Traş Aleti Önerisi
Exclamation 
Herkese selamlar hayırlı forumlar diliyorum. Uzun zamandır forumu keyifle takip etmekteyim bir çok konuyu baştan sona okudum. Türkiye'de sanırım amacına bu kadar uygun, bağlı ve bu kadar seviyeli başka bir forum yoktur. Geleneksel traşa başlama isteğim çok fazla olmasına rağmen başlamak nasip olmadı bir türlü. Kartuşlu aletlerden kurtulmak istiyorum artık mahvettiler yüzümü. İşim gereği günlük traş olmak zorundayım. Sakallarım çok kalın ve sert öyleki dokusalar kuşun geçirmez yelek niyetine kullanılır yani birde beyaz tenliyim ve cildim tahrişe çok yatkın özellikle boyun altım. Çok kararsız kaldım siz üstadların önerilerine ihtiyacım var. Merkur Progress, Parker Variant, Merkur Futur ve EJ 89 Barley. Parker Variant hariç bu aletler için yeterince bilgi var forumda ama ters görüşler okuduğumda oldu. İlk kez başlayacağım geleneksel traşa ve maddiyat hiç önemli değil hangi alet hangi jilet yardımcı olursanız çok sevinirim.
Progress bence ilk tıraş aletim çin klonu futur oldu ama progress daha az tahrişe meyilli tıraşlar veriyor bence. Tabi ki sabun fırça ve jiletti de bu etmenler dahil etmek gerekli impa dan progresa ve çeşitli jiletleri birer kutu alın sabun olarak cella. fırça noktasında ben biraz zayıfım ama porsuk 2 band fırça üzmez.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Merak etmeyin sahip olduğunuzu düşündüğünüz sakal ve cilt tipi çoğunluğumuzun sahip olduğu sakal ve cilt tipi. Bana göre geleneksel tıraş oldukça sorunlarınızda azalma göreceksiniz. Eğer olaya biraz da hobi olarak bakıyorsanız başlangıç için Rocwell 6C almanızı öneririm. Sanırım forumun satılık ilanlarında kullanılmamış olarak vardı. Rocwell 6C de farklı toplam 6 baseplate olduğu için agresif mi yoksa mild mı seviyorsunuz deneyimleyerek yavaş yavaş öğrenme şansınız var. Bana göre DE89 ile neredeyse aynı fiyata daha iyi bir başlangıç olabilir. Diğer aletleri zaten zamanla tamamlarsınız.

Fırça, sabun, krem konuları ise biraz bireysel ve bütçesel. Forumda biraz daha okuyup karar verebilirsiniz. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(09/05/2018, Saat: 11:14)bekvural Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress bence ilk tıraş aletim çin klonu futur oldu ama progress daha az tahrişe meyilli tıraşlar veriyor bence. Tabi ki sabun fırça ve jiletti de bu etmenler dahil etmek gerekli   impa dan progresa ve çeşitli jiletleri birer kutu alın sabun olarak cella. fırça noktasında ben biraz zayıfım ama porsuk 2 band fırça üzmez.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Daha önce Cella sabun kullandım merakımdan ve çok beğenmiştim tekrar ilk seçeneğim de o olabilir. Fırça olarak da Frank Shaving BE24-EB26 Best Badger düşünüyorum şu an.

(09/05/2018, Saat: 11:20)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Merak etmeyin sahip olduğunuzu düşündüğünüz sakal ve cilt tipi çoğunluğumuzun sahip olduğu sakal ve cilt tipi. Bana göre geleneksel tıraş oldukça sorunlarınızda azalma göreceksiniz. Eğer olaya biraz da hobi olarak bakıyorsanız başlangıç için Rocwell 6C almanızı öneririm. Sanırım forumun satılık ilanlarında kullanılmamış olarak vardı. Rocwell 6C de farklı toplam 6 baseplate olduğu için agresif mi yoksa mild mı seviyorsunuz deneyimleyerek yavaş yavaş öğrenme şansınız var. Bana göre DE89 ile neredeyse aynı fiyata daha iyi bir başlangıç olabilir. Diğer aletleri zaten zamanla tamamlarsınız.

Fırça, sabun, krem konuları ise biraz bireysel ve bütçesel. Forumda biraz daha okuyup karar verebilirsiniz. Smile

Hoşbuldum teşekkür ederim. Benim umudum da bu yönde kartuşlu aletlerin cildi perişan ettiği bir gerçek. Hobi değilde gereklilik benimkisi şu an. Ama forumdan aldığım bilgiler ışığında geleneksel traşın bir noktadan sonra hobiye dönüşeceği kesin gibi. Rocwell 6C' ye hiç dikkat etmemiştim ve hiç bakmadım ama şu an bakıyorum önerileniz benim için önemli.
(09/05/2018, Saat: 11:32)ArchLord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Daha önce Cella sabun kullandım merakımdan ve çok beğenmiştim tekrar ilk seçeneğim de o olabilir. Fırça olarak da Frank Shaving BE24-EB26 Best Badger düşünüyorum şu an.
(...)

Hocam bence Best fırça almak yerine güzel bir domuz alın. Super badger'ın altındaki bir porsuk fırçanın cildinizde tahrişe neden olma ihtimali yüksek.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
makine için progress yeter de artar. ben bu aletle polsilver, crsytal, gilette 7 o'clock gibi jiletlerle çok yakın tıraş elde ediyorum. ha yok ben daha çok konforlu tıraş isterim derseniz treet, permasharp, rapira gibi keskinliği nispeten daha az jiletleri tercih edebilirsiniz. ancak jilet kişiden kişiye değişen bir konu cildinize uygun jileti kendiniz deneyip bulmalısınız.
yaşam bir zevktir
(09/05/2018, Saat: 16:44)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: makine için progress yeter de artar. ben bu aletle polsilver, crsytal, gilette 7 o'clock gibi jiletlerle çok yakın tıraş elde ediyorum. ha yok ben daha çok konforlu tıraş isterim derseniz treet, permasharp, rapira gibi keskinliği nispeten daha az jiletleri tercih edebilirsiniz. ancak jilet kişiden kişiye değişen bir konu cildinize uygun jileti kendiniz deneyip bulmalısınız.

hocam bu saydıklarınızdan bi crsytal kullanmadım onun için bir şey diyemeyeceğim ama bence permasharp bu saydığınız tüm jiletlerden daha keskin ve yakın tıraş ediyor. En azından ben öyle deneyimledim
(09/05/2018, Saat: 16:49)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam bu saydıklarınızdan bi crsytal kullanmadım onun için bir şey diyemeyeceğim ama bence permasharp bu saydığınız tüm jiletlerden daha keskin ve yakın tıraş ediyor. En azından ben öyle deneyimledim

ilk saydığım jiletlerle tıraş olduğumda tıraş sonrası yüzüm mermer gibi pürüzsüz oluyor. örneğin permasharp ile olduğumda keskinliği yeterli gelmediğinden aynı hissiyat oluşmuyor. yorumda dediğim gibi jilet konusu subjektif bir konu. ancak deneme yanılma ile cilde uygun jilet bulunur. size iyi gelen jilet bana da iyi gelecek diye bir kaide yok.
yaşam bir zevktir
ArcLord hocam selamalar, benden çok daha deneyimli üstadlar var forumda
Ama benim tavsiyem merkur 37c slant bir dene derim. Çok kalın ve sert sakalı
Mild makineler bazen çekiştirebiliyor. Ayarlı makinelerse agresif konumda
Jileti çok iyi tutamıyor, ama slant yağ gibi işini hallediyor... ama illede ayarlı dersen
Progress çok iyi.
selamlar hoşgeldiniz.
şuan aradığınız ve alacagınız ilk aletin sizi tatmin etmeyeceğine inanıyorum , genelde öyle oluyor
kartuşludan yeni geciş yapacaksanız , hassas cilt ,sert sakalınız varsa ve günlük traş olacaksanız
sorun yaşamamak ve işe baştan soğumamak adına mild ve pratik bir alet olan FEATHER POPULAR ve Bu alete cok yakışan en sert sakalı dize getiren FEATHER jilet ile başlamanızı tavsiye ederim.
bunlar ile iyi bir giriş yapabilirsiniz diye düşünüyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekipman önerisi hk. mete35 2 462 23/03/2024, Saat: 08:07
Son Yorum: clausewitz
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  En sevdiğiniz 5 DE tıraş aleti habaz 38 18,483 23/03/2022, Saat: 22:21
Son Yorum: Dumanus
Question Rimei a2002 ile ilk traş deneyimlerim ve bir takım sorunlar dougles 4 2,644 14/01/2022, Saat: 21:21
Son Yorum: marv
Thumbs Up Elektrikli Makine Önerisi KRAL 0 1,449 13/06/2021, Saat: 00:00
Son Yorum: KRAL
  Tıraş aleti tavsiyesi Batu 3 2,026 11/06/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: Batu
  Stand Önerisi krub 29 11,727 03/10/2020, Saat: 00:35
Son Yorum: EskiUye4749
  traş kremi karışımı error... 16 21,514 19/07/2020, Saat: 16:23
Son Yorum: Timor1322
  Tıraş aleti açılmaması - Yardım dearlord 8 4,061 22/06/2020, Saat: 03:58
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü: