunu biliyorum. Amacım, ekonomik bir set ile bu denemeyi yapmak. Zaza da ekonomik bir jilet. Bu ikisinin eşleşmesi bakalım nasıl olacak dedim. Tıraşa başladığımda, ming shi ve zaza ikilisi yüzümde resmen sekerek ilerliyor. Sakallarımda inanılmaz bir çekiştirme var. Hemen makine değişeyim dedim ve Ming Shi'ye oranla daha agresif bir makine olan Merkur 34C ile devam etmeye karar verdim. Yine olmuyor bu kadar konforsuz, çekiştirmeli bir tıraş olamaz. 34C ile de çalışmıyorsa vaz geçmenin zamanı geldi dedim ve Gillette Platinium ile tıraşımı tamamladım.
Eğer gelenksel tıraşı sevdirmeye çalıştığınız bir yakınınız, küçüğünüz, evladınız, yeğeniniz varsa asla Zaza Platinium ile başlamasını önermem. Geleneksel Tıraştan soğur. Benim de kendi adıma bir daha asla almayacağım bir jilettir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,775 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza super stainless BigHillMe 45 53,630 22/10/2020, Saat: 08:56
Son Yorum: shopol21
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,425 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun
  Dorco Platinium st300 totan35 38 42,028 10/07/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: