Merkur Futur Safety Razor
Futur ile ve arko sensetive krem ile bu sabah rotasyonu tamamen usturadan de makinaya cektim.hatirlamiyorum ama eger futur ile ilgili bugune kadar tras manasinda kotu bir sey soylediysem geri aliyorum hepsini.3.5 ayarda 2 perde ile en keyifli traslardan birini verdi.unutmadan,feather jilet ile kullandim.
Saniyorum bir hafta sonra,yine aldiktan sonra yeterli ilgiyi gostermedigimi dusundugum vision ile futuru yer degistirecegim.
1. ayarında duzenlı kullandım halada sıksık kullanırım bence 1. ayarında oldukca mıld gunluk kullanıma uygun bır alet
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Ben birinci ayarda boyun bölgemi hiç alamıyorum ama ilkl perde 3 diğer iki perde 2. ayarda muhteşem sonuç veriyor

(07/09/2013, Saat: 16:56)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1. ayarında duzenlı kullandım halada sıksık kullanırım bence 1. ayarında oldukca mıld gunluk kullanıma uygun bır alet
Bugunku trasimda candovadan aldigim futur chrome ve personna super jilet kullandim. Jilettenmidir bilmem ama 3 gunluk sakala 5. ayarda daldim aman Allahim o da ne resmen sinekkaydi tras ve sifir tahris 2. perdeye gerek yoktu ama sadece ayar denemek icin gectim 2. ayarda boyun bolgemi tersten alirken tahris etti en dusukte ise tahris minimuma indi ve tersten guzelce aldim. Kalan kisimlarida ayni ayarda tamladim sunu soylebilirimki gunluk kullanim icin ideal bir makina buyuk ve agir oldugu icin agresiflik var ve isinizi hemen goruyor ancak ayar kismi biraz daha gebis tutulsaymis daha iyi olurmus yani slimin 1 nerde futurun 1 nerde.

Sonuc olarak parasinin hakkini veren bir makine diyorum Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
1 günlük sakal için 1.ayar 3 günlük sakal için 3.ayar ...
Acaba böyle mi düşünüldü. Aslında fena fikir değil.
Bugüne kadar büyük olduğunu düşündüğüm için almaya hiç niyetlenmedigim bu aletle Onur98 üstadım sayesinde tanıştım. Ve bu kadar geç tanıstıgımada oldukca üzüldüm diyebilirim. Daha evvel kullanmış olduğum gillette slim ve progress den sonra ayarlı aletlerle pekde anlasamadığımı düşünüp Muhle R41 ve 34c ile tıraş oluyordum. gillette slim ve progress güzel aletler ama ben çok haz alamadım. Futura gelirsek ergonomisi agırlıgı ve dengesi çok güzel ayar 5-6 arası muazzam temiz bir tıras saglıyor,burun altında asla sorun yok.Jilet takmak çıkarmak çok kolay ve malzeme kaliteside oldukça güzel bence.Çok begendim daha evvel almalıymışım.
@tipsol yanlış anlamayın komşum ama bence futur ile sorunsuz burun altı için o burunun balkon gibi olması lazım.
Makine büyük veya benim tecrübe eksikliğimden kaynaklanıyor olsa gerek burun altını tam alayım derken kesmiştim. Ben bi türlü temiz bir burun altı sonucuna varmadan helalleşip yollarımızı ayırdık. Umarım yeni sahibinde daha mutludur. Smile
Every farewell is a new beginning.
hayır komsum neden yanlıs anlayayım, isterseniz burnumun bir fotosunu gönderebilirim balkon degilSmile oldukca medium size kücük bile diyebilirsin. Anlasamamıs olabilirsiniz bende slim ve progress le cok iyi anlasamadım. Zevkler cok farklı olabiliyor
Aramızda Progress'i beğenmeyenler gittikçe artıyor sanki. Ben beğenerek kullanıyorum, ama bu gidişle Futur'u da alıp deneyeceğim. Big Grin
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Acaba benim burun mu sıkıntılı Smile Şaka bir yana gerçekten zevkler çok farklı olabiliyor, bende progress hastasıyım hatta yedeği bile aldım. Slim daha denemedim ama en kısa sürede deniycem. Ha buradan genel olarak yanlış bir sonuç çıkarılmasın futur gerçekten çok güzel bir makina @tipsol un yorumlarına da katılıyorum ama neticede herkes kendine uyanı deneme yanılma yoluyla buluyor ve ben denedim olmadı imkanı olanlarda denesin olmazsa yollarını ayırırlar.
Every farewell is a new beginning.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,067 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,379 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 753,138 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,552 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,089 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,516 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,165 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,138 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,209 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,944 02/10/2020, Saat: 02:01