LOI Titanium (Salon Blades)
Geleneksel tıraşta daha ustalaşmamış olsam da acemiliği iyi-kötü atlattığımı düşünüyorum. Kan taşına bir süredir ihtiyaç duymayıp dolaba kaldırmış olmam buna güzel örnektir herhalde  Tongue  Yorumlarım bu nedenle subjektif olacaktır. Yada bunu jilet yorumu değilde jilet tanıtımı gibi değerlendirebilirsiniz, geltir veritabanında bulunsun.

Jiletimiz LOI Titanium; Şubat ayında yerli bir web marketten 3,20 tl'ye almıştım. 10'lu karton kutuda, tek kat yağlı kağıda sarılı olarak satılıyor ve ağır bakım atölyesi kokusuyla karşılaşıyorsunuz. Kutu arkası bilgilerine göre galiba Bangladeş (Made in BD) üretimi. Neden "Swiss Quality" yazdıklarını bilemiyorum. Çakı üretiminde İsviçre iyidir-hoştur ama tıraş konusunda öyle midir bilemeyeceğim.

Jileti, "kesin kötüdür" diyerek daha önceleri sevemediğim ama acemiliği aştıkça hayranı olduğum DE89 makine ile kullandım. LOI jilet için ön yargılı davrandığımı ve fena olmadığını kabul etmem gerekir. Derby Extra'yı referans alacak olursam nispeten biraz daha akıcı olduğunu, takılmadan temiz iş çıkardığını söyleyebilirim. Tıraş kolonyası uyguladığımda bir anormallik yaşamadım. Devamında yanma, kaşıntı vs hissetmedim. Bic jilet gibi tedirgin edici bir keskinliği olmasa da Crystal jilet gibi küt bir jilet de değil. Derby Extra tadında ama biraz daha iyi diyebileceğim bir jilet. Uzun süreli kullanım ömrü konusunda bir şey diyemeyeceğim şimdilik. Orta keskinlikte, ekonomik kategoride bir jilettir kendileri. Keyifli tıraşlar...

images.jpg
Ben bu jileti bir kere kullandım çok beğendim oldukça konforlu ve keskin bir jilet ama paketteki büyün jiletler aynımı bilmiyorum İsviçre malı galiba ama Bangladeş te üretiliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İnceleme için teşekkürler.Sizin yolladığınız bir adet var deneyeyim bende.
(04/11/2018, Saat: 20:09)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler.Sizin yolladığınız bir adet var deneyeyim bende.

Ben teşekkür ederim. Kişisel yorumlarınızı eklerseniz sevinirim.
(04/11/2018, Saat: 20:23)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben teşekkür ederim. Kişisel yorumlarınızı eklerseniz sevinirim.

Memnuniyetle eklerim komşum.
Bu bıçağı az önce ilk defa kullandım. 1,5 günlük sakalda DE89'la yanaklarda üç, boyun kısmında iki perdede gayet güzel iş çıkardı. Bunun yanında keyifli de bir tıraşı var. Yeşil Astra, Treet Platinum gibi ruhsuz bıçaklardan değil. Tahrişe meyilli bir hali yok ve keskinliği de yeterli seviyede. Tıraş performansı Shark'ın, Derby Extra ve Premium'un önünde. Başka aletlerle veya birkaç günlük sakalda ne yapar bilemiyorum ama öyle ya da böyle çok zorlanacağını sanmıyorum. DE89 turnusol kağıdı gibi bir alet. Bıçak hakkında bıraktığı hissiyat üç aşağı beş yukarı diğer aletler yönünden de geçerli oluyor. Bir yerlerde uygun fiyatla karşıma çıkarsa 1-2 paket alır ara ara kullanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword DE razor blades totan35 130 123,771 02/09/2022, Saat: 21:11
Son Yorum: cavenaut
  Timor Blades teks55 9 13,840 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,501 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Gilette blue blades Legend 15 8,362 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe
  VIKING`S DOUBLE EDGE RAZOR BLADES totan35 6 10,469 12/07/2014, Saat: 01:05
Son Yorum: 1912