Via Barberia Tıraş Sabunu
24g0zes.jpg
Forumda konusunu aradim ama bulamadim,gecen cumartesi impa dan haftasonu bu sabunu aldim.Oncelikle kaba basilmasi cok kolay oldu,sabun ne cok sert ne de yumusak,bicak ile kolayca kesip kucuk parcalara ayirdiktan sonra elimle sabunu kaba duzgunce basabildim.
Kullandigim domuz kili firca ile tasta 15 tur cevirme ile 2,5 tura yetecek sekilde yukleme yapabildim .Yuzde devam ettigim kopurtme sonrasinda olusan kayganlik yeterli,arko ile tiras sonrasi yasadigim kuruluk sebebiyle mutlaka balsam kullaniyordum ancak bu sabunla balsam kullanmami gerektirecek kadar kuruluk olusmadi.Tiras sonrasi yuzume sap uygulamasi yaptigimda ne cene altinda ne de diger yerlerde en ufak tahrif hissetmedim.Dogrudan aftershave kullanabildim.
Herbae olanını kullanıyorum ciddi anlamda güzel köpük yaptıgnı ve çok güzel koktugunu söyliyebilirim . Ama içerik bilgisinde yer alan malzemeler içler acısı .
@gidakontrol
Komsum inat etme al su MWF veya Saponificio lardan birini. Nemlendirme isi o zaman belli ediyor kendini kim iyi yapıyor bu isi diye.
Birgun bulusursak Wolly Kaw sample getireyim yanında, yeminle tırastan sonra ne oldu yahu az once diyecen.
(03/07/2018, Saat: 02:21)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gidakontrol
Komsum inat etme al su MWF veya Saponificio lardan birini. Nemlendirme isi o zaman belli ediyor kendini kim iyi yapıyor bu isi diye.
Birgun bulusursak Wolly Kaw sample getireyim yanında, yeminle tırastan sonra ne oldu yahu az once diyecen.

Üstad benim cildim hafif yağlı tıraştan sonra balsam losyon kullanmasam bile 1-2 saat içinde cildim gerginliğini kaybedip yağlanıyor kendi dengesini bulup yumuşak oluyor sabun olarak cella kullanıyorum. O yüzden tıraş sonrası değil de tıraşdaki koruma bakımından SV veya Wolly Kaw’dan hangisini önerirsiniz?
Abi ben MWF ile bu sabundan sonra tanıştım Smile suan onunla devam ediyorum. Tek sabunum olsa MWF ile geçiririm hayati(şimdilik). Wholly kaw arayayım o zaman onerinize uyup
bu ürünün sabun yada kremini başka kullanan var mı? pek tutulan bir ürün değil anladığım kadarı ile? Yurt dışında da çok inceleme yok kullanan az insan var, memnun görünüyorlar.
Fiyat performans orani gayet iyi tavsiye ederim cokda dolgun kokulari var .
Via barberianın tıraş kremi, kıvam olarak krem gibi değil. Proraso sabun kıvamında, gayet güzel tavsiye ederim. Ya sabun ya krem alacaksanız kremi alın derim.

Sabunu ise biraz acayip. Yüklemesi biraz zor geldi başlarda. Krndimce bir çözüm buldum. Sıcak-ılık suda iyice beklemiş domuzlarla gayet verimli köpük alıyorum. Kayganlıgı, köpüğün kıvamı yerinde ama sabunun öyle ahım şahım bir tarafı yok. Benim açımdan en öne çıkan tarafı uzun ömürlü olması. Neredeyse eksilmiyor diyebilirim. Muhabbetin Arkoya gelmesinden endişeleniyorum ama fiyat performans açısından iyi diyebilirim.

Kokular tarif edildiği gibi. Meyvelisi meyve, herb olan yeşillik, aqua sucul bir koku. Hepsini sevdim. Çok köşeli kokular değiller. Yine de koku olayı zevk meselesi. Siz deneyene dek sever misiniz sevmez misiniz bilemeyiz.
Teşekkür ederim denemeye değer o zaman.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Herba olani Fahrenaide kokulu ,Agua olan Agua Gio, Meyvelide Lacoste Red kokulu bilginiz olsun .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,292 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,444 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,237 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,883 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,335 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,974 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,729 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: