Tıraş Harici Balsam Kullanmak
Tıraş olmadığım zamanlarda da cildimi kuru hissettiğim zaman nivea tıraş sonrası balsamı kullanmanın sakıncası olur mu. Yoksa sadece nemlendirme için olan krem mi kullanılmalı.
Ben aksam yatmadan, elime ne gelirse As veya Balm hep suruyorum ki uzun zamandır. Bazen sabah bile kokusunu alıyorum cok hosuma gidiyor. Hic bir zararını gormedim. Deneyin, bir rahatsızlık verirse kullanmazsınız.
Krem kullanımı uzun vadede cildinizin daha az yıpranmasına yardımcı olur.Tabi parfümsüz olanlardan kullanırsanız daha iyi verim alırsınız diye düşünüyorum.
Selamlar...
(07/06/2018, Saat: 04:12)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Krem kullanımı uzun vadede cildinizin daha az yıpranmasına yardımcı olur.Tabi parfümsüz olanlardan kullanırsanız daha iyi verim alırsınız diye düşünüyorum.
Selamlar...

hangi markayı önerirsiniz? gillette nivea yada arko düşünüyorum
(06/10/2020, Saat: 22:27)furkanbaba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hangi markayı önerirsiniz? gillette nivea yada arko düşünüyorum
Sebamed, isana, kruidvat öneririm.

https://zbm.co/u/9XRJPJ?r=333204178
https://beyfendi.org
(06/10/2020, Saat: 22:27)furkanbaba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hangi markayı önerirsiniz? gillette nivea yada arko düşünüyorum

Sebamed aftershave balsam koku olarak tatmin etmese de cildi iyi besleyen asb olarak listeye alabilirsiniz. Ufak tefek kesik yanmalarda da iyi sonuç alırsınız fiyatı makuldür. [mention]Furkanbaba [/mention]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben buna çoğunlukla karşıyım. Bence balsam gibi endüstriyel ürünler uzun vadede cilde zarar veriyor, aynı kadınların kullandığı makyaj malzemeleri gibi. Kadınlar sürekli makyaj malzemesi kullandıkça ciltleri bozulduğu için daha çok malzeme kullanıyorlar ve böyle bir döngü oluşuyor. Aynısı tıraş balsami gibi ürünlerde de bence oluyor, biz cildi yumuşatıyor diyoruz ama bence cildi ürüne bağımlı hale getiriyor, cilt o olmadan eskisinden kötü duruma düşüyor. Ben tirastan sonra balsam sürsem bile 10-15 dakika sonra su ile duruluyorum. Veya Efrasyab komşumuzun yaptığı balsamdan kullanıyorum. Tabi bu tamamen benim fikrim, belki bu ürünlerin cilde zararlı etkisi düşündüğümden çok daha azdır.
Tıraş dışı duş banyo sonrası nemlendirici krem veya balsam kullanıyorum. Balsam rotasyonda ne varsa , nemlendirici krem olarak şu ürün vazgeçilmezimdir.

images?q=tbn%3AANd9GcQjdAzuVdF7_IWxlKzXN...Q&usqp=CAU

Ürün yağlı bir krem. Bunu kuru ve normal ciltli arkadaşlar çok az bir miktarda kullanırlarsa banyodan sonra pamuk gibi yapıyor cildi. Miktarı sakın abartmayın. Yağlı ciltlere önermem. Kullanırlarsa da daha da az kullanmaları gerekir. Ayrıca sadece tüp olanı alınmalı. Kase versiyonunun içeriği aynı değil.

Bebak acıbadem sütü de bir diğer alternatif. Bunda da cildimizin emeceği kadar çok az bir miktar kullanmak gerekiyor.

bebak-aci-badem-nemlendirici-bakim-sutu--1657.png

@"furkanbaba"  market ürünlerinden bulabilirseniz Migros da şu an indirimli olan Sebamed kendinden kat kat pahalı birçok balsamdan daha performanslıdır. Kesinlikle tavsiye ederim. Kullandığım İsana/Kruidvat ürünlerinden memnun kalmamıştım. (Benim kullandıklarımın üretimi bitmiş yenileri nasıl bilmiyorum. )Yazdığınız üç marka içinde Nivea en iyisi. Onun da original mild ( şu an protect care olarak geçiyor sanırım) ve sensitive olanlarını tavsiye ederim. Cool kick olanı son derece kötüydü.

Gillette ‘ in sadece şu ürününü kullandım balsam olarak. Bir kutu bitirdim, emilimi , tıraş sonrası hissiyatı kötüydü, yanma yapıyordu.

images?q=tbn%3AANd9GcQ5gZbtF8qnQr4-pU6vK...g&usqp=CAU

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,353 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,428 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,589 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,099 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,396 25/04/2021, Saat: 22:52
Son Yorum: marv
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,411 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,655 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Mühle Yabani İğde Özlü Balsam ekilic2 19 10,625 08/11/2020, Saat: 12:41
Son Yorum: onur7
  Yves Rocher Balsam ve The Body Shop Balsam Karşılaştırmalı İnceleme Efrasyab 36 8,173 22/10/2020, Saat: 02:46
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: