Zaza platinium
Sanırım ustura kullanilir nasıl olsa demişler. Usturada klasik çelik ustura tadı mı verecek diye de merak etmiyor değilim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
R41 ve kantaron yağlı Efrasyab ile 2 kez denedim. Kalınca bir jilet ve kesim sesi tok. Çok keskin değil, ama bende çekme takılma yapmadı. Daha önce kullandığım jiletlerden en çok Isana’ya benzettim. Keskinlik orta karar, kesim konforlu, yeni başlayanlar, yumuşak/seyrek sakallar beğenir. Bence düzgün bir jilet olmuş, özellikle stoklamam, ama üzülmeden kullanırım.

@onurcakmak üstad’a güzel girişimi için teşekkürler.
(11/06/2018, Saat: 21:54)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım ustura kullanilir nasıl olsa demişler. Usturada klasik çelik ustura tadı mı verecek diye de merak etmiyor değilim.

Komsum shavette kullanma aklıma gelmediydi. Entresan olabilir, gerci slantta bile bazen takılma yaptı bende hafiftende olsa, Alibıyıklıda da takılma vs. yaparsa kesik atarmı, milletin basına is acmayalım bilemedim.
Kendi adıma "platiniumlarla ilk tıraş her zaman tatsız oluyor" şeklinde bir karara vardım. İkinci tıraşlar daha iyi oluyor diye bir izlenimim var genel olarak ama maalesef Zaza Platinium ikinci tıraşta da hiç kesmedi.
(18/06/2018, Saat: 13:08)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum shavette kullanma aklıma gelmediydi. Entresan olabilir, gerci slantta bile bazen takılma yaptı bende hafiftende olsa, Alibıyıklıda da takılma vs. yaparsa kesik atarmı,  milletin basına is acmayalım bilemedim.

Kırmızı kutu zaza'yı hanım cam, fayans temizliğinde kullanıyor, orada bile takılma oluyor üstad Smile Eski serinin kalite kontrol sıkıntısı yenisinde de devam ediyorsa hiç risk almamak daha mantıklı dediğiniz gibi.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Jileti yorumlamadan kutuyu bitirmek istedim.
Her ürünün başarılı olduğu bir evre mutlaka vardır
Bu ürün için en uygun durum ; günlük tıraş ve kısa sakal da sinekkaydı peşinde olmayıp hassas cildini yorma dan tahriş etmeden rahat tıraş arayanlara ilaç gibi bir ürün.

3 günlük sakalda çeliştirip zorladı.
Ama 5 gün üstüste tıraş oldum bu jiletle ve cildim ne yoruldu ne tahriş yaşadım.
Beğendim. Derby den daha üstün, Permasharp dan konforlu, Feather dan ( tamam abartmayalım Smile)
Haftaya biraz jilet stoklamam lazım ve bundan bir 100 lük mutlaka alacağım İmpa dan.
3 günlük sakalımda bayağı çekiştirme yaptı. Keskinliği beni hiç tatmin etmedi. Kırmızı kutu Zaza jiletten daha konforlu geldi ama yeterince keskin değil. Derby premium bana göre bu jiletten daha keskin. En azından o çene bölgesinde hafif takılmalar yapıyor ama Zaza platinium gibi keskinliği alt seviyelerde değildi. Bakalım, 2 tıraşımda nasıl performans sergileyecek.
(31/08/2018, Saat: 22:02)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 günlük sakalımda bayağı çekiştirme yaptı. Keskinliği beni hiç tatmin etmedi. Kırmızı kutu Zaza jiletten daha konforlu geldi ama yeterince keskin değil. Derby premium bana göre bu jiletten daha keskin. En azından o çene bölgesinde hafif takılmalar yapıyor ama Zaza platinium gibi keskinliği alt seviyelerde değildi. Bakalım, 2 tıraşımda nasıl performans sergileyecek.
Çok da birşey söylemeye gerek yok aslında Smile
@ziyanınjileti Burak hocam beğenmediyse ben beğenirim durumu yine doğru çıktı. Şimdi bu başlık denk geldi baktım Temmuz'da denemiştim sanırım bu jileti ve bana güzel gelen jiletlerden oldu. Günlük kısa sakal için özellikle. Jiletli usturada da konforlu tıraş verdiğini düşünüyorum.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(06/09/2018, Saat: 12:12)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok da birşey söylemeye gerek yok aslında Smile
@ziyanınjileti Burak hocam beğenmediyse ben beğenirim durumu yine doğru çıktı. Şimdi bu başlık denk geldi baktım Temmuz'da denemiştim sanırım bu jileti ve bana güzel gelen jiletlerden oldu. Günlük kısa sakal için özellikle. Jiletli usturada da konforlu tıraş verdiğini düşünüyorum.

Caner hocam keşke sizin beğenmediğiniz jiletler de benim cilt tipime uysa. Şanslısınız vesselam. Smile
2. tıraşımı da oldum ve keskinliğini yine beğenmedim. Konforlu ama keskin değil. Bayağı çekiştirme yaptı. Benim sakal yapıma uymayan bir jilet oldu.
(06/09/2018, Saat: 13:16)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Caner hocam keşke sizin beğenmediğiniz jiletler de benim cilt tipime uysa. Şanslısınız vesselam. Smile
2. tıraşımı da oldum ve keskinliğini yine beğenmedim. Konforlu ama keskin değil. Bayağı çekiştirme yaptı. Benim sakal yapıma uymayan bir jilet oldu.
Vallahi @ziyanınjileti Burak hocam size Tiger önerebilirim o zaman, bu zamana kadar bir daha kullanmam dediğim tek jilet oldu kendisi.. Smile
Gerçi usturada tekrar şans verilecek Big Grin

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,774 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza super stainless BigHillMe 45 53,630 22/10/2020, Saat: 08:56
Son Yorum: shopol21
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,424 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun
  Dorco Platinium st300 totan35 38 42,027 10/07/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: