DLC Yaqi Klasik
Merhaba, Elimde D89 mevcut ancak sık traş olmadığım zamanlar için dolabımda agrasif makine arayışındayım. Yaqi başlıklarını tam çözemedim siyah olanla bu fotoğraftaki ürün aynı mıdır agrasifliği, tavsiye edermisiniz ( 100 TL alacağım)

-Hassas ten ve sert sakala sahibim bu ürün agresifliği ile yeterli olur mu yoksa bilindik R41 e mi yönelmeliyim?

m24r07k.png

dzjq36u.png
(16/05/2021, Saat: 15:20)Delfuego_45 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, Elimde D89 mevcut ancak sık traş olmadığım zamanlar için dolabımda agrasif makine arayışındayım. Yaqi başlıklarını tam çözemedim siyah olanla bu fotoğraftaki ürün aynı mıdır agrasifliği, tavsiye edermisiniz ( 100 TL alacağım)

-Hassas ten ve sert sakala sahibim bu ürün agresifliği ile yeterli olur mu yoksa bilindik R41 e mi yönelmeliyim?

Yaqi DLC Klasik ile bu aletin başlıkları aynı ve Yaqi Scalloped Bar olarak geçiyor. Çok alet denemediğim için agresifliğini kıyaslayamıyorum ancak orta agresif bir kesime sahip. Agresif alet arıyorsanız sizi üzmez. Ayrıca bu sapların da işçiliği ve şıklığı çok iyi.
(16/05/2021, Saat: 15:20)Delfuego_45 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, Elimde D89 mevcut ancak sık traş olmadığım zamanlar için dolabımda agrasif makine arayışındayım. Yaqi başlıklarını tam çözemedim siyah olanla bu fotoğraftaki ürün aynı mıdır agrasifliği, tavsiye edermisiniz ( 100 TL alacağım)

Merhabalar komşum,bir üst mesajimda detaylı şekilde bahsettim isterseniz bir okuyun incelememi.Forumuda araştırır iseniz ,bu konuyuda araştırır iseniz biraz fikir oluşabilir kafanızda.
Bu başlık ile R41 in mukayese edilemeyeceğini düşünmekteyim,ek olarak kimisine agresif gelen makine,jilet ,kimisine mild gelebilir.Bunu denemeden ,bizim yorumlarımızla anlayıp,en doğru tercihi yapmanızın mümkün olduğunu düşünmüyorum.Keyifli tıraşlar.
(16/05/2021, Saat: 19:02)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar komşum,bir üst mesajimda detaylı şekilde bahsettim isterseniz bir okuyun incelememi.Forumuda araştırır iseniz ,bu konuyuda araştırır iseniz biraz fikir oluşabilir kafanızda.
Bu başlık ile R41 in mukayese edilemeyeceğini düşünmekteyim,ek olarak kimisine agresif gelen makine,jilet ,kimisine mild gelebilir.Bunu denemeden ,bizim yorumlarımızla anlayıp,en doğru tercihi yapmanızın mümkün olduğunu düşünmüyorum.Keyifli tıraşlar.

Komşum 9 sayfalık bu forumdakileri ve birçok yorum okudum, Benim sorumu siz anlamadınız sanırım. Emre 0623 olan komşum istediğim cevabı verdi.. Fotoğraftaki başlığın Yaqi ürün açıklamalarında yazmayıp Yaqi Scalloped Bar olduğunu öğrendim ve agresiflik seviyesi hakkında bilgi edindim.
R41 ile agresiflikte mukayese edilemeyeceğini biliyorum .
Tecrübeleriniz hakkında bilgi vermeniz değerli, sizin yorumlarınızı net anlamamız gerekli bir kural yok ancak birinin daha iyi anladığını konuşarak soru sorarak cevapları deneyimleri farklı kişilerden edinirsek daha iyi ve net anlayabiliriz. Forumun amacı da bu..
-Bilgi için teşekkürler.
Extrem derecede bir agresifliği yoktur ama hiç yumuşak da değildir tam bir görev adamıdır en sevdiğim yaqi başlığıdır. (evet hepsini denedim Big Grin )
İlk defa denemistim: meğer yanlış jiletle denemisim.
Aylar sonra ilk defa farkli bir jiletle şans verdim sıfir  makinaya: muhtesemmis..
Ben gunluk tıraş olan birisi olarak orta agresif ve bir seviye üstü tiras olan birisiyim. Yaqi klasik bu beklentiyi orta keskin bir jiletle ve iyi bir cilt hazirligi ile muhteşem bir derecede karsiliyor.
Makinanın malzeme, ağırlik ve kozmetik olarak tartisilmaya acik bir konusu yok diye düşünüyorum.
Günlük tirasta yakin bir temas sagladigi için batik kil yaratabilme, ya da cildi yorma ihtimali var. Ama iki gunluk ve uzeri sakalda tam bir görev makinasi.
Yaqi Klasik: klasik bir efsane.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
@"ekindgn" komşum yaqi ile hangi jileti kullanmıştınız ?
@"abdussamedy" komsum, jilet Derby Usta'ydi.
Fakat, jilet tamamen kisisel bir konu. Ayrica, Derby'lerin tum jiletlerinde bir uretim standardi oldugunu dusunmuyorum. Ben Derbt Extra ile muhtesem tiraslar oldugumu bilirim, Derby Usta'nin ve Derby Premium'un paketten pakete farklilastigina şahit oldum. Bu nedenle bu ornek cok saglikli degil maalesef.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(12/07/2018, Saat: 11:54)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: r169Ez.jpg
ODVMV0.jpg

Kaplaması gerçekten çok iyi...

Bu üründen nerede bulabilirim farkli modelleri hep var
(09/06/2022, Saat: 02:47)alpayy63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu üründen nerede bulabilirim farkli modelleri hep var

Razorus'ta mevcut halen.
https://www.razorus.com/yaqi-jiletli-tir...esi-klasik

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi Taraklı Mellon ismailinbiri 48 28,867 19/05/2023, Saat: 03:41
Son Yorum: Andreichu
  R41 vs Yaqi Knight Helmet howardroark 7 2,682 20/12/2022, Saat: 17:12
Son Yorum: Bakkal
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,395 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Yaqi Gibbs Replica CK89 87 38,468 24/03/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: Hseyin
  Yaqi mellon Chefkara 5 2,844 24/02/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: Soner
  Yaqi Agamemnon mennan 2 2,176 01/02/2021, Saat: 14:51
Son Yorum: Ert.ozk
  Yaqi Mellon Ales - Slant fatihbyfah 34 21,199 08/08/2020, Saat: 15:01
Son Yorum: MERCAN.04
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,887 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Yaqi Charcol (yada Charcoal) sfenks 2 3,055 20/08/2018, Saat: 01:34
Son Yorum: sfenks
  YINTAL (Future klonu) ve klasik tıraşa merhaba Dragon 45 33,280 18/12/2017, Saat: 17:07
Son Yorum: asrin43

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: