Merkur Futur Safety Razor
Futurun kesim hissiyatı çok güzel artık qshaveden mi alıştı elim bilmiyorum ama özelikle 3 ve 1 arası ayarlarda o kadar da zararlı değil üstü ayarlarda tıraş olunmaz mi olunur tabiki 3 4 günlük sakalda zararlı olacağını sanmıyorum kendi yüzümde deneyimlerim o yönde oldu günlük tıraşta 1.5 veya 1 ayarları hayet uysal ve temiz tıraş veriyor.jilet olarak rapira swedis steel mavi olan ve perma kullandım perma sanki bu alet için yapılmış, bende ikisi cok iyi uyum sağladı başka jiletle denemedim bu da yarar dediginiz jiletiniz var ise yarın ki tıraşta deneyelim Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Son birkaç tıraşımda farkettim ki, ayarlı makineler, çömezlerin kendini geliştireceği bir mecra değil, veya öyle olsa bile yeni jilet, sabun vs. gibi farklı değişkenleri işin içine katmaması gereken bir konu. Cilt tipine uygun kozmetikleri seçip, rahat ettiği bir jiletle farklı ayarlarda denenmeli. Her seferinde farklı kozmetik, farklı jilet, farklı ayar kullanarak olmuyor. Klasik tıraş dünyasında değişken zaten çok fazlayken, her değişkeni her tıraşta değiştirince standart tutmuyor. Rapira Swedish Supersteel’le ilk tıraşımı beğenmemiştim, ama diğer tıraşlarım mükemmel oldu. Bir konuda yeni deneyim kazanıyorsanız sadece tek değişkeni değiştirmek daha mantıklı.Dolayısıyla, “ne kadar agresif makine alabilirim” sorusunun cevabı, ayarlı makineler değilmiş...
@"İsmetaltan" Daune shavette denemeni tavsiye ederim. Kendini kesme riskin neredeyse yok. İtalyanların Ali Bıyıklısı diyebiliriz Smile
(01/09/2020, Saat: 10:02)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"İsmetaltan"  Daune shavette denemeni tavsiye ederim. Kendini kesme riskin neredeyse yok. İtalyanların Ali Bıyıklısı diyebiliriz Smile

O konuda secimim netlesti hocam, feather ac ss ile yola devam, bluebeard revenge da yolcu, yarim jilet konusu veya shavette konusu ki çelik usturanin adi bile icimi titretiyo, şhark gorevinde hakkari şemdinlidiydim neler yaşadik bir kere bile boyle tedirgin hissetmedim Allah ne yazdiysa o olur deyip, mevlama siginip devam, ama celik ustura da tirsiyom, daune bir gun bir yerde rastlasiriz nasil olsa o zaman degerledirilebilir ama cabaliyacagimi sanmam hocam, DE candir. Big Grin
Ali Bıyıklı -Sedef bunlardan ben de tırsıyorum. İlk başladığım zamanlarda yanağıma saplamışlığım var Big Grin Çelik ustura daha keyifli ve daha az riskli ancak meşakkatli. Yarım permasharp keskinliğini yakalamak için uğraş verenler bile bunu çok meşakkatli buluyorlar. Bana göre değil. Daune hakikaten risksiz ve yakın tıraş imkanı sunuyor. Bir denk gelirse mutlaka dene
(01/09/2020, Saat: 19:08)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali Bıyıklı -Sedef bunlardan ben de tırsıyorum. İlk başladığım zamanlarda yanağıma saplamışlığım var Big Grin Çelik ustura daha keyifli ve daha az riskli ancak meşakkatli. Yarım permasharp keskinliğini yakalamak için uğraş verenler bile bunu çok meşakkatli buluyorlar. Bana göre değil. Daune hakikaten risksiz ve yakın tıraş imkanı sunuyor. Bir denk gelirse mutlaka dene

bu daune bi ara vardı zazor ustura türk girişimi ona benzerse evet zazor kullandım kendini kesmek zor ama sakal kesmekte zor geldi lakin daune ile benzer mi bilemedim. Caponlar gerçekten ne yapsalar hakkını vermeye özenerek itina ile çalışıyorlar bence feather ac ss candır, kai de jilet denemelerimde bir yaprak tam bir ay kullandım 15 tertemiz tıraş verdi (15 diye hatırlıyorum ama fazlası bile olabilir) tadı tamda kaçmadı ama evdeki jiletler bitmeyecek diye tırstım, attım, proguard jilet daha çabuk tadı kaçtı hatta.
Arkadaşlar çok az kullanılmış Futur gold'umu satmak istiyorum. Benimle iletişime geçebilirler
(30/10/2021, Saat: 23:53)joker-254 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar çok az kullanılmış Futur gold'umu satmak istiyorum. Benimle iletişime geçebilirler

İlk mesajınızın bu yönde bir mesaj olması muhtemel alıcılar için pek güven oluşturmaz diye düşünüyorum.
(31/10/2021, Saat: 01:07)kantaşı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk mesajınızın bu yönde bir mesaj olması muhtemel alıcılar için pek güven oluşturmaz diye düşünüyorum.

Merhaba. İkinci el alım satım işlemleri için ne yapmam gerekiyor yardımcı olur
musunuz
(31/10/2021, Saat: 01:13)joker-254 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. İkinci el alım satım işlemleri için ne yapmam gerekiyor yardımcı olur
musunuz

Komşunun söylediği gibi önce kendini tanıtsan daha iyi olacak. Forum üyeleri pattadak satışa geçmeyi olumsuz olarak göreceklerdir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,100 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,380 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 753,353 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,565 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,096 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,591 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,171 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,181 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,228 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,945 02/10/2020, Saat: 02:01