Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor
(11/05/2018, Saat: 19:58)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum malın gümrüğe takılıp takılmaması değil mevzu gümrük vergisi nasıl uygulanacak . 1 Haziran’dan sonra 1 dolarlık ürüne dahi gümrük vergisi çıkacak . Bunu detaylarını @izbe komşum bizlere daha iyi anlatır diye düşünüyorum .

Benim 22 euroya düşürüleceği ilk haberleri okurken oradaki kısımda %10 vergi alınacağı belirtiliyordu komşum. Tabi bunun detaylarına tam hakim değilim. Bilgilendirme olursa gerçekten çok iyi olur.
Ben bu konuda Amazon'un bana gönderdiği bir mail bulamadım. Aslında bu kdv değişimi ile ilgili düzgün bir bilgi de bulamadım.

Bulabildiğim sadece yeni muafiyetler getirildiği, örneğin yabancılara verilen sağlık hizmetlerinden KDV alınmayacağı vb haberler.

Internette haber niteliğinde yayınlanmış bir yazı varsa paylaşabilir misiniz lütfen?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yeri bu konu başlığı değil biliyorum ama Almanya daki arkadaşıma babalar günü indirimlerinde birkaç sipariş vericem, ucuz bütçelilerden tıraş kremi sabunu falan, yazın tatile gelirken getirsin bunlar valizlerinde gümrükten geçerken sorun olurmu bazen hava yolu ile bazende kendi otosuyla kara yoluyla geliyor
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Bence yurtdışı alışverişi yapanlar vatan haini ilan edilip mal varlıklarına el konulmalı. Hem açık kapanır, hem de ülkede bunların at koşturması daha kolay olur.
@Palace hocam kinaye yaparken smiley kullanın lütfen. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Big Grin 
@Palace Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Bu iyiydi Big Grin
"A Samurai always wears two swords."
(11/05/2018, Saat: 20:54)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeri bu konu başlığı değil biliyorum ama Almanya daki arkadaşıma babalar günü indirimlerinde birkaç sipariş vericem, ucuz bütçelilerden tıraş kremi sabunu falan, yazın tatile gelirken getirsin bunlar valizlerinde gümrükten geçerken sorun olurmu bazen hava yolu ile bazende kendi otosuyla kara yoluyla geliyor

Onun limiti var diye biliyorum komşum. Arkadaşınız bu saydıklarınızı kendi tıraş ekipmanlarım diyerek rahatça gümrükten geçirebilir, sorun olmaz. Ama aynı maldan 5-6 tane getirirse o zaman gümrükte takılır.
(11/05/2018, Saat: 20:54)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeri bu konu başlığı değil biliyorum ama Almanya daki arkadaşıma babalar günü indirimlerinde birkaç sipariş vericem, ucuz bütçelilerden tıraş kremi sabunu falan, yazın tatile gelirken getirsin bunlar valizlerinde gümrükten geçerken sorun olurmu bazen hava yolu ile bazende kendi otosuyla kara yoluyla geliyor

Sanmıyorum. Hele karayolunda hiç birşey olmaz. Her bir üründen birer koli değilse tabi.

Bu arada hakikaten bu kadar cok çalışıp dünya ortalamasının altında yaşamak, her şeyde vergi ödeyip devletten kaliteli hizmet almamak be zaman canımıza tak edecek merak ediyorum

Havayoluyla gelirse, İstanbul Atatürk'ten çıkarken es kaza bazen X-ray'den geçirebiliyorlar çantaları. Özellikle çanta tipinden şüphelendikleri tek gelen gençlerin çantalarını direkt sokuyorlar cihaza. Ama onun dışında ben hiç kontrole girmedim şahsen. Yılda 6-7 kez iş icabı Almanya'ya gider gelirim. Dediğim gibi çantada valizde getirebilir arkadaşınız. %80 kontrole takılmaz.
"A Samurai always wears two swords."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT ihtilaf 972 863,908 16/12/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: ayçiçeği
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 102,945 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,387 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Alibaba ve Aliexpress alışverişlerine vergi geliyor Mustafa40 54 21,845 14/10/2019, Saat: 18:39
Son Yorum: Ayhandulgar
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,281 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  İngiltereden arkadasım geliyor theunnamed 23 26,042 08/06/2013, Saat: 21:32
Son Yorum: theunnamed
  Yurtdışı alışverişler hk. hwwwest 9 15,829 10/05/2013, Saat: 21:10
Son Yorum: hwwwest
  yurtdışı alışveriş öztunç 9 13,576 13/01/2013, Saat: 16:34
Son Yorum: nathannever
  Yurtdışı Alışverişte Kozmetik Yasağı pars 0 5,170 09/03/2012, Saat: 21:25
Son Yorum: pars

Hızlı Menü: