Merhabalar
Öncelikle herkese merhabalar,
30 yaşında  devlet memuruyum. Traş köpüklerini bir türlü sevemediğimi fark edip küçükken babamın traş oluşunu izlediğim günleri hatırladım. Markete gittiğimde babamında eskiden kullandığı Arko tıraş sabunu ve bir tıraş fırçası alarak çıktım. Ancak kullan at bıçaklarla traşa devam ettim bir süre daha. Çelik usturalara hep merakım vardı ve sadece görsel olarak bile çok güzel ve estetik bulurdum. Bir gün usturalar hakkında araştırma yaparken forumu keşfettim ve o günden beri (yaklaşık iki haftadır) fırsat buldukça forumu okuyup bilgi edinmeye çalışıyorum. Şimdilik yuma makine ve birkaç çeşit jilet bulabildim bulunduğum yerde ve sakallarım uzasa da jiletleri deneyebilsem diye aynaya bakıyorum arasıra Smile .En kısa zamanda ej 89 almayı bir süre sonra ise jiletli ve çelik ustra edinmeyi düşünüyorum. Günlük traş için de makina keyif için ise çelik ustura belki. Her türlü görüş ve önerinize açığım. İyi akşamlar dilerim.
Aramıza hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hoş geldiniz @memuradam komşum.

Geltir içinde aradığınız bilgileri en kısa zamanda bulmanızı dilerim.
Komşum hoş geldiniz. Fırçanız yumuşak, köpüğünüz koruyucu, jiletiniz konforlu olsun.
Nedir, ne değildir?
Aramıza hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz, aklınıza takılan soruların cevabını ilgili başlıklar altında bulabilirsiniz. Geleneksel ıslak tıraş için burası bir ansiklopedi değerinde. Hatta wikitiras isimli bir domain alınmalı Smile.

Çelik ustura bu işin son raddesi gibi geliyor bana. Bambaşka bir dünya. Bileylemesi, kayışlaması, tekniği, kullanımı ve bakımı ile hem zevkli, hem de maalesef ki pahalı bir zevk. Umarım sizin de incelemelerinizi ve deneyimlerinizi görürüz. Köpüğünüz bol, tıraşınız tahrişsiz olsun.
Hoş geldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun.

Şimdilik alım için acele etmeyin, elinizde yeterli ekipman var. Yuma çok problemliyse belki geçici olarak yine her çoğu yerde bulabileceğiniz rimei kullanabilirsiniz. İlk alımınız güzel bir fırça olsun, benim görüşüm bu işin olmazsa olmazı kaliteli bir fırça.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Aramıza hosgeldiniz. Forumumuzda hos sohbetleriniz, zevkli tıraslarınız olsun.
Saygılar.
(21/05/2018, Saat: 22:20)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun.

Şimdilik alım için acele etmeyin, elinizde yeterli ekipman var. Yuma çok problemliyse belki geçici olarak yine her çoğu yerde bulabileceğiniz rimei kullanabilirsiniz. İlk alımınız güzel bir fırça olsun, benim görüşüm bu işin olmazsa olmazı kaliteli bir fırça.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim.
Fırça konusunda haklısınız galiba çünkü aldığım ucuz fırçadan hiç memnun değilim. Forumda yazılanlar doğrultusunda rimei aradım ancak bulamadım. Ayrıca küçük bir ilçe de olmam sebebiyle alışverişi internetten yapacağım galiba. Şuan çok fazla para harcayacak durumda değilim ancak belki uygun fiyatlı fırça önerilerinde bulunabilirsiniz.

(21/05/2018, Saat: 22:18)Palace Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, aklınıza takılan soruların cevabını ilgili başlıklar altında bulabilirsiniz. Geleneksel ıslak tıraş için burası bir ansiklopedi değerinde. Hatta wikitiras isimli bir domain alınmalı Smile.

Çelik ustura bu işin son raddesi gibi geliyor bana. Bambaşka bir dünya. Bileylemesi, kayışlaması, tekniği, kullanımı ve bakımı ile hem zevkli, hem de maalesef ki pahalı bir zevk. Umarım sizin de incelemelerinizi ve deneyimlerinizi görürüz. Köpüğünüz bol, tıraşınız tahrişsiz olsun.

Evet bence de çok özen isteyen bir iş çelik fırça ile traş olmak. Ancak traştan ziyade estetik olarak bile çok hoşuma gidiyor çelik usturalar Smile
Yakın zaman da alacağımı sanmıyorum ama en azından bir usturam olsun ve ömür boyu saklayayım istiyorum.
(21/05/2018, Saat: 23:51)memuradam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hepinize teşekkür ederim.
Fırça konusunda haklısınız galiba çünkü aldığım ucuz fırçadan hiç memnun değilim. Forumda yazılanlar doğrultusunda rimei aradım ancak bulamadım. Ayrıca küçük bir ilçe de olmam sebebiyle alışverişi internetten yapacağım galiba. Şuan çok fazla para harcayacak durumda değilim ancak belki uygun fiyatlı fırça önerilerinde bulunabilirsiniz.

Uygun fiyata güzel Semouge fırçalar var. Domuz fırçalar forumunda çokça modeller ve karşılaştırmalar mevcut. Bir de detaylı break-in yaptınız mı çok keyifli olacaktır, bunun da rehberi yine domuz fıra forumunda sabit konu olarak mevcut. Porsuk isterseniz vigshaving gibi uygun fiyatlı çeşitler de var.

Fırça modelini beğendikten sonra internetten extrashaving veya razorus sitesinden alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz.

Hemen yeni alet arayışınız olmasın, en az bi 3 ay aynı alette kalıp tekniğinizi geliştirmeniz size çok fayda sağlar. Yuma'nın demode olmuş bir jilet tutuş şekli var, o nedenle rimei gibi modern tasarıma sahip bir alet ile alıştırma sürecini geçirmek çok daha faydalı olur sizin için.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,601 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas