Rex Ambassador
#41
Benim Rex geleli bayağı oldu ama foruma girip yazma fırsatı bulamadım. Kalitesi, şıklığı ve ağırlığı benim çok hoşuma gitti kesinlikle pişman değilim verdiğim paraya. Hayatımda ilk defa böyle bir aletle traş oldum ve jilet olarak 7'oclock sarı olanını kullandım ilk traşta hala jilet denemelerim devam ediyor. Tek perdede bu kadar sinek kaydıya yakın temiz traş olduğumu hiç hatırlamıyorum ve sıfır kesik. Başlarken çok yavaştım korktuğumdan ama bitirirken kartuşlu kullanıyor kadar rahattım Big Grin
Cevapla
#42
Aleti aldığımdan beri birlikte kullandığım jiletler Polsilver, 7 O'Clock sharp edge, 7 O'Clock Super Stainless, Personna Comfort Coated, Crystal Super Platinum. Dün akşam Crystal Super Platinum ile traş oldum ve inanılmaz derecede çekme yaptı ve tahriş oldu. Benim acemiliğimde olabilir ama bunların içinden en rahat ve tahrişsiz traş keyfi sunan Polsilver oldu. Şimdi Gilette Super Silver impa stoklarına girmiş onuda denemek istiyorum.
Cevapla
#43
(09/06/2018, Saat: 21:34)ArchLord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleti aldığımdan beri birlikte kullandığım jiletler Polsilver, 7 O'Clock sharp edge, 7 O'Clock Super Stainless, Personna Comfort Coated, Crystal Super Platinum. Dün akşam Crystal Super Platinum ile traş oldum ve inanılmaz derecede çekme yaptı ve tahriş oldu. Benim acemiliğimde olabilir ama bunların içinden en rahat ve tahrişsiz traş keyfi sunan Polsilver oldu. Şimdi Gilette Super Silver impa stoklarına girmiş onuda denemek istiyorum.

Sakalınız sert ve gürse crystal çekme yapmış olabilir benim de böyle bir sakal yapım var bana da hiç gitmiyor bu jilet maalesef
Cevapla
#44
Merhaba
Rex’i dün bayram tıraşımda tecrübe ettim.
Mustafa Bey’in gönderdiği gün, ufak kritik yaptık kendi aramızda. Tam 50-60’lar Amerikan endüstrisi çizgilerini yakalmışlar.(Vintage Gillette modelleri havasında adeta).
Detay incelemede herhangi bir üretim kusuru vs bulamadım.
Yeşil 7 o clock’ta denedim. Arko sabun,Başak fırça ile 3 perde tıraş sonrası ( 3. perde ufuk çizgine ters değil) takribi 20 saat geçti yanaklarım hâla mermer gibiSmile
5 ve 2 ayar arasında,küçüğe doğru düşerek gittim.
Aletin ele verdiği hissiyat kibar, eşşek ölüsü çekiç tutuyormuş hissi vermiyor. Kesim hissi ise bir çok alete göre akıcı geldi bana. Yani hissetirmeden kibar kibar kesip süper sonuç veriyor. ( ya da şansıma yeşil 7 o clock ile çok güzel bir kombinasyon yakaladım.
Kapanış ise Musgo Real ve Acqua Di Parma Intensa ile yaptım.
Batık, tahriş, “aaa şurada sakal kalmış” vs yaşatmadı. Rex ve yeşil 7 o clock ikilisini prestij tıraş kombinimde tepeye oturdu şuan. Özel bir görüşme ,toplantı vs öncesi sorunsuz ,sualsiz mermer surat ihtiyacı anlarında en tepe kombinlerimin arasına katıldı.
Saygılarımla
Cevapla
#45
(26/05/2018, Saat: 13:20)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yine az zamlanmış. Ben en az 1350 TL olur diye bekliyordum.
Ve bunu yazarken 1500 olmuşSmile

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi