Merkur Futur Safety Razor
(29/09/2016, Saat: 12:23)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: amazonda 52$ ve 18 tl ye Turkiyeye gonderiyor bugun 186 tl ediyor ne zamandir dusunuyorum lakin cesaret edemedim Smile

İkinci el bölümünde aynı fiyata sıfır sayılabilecek bir ürün var, ben satıcı arkadaş ile haftabaşı konuştum ürün duruyordu bilginiz olsun:

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7570

Ayrıca bir ilan daha varmış şimdi gördüm:

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7600
(29/09/2016, Saat: 13:49)emrekullakci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkinci el bölümünde aynı fiyata sıfır sayılabilecek bir ürün var, ben satıcı arkadaş ile haftabaşı konuştum ürün duruyordu bilginiz olsun:

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7570

Ayrıca bir ilan daha varmış şimdi gördüm:

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7600

Tesekkurler Emre bey gold modelini aldim.
Bugun sabah Merkur Futur um geldi, 12 gun Ingiltereden (Gold) kahvaltiyi bitirip bi tras olayim dedim, yaklasik 1 senedir merkur 34 C ile sikintisiz tras olabiliyorum. yaklasik 3 gunluk sakalim var ve Merkurun agresif oldugunu bildigimden bi dus aldim, sonra arko ile cok guzel krem santi kivaminda kopuk yaptim yuzume. 2. settingle basladim trasa, jileti suratima ilk vurdugumda da sanki biri bogazima ustura dayamis harac kesiyor gibi geldi. dikkatlice birinci perdeyi bitirip 2. perdeyi 1. settingle yana dogru almaya basladim alet suratimdan o kadar fazla deri aldi ki, 3. perdeyi olamadan yikadim yuzumu Smile sap testine kalkismadim bile tum suratim yaniyordu, 2 yerde nohut tanesi kadar kan gorundu hemen ne kadar deri kesmisse artik boyun bolgesi de sikintili ara ara kan var, after shave balm hic sevmem ama mecbur surdum yaniyorum su an. Smile sanirim Futur ile yollarimizi ayirmamiz gerekecek.

Anlamadigim mach 3 ile gayet guzel rahat sikintisiz tras olabiliyorken bu eziyeti neden kendime yaptigimi anlamiyorum bazen? Neden Acaba?
@yener komşum geçmiş olsun.

Alet ayarsız gelmiş olabilir, benimki de öyleydi. Forumda arayın, ayarın nasıl yapılacağı hakkında yazılar karşınıza çıkar. Benim de yazdığım bir yazı vardı, muhtemelen futur ana başlığındaydı. Youtube'da videosu da var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Komsum gecmis olsun, agirlik ayar yada alete alisik olmadiginiz icin bu problemleri yasamis olabilisiniz.
Nacizene tavsiyem; kartuslularda dahil olmak uzere ne ile mutlu oluyorsaniz onunla tiras olmaniz yonunde..
Geçmiş olsun. Ayarı bozuk olsa dahi deri kaldırmaması lazım. 34C futur'a göre oldukça mild bir alet, farketmeden baskı uyguluyor olabilirsiniz. Açıyı düşürüp baskıyı azaltmayı deneyebilirsiniz.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Büyük ihtimalle ayarı yanlış. İşaret ve orta parmağınızla başlığın altından, baş parmağınızla başlığın üstünden sıkıca bastırıp, sapı olabildiğince sıkınız. Hareketin olmadığı hali futurun en mild yeridir. Buna rağmen saldırgansa alette sorun vardır.
A momentary lapse of reason.
@yener komşum alet ayarsız şekilde gelebilme unsuru da olabilir . Ben daha çok tekniğiniz ile ilğili olduğunu düşünüyorum . Şimdi 34c mild bir makina futuru ile traş olurken 34c tututugunuz gibi tutmayın makinayı . March 3 ile tutuşu uzaktan yakından alakası Yok . Bunları bildiğinizi düşünüyorum ayrıca . Ayrıca bastırmayınız koruma barı yüzünüze değsin ama bastırmayın .
Yukarıda yazan komşularıma katılıyorum. Ben yıllardır Futur kullanıyorum ve 1-2 inanılmaz mild bir ayar. 1-2 de benim sakalımı zor kesiyor doğrusu. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Öncelikle tek tek herkese önemli tavsiyeleri için teşşekkür ederim. Gönderdiğiniz videolara ve forum kaynaklarına baktım alette bir sıkıntı yok. Jileti çıkarıp tekrar taktım tepesinden bastırarak.
Hata büyük ihtimal bende ve tekniğimden kaynaklanıyor olabilir. Bir iki saat değisik videolar izledim bir daha ki trasimda deniyeceğim. Bastırmadan aletin kendi agırlıgıyla tras olmustum fakat neden öyle acıttı anlamadım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,663 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,635 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,168 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,692 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,355 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,819 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,043 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,053 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,926 02/10/2020, Saat: 02:01