Çalışma Sandalyesi Önerisi
Merhabalar, günde 15 saat kadar masa başında oturuyorum. Oturduğum sandalye hem çok eski hem de ergonomik değil. Bu yüzden de ağrılar bir türlü geçmiyor.

Ergonomik ve ağrı yapmayacak bir çalışma sandalyesi arayışı içeirsindeyim, bahsettiğim gibi çok uzun süreler oturacağım. Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
İlk öneri benden gelsin o halde, bir dönem ofiste kullandığımız Nurus marka ofis koltuklarını önerebilirim. Evet bir tık fiyat olarak üsttedir ama gayet konforlu ve dayanıklıdır.
"A Samurai always wears two swords."
merhabalar ikeanın şu modelini kullanıyorum bence fiyat performans olarak gayet tatmin edici kendisi Smile
ama genel olarak alacaksan sırt kısmı da ayarlanabilir olanlardan almanı tavsiye ederim kolçak bana göre zevk meselesi onun dışında o kadar uzun süre oturacaksan aman diyim deri alma deliler gibi terlet,r hava aldıracak bir şeyler al mutlaka Smile
https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ca...dalye.aspx
Görüntü sıkıntı olmazsa bir oyuncu koltuğu da iyi bir alternatif olabilir. Bu koltuklar tam da dediğiniz gibi uzun süreler aralıksız oturmak için tasarlanıyorlar.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bir zamanlar sandalye mevzusuna bende çok kafayı takmıştım komşum.Türkiyede bana göre ihtiyacına en güzel cevabı ikea verir.Nurus markasını önermiş üstte @denizKSK komşum ama onlar çok pahalı ürünler üretiyorlar.Ama onlarla alakalıda şöyle bir bilgim var,gidip satış noktalarında pazarlık yapabiliyormuşsunuz.

Ve amazon.de ye bakmanı da öneririm orada da güzel alternatifler vardır.
yüksek kiloya sorunsuz dayanım gibi bir durum söz konusu ise
evde bürosit maestro
kurumda goldsit manager kullanıyorum

burosit ile 6. yılım
goldsit ile 2. yılım (bu kuruma ait 2011 de demirbaşa girmiş)

daha öncede 5 yıl kadar bürosit cosmo kullandım

bu iki markadan oldukça memnunum
fakat emsallerinin en az 3 katı fiyata satılıyorlar Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Komsum uzun sure bilgisayar basında oturma hadisesi ve sandalyelerden cekme hadisesini aynen sizin gibi bende yasıyorum. Ben artık alıstıydım 2 senede bir sandalye degistiriyodum. Yine en son kullandıgım, yere dusen kagıt parcasını almak icin yana dogru uzandıgımda komple sandalye yana dogru bukuldu alt demirinden.
Uzun sure piyasaya baktım, markadan bagımsız bizim ulkemizde satılan neredeyse tum koltuklar, minder tutucu metal plaka ve amortisor olarak hep aynı standart malı kullanıyor. Ustune sungerini tasarımını degistirip cesitli fiyat seviyelerinde satıyorlar. Ustte oneri bazı ihracat yapan markalarımız var, onlar biraz farklı ama onlarında fiyatlar astronomik seviyelerde. Kusura bakmasınlan 2bin lirada bir sandalyeye vermek istemem.
Normalde ikea nın mobilya bolumunden sahsen alısveris yapmam. Ama artık bu sandalye kırılma bozma olayından ve ergonomik sıkıntılardan sorunlar yasadıgım icin daha 2-3 ay once, 10 sene garantili ikea aldım. Online fatura gonderdiler onu da sakladım. Kırılır bozulursa, 10 sene boyunca usenmeyip gidicem ikea ya.
Önerileriniz için çok teşekkürler.

Bu kalın etli koltuklar sanki bana çok sıkıntı verecek gibi duruyor, görüntüleri pek içime sinmiyor ama denemeden de bir şey diyemem tabii ki. Benim aklımda etsiz ince koltuklar vardı şunun gibi: https://www.koctas.com.tr/calisma-koltug...A4QAvD_BwE

Bunların diğerlerine göre farkı nedir? Bel kısmı sanırım daha ince olduğu için bel de mi farklılıklar var?
(19/06/2018, Saat: 15:05)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum uzun sure bilgisayar basında oturma hadisesi ve sandalyelerden cekme hadisesini aynen sizin gibi bende yasıyorum. Ben artık alıstıydım 2 senede bir sandalye degistiriyodum. Yine en son kullandıgım, yere dusen kagıt parcasını almak icin yana dogru uzandıgımda komple sandalye yana dogru bukuldu alt demirinden.
Uzun sure piyasaya baktım, markadan bagımsız bizim ulkemizde satılan neredeyse tum koltuklar, minder tutucu metal plaka ve amortisor olarak hep aynı standart malı kullanıyor. Ustune sungerini tasarımını degistirip cesitli fiyat seviyelerinde satıyorlar. Ustte oneri bazı ihracat yapan markalarımız var, onlar biraz farklı ama onlarında fiyatlar astronomik seviyelerde. Kusura bakmasınlan 2bin lirada bir sandalyeye vermek istemem.
Normalde ikea nın mobilya bolumunden sahsen alısveris yapmam. Ama artık bu sandalye kırılma bozma olayından ve ergonomik sıkıntılardan sorunlar yasadıgım icin daha 2-3 ay once, 10 sene garantili ikea aldım. Online fatura gonderdiler onu da sakladım. Kırılır bozulursa, 10 sene boyunca usenmeyip gidicem ikea ya.

Hangi modeli aldınız komşum.

Saygılarımla.
Komsum benim aldıgım su:
https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ca...dalye.aspx

Onceki yazımda mekanizması farklı dedigim yeride surada gozukuyor.
https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ca...eleti.aspx

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,038 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Valiz önerisi puukko 11 23,669 23/12/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: nedimkratas23
Bug El Dezenfektanı Önerisi KRAL 8 3,507 29/12/2020, Saat: 20:12
Son Yorum: Kecelan
  Yazı için rahat, aydınlatmalı klavye önerisi Lord Sparhawk 25 14,224 28/08/2020, Saat: 10:22
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,356 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 11,880 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23
  Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Önerisi FurkanErdem 10 7,387 26/11/2018, Saat: 16:01
Son Yorum: FurkanErdem
  kitap tamiri için yapıştırıcı önerisi. t.macgyver 14 18,366 25/04/2017, Saat: 13:13
Son Yorum: yokon
  Şampuan Önerisi estrak 12 10,195 29/12/2015, Saat: 20:46
Son Yorum: hamdib
  Tens Cihazı Önerisi ohtararan 14 15,390 03/12/2015, Saat: 01:19
Son Yorum: Saltuk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: