Sağlıklı Deodorant Kullanımı Üzerine
Tıraşlı bölgeyi hafif ıslak kağıt havlu ile silmeyi deneyin, gün içinde aşırı terliyorsanız tabiki roll on lazım
Sebamed roll on banyodan sonra kullanıldığında
Terlemeyi tamamen engellemiyor ve alüm ve tehlikeli unsurlar içermiyor. Kesinlikle tavsiye ederim dostlar.
Pahalı olabilir ama sağlıktan ucuz bence..
Smile
Merak ediyorum bende kullananlar yorumları yazarsa marka bazında model bazında çok yardımcı olacaklar
Amway roll on da güzeldi o da antiperspirant diye geçiyor. Ayni zamanda kokusuz. Bana koltukaltinda kokusuz ürün daha verimli gibi geliyor, gün sonunda o koku ter kokusuyla karışıyor gibi hissediyorum.

https://m.amway.com.tr/product/118120,te...ected=true#
Merhaba arkadaslar. Ben de yillardir ter kokusunu engellemek icin roll-on kullaniyordum hatta bazen roll-on uzerine deodorant da sıkıyordum ta ki gecenlerde izledigim bir belgeselde bu urunlerin icindeki kimyasallarin zararlarini gorene kadar.

Sonrasinda doğal roll-on arayisi icine girdim. Piyasada satilan urunlerinin cogunu inceledim ve en sonunda buldugum basit bir tarifi evde yapmaya karar verdim. Terlemeyi onlemiyor fakat ter kokusunun onune gectigi icin benim açımdan kullanilabilir oluyor.
Denemek isteyen arkadaslar olabilecegi icin tarifi ekliyorum:

3 birim kakao yagi veya shea yagi
2 birim hindistan cevizi yagi
3 birim karbonat (marketlerde satilan icilebilir soda)
2 birim nişasta
Koku olarak limon yagi kullaniyorum.Birimleri cay kasigi olarak dusunursek 5-6 damla yeterli oluyor benim icin.
Kati yaglari benmari usulü erittikten sonra karbonat nisasta ve limon yagiyla karistiriyorum. Bu kadar Smile
İs yerimdeki arkadaslara da yaptim bu karisimdan simdiye kadar memnun olmayan cikmadi. Insallah deneyip sizler de memnun kalirsiniz.
Sebamed almayı düşünen varsa Watsons'da indirime girmiş, 15,00 Tl...
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(06/06/2018, Saat: 00:15)CMO05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sebamed roll on banyodan sonra kullanıldığında
Terlemeyi tamamen engellemiyor ve alüm ve tehlikeli unsurlar içermiyor. Kesinlikle tavsiye ederim dostlar.
Pahalı olabilir ama sağlıktan ucuz bence..

(06/06/2018, Saat: 17:26)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sebamed almayı düşünen varsa Watsons'da indirime girmiş, 15,00 Tl...

Hmm, ilk Watsons ziyaretimde, mesela yarın edineceğim Sebamed. Teşekkürler komşular
Ben yıllardır kullanmıyorum bu ürünleri, onun yerine sadece bikarbonat kullanıyorum koltukaltı için. Burada işin püf noktası tıraştan sonraki gün bir şey sürmeyin, tahriş edebilir. Onun dışında koku oluşmuş bölgeyi bile temizleyebiliyor karbonat. Aktarlardan kilo ile de alınabiliyor veya denemek için küçük paketlerde satılıyor marketlerde.
Hiç bilmiyorum ki
Terlemeyi tamamen kesmiyor ama, ter kokusunu bütün gün engelliyor. Alırken migros ta 15 TL.. a101 de 8,5 TL idi. 8116501fa2088ed112e76ec818bcd8bd.jpgc0a2dbd8791ce353945026e0a0357562.jpg

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hediye olarak gelen Locctinane Eau des Baux Stick Deodorantını kullanana kadar ben de deodorant kullanmayı pek sevmezdim. Şuan da bitmek üzere ve fiyatını görünce yenisini nasıl alacağım diye düşünmeye başladım. Bütçesine uyanlara tavsiye ederim.

https://www.loccitane.com.tr/eau-des-bau...htm#s=4989

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deodorant / Stick Deodorant / Roll on ohtararan 155 122,846 06/06/2021, Saat: 14:22
Son Yorum: Razorlazer
  Crystal Doğal Deodorant Ürünleri - Rock Body Spray - Made in USA onurcakmak 8 13,406 01/04/2015, Saat: 23:41
Son Yorum: onurcakmak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: