Rex Ambassador
Benim Rex geleli bayağı oldu ama foruma girip yazma fırsatı bulamadım. Kalitesi, şıklığı ve ağırlığı benim çok hoşuma gitti kesinlikle pişman değilim verdiğim paraya. Hayatımda ilk defa böyle bir aletle traş oldum ve jilet olarak 7'oclock sarı olanını kullandım ilk traşta hala jilet denemelerim devam ediyor. Tek perdede bu kadar sinek kaydıya yakın temiz traş olduğumu hiç hatırlamıyorum ve sıfır kesik. Başlarken çok yavaştım korktuğumdan ama bitirirken kartuşlu kullanıyor kadar rahattım Big Grin
Aleti aldığımdan beri birlikte kullandığım jiletler Polsilver, 7 O'Clock sharp edge, 7 O'Clock Super Stainless, Personna Comfort Coated, Crystal Super Platinum. Dün akşam Crystal Super Platinum ile traş oldum ve inanılmaz derecede çekme yaptı ve tahriş oldu. Benim acemiliğimde olabilir ama bunların içinden en rahat ve tahrişsiz traş keyfi sunan Polsilver oldu. Şimdi Gilette Super Silver impa stoklarına girmiş onuda denemek istiyorum.
(09/06/2018, Saat: 21:34)ArchLord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleti aldığımdan beri birlikte kullandığım jiletler Polsilver, 7 O'Clock sharp edge, 7 O'Clock Super Stainless, Personna Comfort Coated, Crystal Super Platinum. Dün akşam Crystal Super Platinum ile traş oldum ve inanılmaz derecede çekme yaptı ve tahriş oldu. Benim acemiliğimde olabilir ama bunların içinden en rahat ve tahrişsiz traş keyfi sunan Polsilver oldu. Şimdi Gilette Super Silver impa stoklarına girmiş onuda denemek istiyorum.

Sakalınız sert ve gürse crystal çekme yapmış olabilir benim de böyle bir sakal yapım var bana da hiç gitmiyor bu jilet maalesef
Merhaba
Rex’i dün bayram tıraşımda tecrübe ettim.
Mustafa Bey’in gönderdiği gün, ufak kritik yaptık kendi aramızda. Tam 50-60’lar Amerikan endüstrisi çizgilerini yakalmışlar.(Vintage Gillette modelleri havasında adeta).
Detay incelemede herhangi bir üretim kusuru vs bulamadım.
Yeşil 7 o clock’ta denedim. Arko sabun,Başak fırça ile 3 perde tıraş sonrası ( 3. perde ufuk çizgine ters değil) takribi 20 saat geçti yanaklarım hâla mermer gibiSmile
5 ve 2 ayar arasında,küçüğe doğru düşerek gittim.
Aletin ele verdiği hissiyat kibar, eşşek ölüsü çekiç tutuyormuş hissi vermiyor. Kesim hissi ise bir çok alete göre akıcı geldi bana. Yani hissetirmeden kibar kibar kesip süper sonuç veriyor. ( ya da şansıma yeşil 7 o clock ile çok güzel bir kombinasyon yakaladım.
Kapanış ise Musgo Real ve Acqua Di Parma Intensa ile yaptım.
Batık, tahriş, “aaa şurada sakal kalmış” vs yaşatmadı. Rex ve yeşil 7 o clock ikilisini prestij tıraş kombinimde tepeye oturdu şuan. Özel bir görüşme ,toplantı vs öncesi sorunsuz ,sualsiz mermer surat ihtiyacı anlarında en tepe kombinlerimin arasına katıldı.
Saygılarımla
(26/05/2018, Saat: 13:20)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yine az zamlanmış. Ben en az 1350 TL olur diye bekliyordum.
Ve bunu yazarken 1500 olmuşSmile

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
Peki Rex mi feather as d2 mi sizce ,
(09/10/2018, Saat: 12:04)neurosurgeon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki Rex mi feather as d2 mi sizce ,

biri ayarlı diğeri 3 parçalı farklı tiplerde rex te agresiflik derecesini isteğe göre seçebilme imkanınız var sakalınızın çokluğuna göre arttırabilirsiniz agresiflik derecesini bana kalırsa ikiside değil tamamen yerli ve milli dünyada kalitesini ispatlamış ROCNEL var tabiki elit seri
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(09/10/2018, Saat: 12:04)neurosurgeon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki Rex mi feather as d2 mi sizce ,

Rex . Feather kaplama,rex çelik.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Rex bugun geldi, tirasi cok keyifli ve konforlu. Ama $249 bir alete yatirmak, icimi acitmadi degil.
Bu zamana kadar aldigim en pahali tiras aleti.
Bugun hesaplama yaptim, $249 koleksiyonumdaki aletlerin kacta kacina denk geliyor diye.

12 tane cok iyi durumda antika tiras aletime denk geldi:
1) Fat Boy: $41
2) Slim: $19
3) Black Beauty: $23
4) Red Tip: $18
5) Blue Tip: $12
6) Flair Tip: $10
7) Black Tip: $24
8) SuperSpeed: $16
9) Travel: $17
10) New: $10
11) Single Ring: $53 (1905 yilinda uretilen seriden, 114 yasinda ve gercekten cok iyi durumda)
12) Gem Feather: $13

Toplam kargo icinde $255. Rexten $6 daha fazla odemisim.
Hepsinin Rexle beraber photolarini yakinda paylasacagim.
Evet pahalı bir alet ama çelikten üretilmiş olmasını bir artı olarak görmek lazım. Ayrıca ürünün görseline baktım fiyatını hakediyor bence Smile
Hayırlı olsun @CK89 komşum, iyi günlerde keyifle kullanın.

2mpym9k.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,176 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  Rex Ambassador; Öznel bir bakış. paspartu 62 26,378 02/10/2020, Saat: 09:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: