Muhle hjm büyük boy domuz kılı fırça
Degerli komşularım boz porsuk fırça çok yumuşak geldiği icin bu fırçayı aldim. uçları kırılınca iyi performans vereceğini düşünüyorum. Ellerim de büyük olduğundan berberler için diye satilan bu hafif iri kıyım fırça hoşuma gitti. kullananlariniz varsa yorumlarınızı ve degerlendirmelerinizi rica ederim. zihni sinir yarasa stant projeme de yorumlarinizi bekliyorum Smile

Pl8k7v.jpg

Tahrissiz tıraşlar!
Yarasa fırça projesi başarılı duruyor. Nasıl bir sistem aktif? Smile
Fırçayı çok sık olmasa 4 yılı aşkın zamandır kullanıyorum. Kıl kalitesi güzel, knot içinde bir iki siyah kıl mevcut ama rahatsız edici derecede değil.
Güzel bir break-in den sonra harikalar yaratıyor ve uçları çok güzel yumuşuyor. Fırçanın 60mm lik oldukça uzun bir lofta sahip  oluşu en büyük eksi yanı, bence olması gereken 52-55 arasında bir uzunluk olsaymış daha güzel olurmuş.
Loftun uzun oluşu hem backbone da zayıflığa sebep oluyor hemde Köpüğü yüze uygularken aşırı derecede yayılma yapıyor kulaklarımın içi dahi köpük doluyor o derece Smile, Kılları bir arada tutmak için knotun orta kısmına yakın parmaklarla kavramak gerekiyor.
Bendeki, hala her tıraşta 1-2 kıl döker yeni üretimlerde bu sorun devam ediyormu bilmiyorum birde Nom alfred fırça ile aynı model ve özelliklere sahip.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(21/02/2019, Saat: 11:43)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı çok sık olmasa 4 yılı aşkın zamandır kullanıyorum. Kıl kalitesi güzel, knot içinde bir iki siyah kıl mevcut ama rahatsız edici derecede değil.
Güzel bir break-in den sonra harikalar yaratıyor ve uçları çok güzel yumuşuyor. Fırçanın 60mm lik oldukça uzun bir lofta sahip  oluşu en büyük eksi yanı, bence olması gereken 52-55 arasında bir uzunluk olsaymış daha güzel olurmuş.
Loftun uzun oluşu hem backbone da zayıflığa sebep oluyor hemde Köpüğü yüze uygularken aşırı derecede yayılma yapıyor kulaklarımın içi dahi köpük doluyor o derece Smile, Kılları bir arada tutmak için knotun orta kısmına yakın parmaklarla kavramak gerekiyor.
Bendeki, hala her tıraşta 1-2 kıl döker yeni üretimlerde bu sorun devam ediyormu bilmiyorum birde Nom alfred fırça ile aynı model ve özelliklere sahip.

Komsum merhaba, ben de bu fircadan almayi dusunuyorum. Gunluk tiras olan biriyim, sabun yuklemesi hususunda boyutunun buyuk olmasi herhangi bir problem yasatiyor mu? Bir de yukleme sonrasi yuzde kopurtme yaparken kopugu rahat birakiyor mu? Bazi buyuk fircalarda kopugu hapsedip yuze aktaramama gibi durumlar duymustum.
Diger sorum semogue 2000 fircasinin loftu da 60 mm civariydi, kullanimi ve performansi acisindan benzer midir? Nitekim bu fircadan baya memnun kalan var. Tesekkurler
(14/07/2019, Saat: 15:41)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum merhaba, ben de bu fircadan almayi dusunuyorum. Gunluk tiras olan biriyim, sabun yuklemesi hususunda boyutunun buyuk olmasi herhangi bir problem yasatiyor mu? Bir de yukleme sonrasi yuzde kopurtme yaparken kopugu rahat birakiyor mu? Bazi buyuk fircalarda kopugu hapsedip yuze aktaramama gibi durumlar duymustum.
Diger sorum semogue 2000 fircasinin loftu da 60 mm civariydi, kullanimi ve performansi acisindan benzer midir? Nitekim bu fircadan baya memnun kalan var. Tesekkurler
Fırçanın kıl uzunluğu fazla olduğundan dolayı direnci zayıf ve sert sabunlarda denemedim ama bu zayıflığı yükleme esnasında azda olsa sorun yaşatabilir, belki sabun yükleme süresini uzatabilirsiniz.
Köpüğü hapsetme gibi bir sorun yok ama çok fazla yayılma yapıyor yüzde, masaj etkisini falan unutun öyle bir yeteneği yok Smile çok sık kullanacaksanız kıl dökmesi sebebiyle 2-3 yıl içinde yoğunluğu büyük oranda düşecektir . Kıl kalitesi ve uçlarının çatallaşması çok güzel. Semogue 2000 kullanmadım karşılaştırma yapamıyorum.Uzun loft ve kıl dökme sorununu göz önüne alarak karar vermek lazım bu fırça için . İlk fırsatta kıl boyunu düşürüp yeniden yapıştırma yaparak bu iki sorunu halletme düşüncem var, olursa eminimki daha keyifli olacaktır.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Fircayi aldim, kullanim acisindan cok keyifli buldum. Evet masaj etkisi cok az ancak yuzde hos bir his olusturuyor. 3 gundur kullaniyorum, her kullanimimda 3-4 kil doktu su ana kadar. Umarim dokmeye devam etmez. Kisacasi ben begendim fircayi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 817 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,809 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,334 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,202 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 111,164 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,555 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,652 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Nom Tıraş Fırçası - Alfred (Mühle) İNCELEME ekilic2 18 11,663 09/11/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: sfenks
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,784 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: