The Empire Shaving Mug
(30/05/2012, Saat: 23:46)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya bende eve dolap yapsin demiyorum. Ben ufak defek islerden bahsettim Big Grin

Sanmayin biz burda bolluk yasiyoruz. keske öyle olsa. Bizde sizin gibi shaving.ie ve benzeri sitelerden alis veris yapiyoruz. Almanyanin kendi ürünleri pek cok yok. Yani bizde gümrük falan isleriyle ugrasiyoruz.

Mesela bi derby sabun bizde yok. Tüm dünya arko asigi ve herkez sahip olamiyor.
Herseyde oldugu gibi avantajlarin yaninda desavantajlari da var.

ustad anadolu da bir deyis var "de git" Smile diyesim geliyor affınıza sıgınarak
derby le arkolar sizin olsun sizdekiler de bizde Smile

bakın bugun 5 hırdavatcı gezdim. basit bir su zımparası alacagim 50 kuruslar 3 tl arasında fiyat verdi 5 inde farklı farklı.
ustalara ufak is yaptırmak mesele ufacık bir stand yaptırayım istedim mesela yakın zamanda 3-4 marangoz bilmedigimiz işle ugrasmayız dedi
Dedigim gibi bizde sizin gibi yurtdisindan ismarliyoruz.
Yurt icinde pek nadir bulunuyor. Benim her gün ulasabilecegim Sabunlar ise Tabak, Irisch Moos, Speick ve palmolive. Geriye kalan trumpers, Castle Forbes vs bizde ismarliyoruz. Yurt icindeki saticilardan almak isterseniz cok büyük fark ödemeye hazir olmalisiniz.

Arko derby diyipde gecilmemesi gerek. Dedigim gibi bütün dünya onlari kullaniyorlar ve bir cok pahali ürünlerden yüksek tutuyorlar cünkü yapmasi gereken isi cok iyi yapiyorlar. Siz tabiiki bikmis olabilirsiniz ama aynisi bizim icin tabak ve digerleri icin gecerli.

Geriye sizler ve bizler icin her anlamda yurtdisi kaliyor. Bu bir gercek.
Bazi seylerin farkinda degiliz biraz isin nankörlügündegiz sanirim. bu her iki taraf icin de gecerli.
Sizde haklisiniz...

bi örnek vereyim.. ayni bende ustura icin kutu yaptirim dedim. Marangoz ama kendi atölyesi var. Adam bana 60 euro + Posta ücreti cikardi. Ben 100 Euroya thierrs issard dan orjinal özel yapim aliyor... cok daha sik duruyor. gittim TI den ismarladim.
Aynisi cömlekcide de oldu. 10-20 Euro fazla verip hazirini internetden ismarladim. oda zaten kirlidi Big Grin

Bizim türklerde merak yok. Imkan var icraat yok. Millet ne yazikki tembel olmus...
Kaç lira bu E.S.M
(31/05/2012, Saat: 01:08)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaç lira bu E.S.M

55 sterlin arti shipping abcak bazi sitelerde daha dusuk
(31/05/2012, Saat: 01:10)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/05/2012, Saat: 01:08)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaç lira bu E.S.M

55 sterlin arti shipping abcak bazi sitelerde daha dusuk
Teşekkürler gümüşden miymiş? Sad
bende hiç beğenmedim açıkcası Blush
minyatür bozacı güğümü ile tıraş olmam
1 liralık plastik taslar bile daha şık Blush
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
liguistinki güzeldi ama, şekilliydi ...

iki yüz ...
solingener hocama hak veriyorum
10 liraya astra, çinden fırça, ingiltereden makine ve füme sabun. hiçbiri almanyada değil. emin olun almayada bir mağazadan alacağınız merkür sizin buradan ingiltereden sipariş edeceğinizden daha pahalı, kargo da dahil. tabac satılıyor mağazalarda ama bizim ingiltereden sipariş etmemizle kafa kafaya geliyor.üstelik Almanyadakiler VAT ödedikleri için connaughttan, traditionalshavingden filan yaptıkları alışverişlerde bizden %25 daha fazla ödüyorlar. (VAT %20, biz onlardan yüzde %20 eksik ödüyoruz, onlar bizden %25 fazla Wink ).
solingener hocamın tek şansı tabacı irisch moosu filan bakkaldan alır gibi alabilmesi, ondan hariç bir avantajı yok. emin olun. avrupa birliğine girip de VAT ödemeye başlayınca anlarsınız Smile
Saygılar
(31/05/2012, Saat: 08:58)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: solingener hocama hak veriyorum
10 liraya astra, çinden fırça, ingiltereden makine ve füme sabun. hiçbiri almanyada değil. emin olun almayada bir mağazadan alacağınız merkür sizin buradan ingiltereden sipariş edeceğinizden daha pahalı, kargo da dahil. tabac satılıyor mağazalarda ama bizim ingiltereden sipariş etmemizle kafa kafaya geliyor.üstelik Almanyadakiler VAT ödedikleri için connaughttan, traditionalshavingden filan yaptıkları alışverişlerde bizden %25 daha fazla ödüyorlar. (VAT %20, biz onlardan yüzde %20 eksik ödüyoruz, onlar bizden %25 fazla Wink ).
solingener hocamın tek şansı tabacı irisch moosu filan bakkaldan alır gibi alabilmesi, ondan hariç bir avantajı yok. emin olun. avrupa birliğine girip de VAT ödemeye başlayınca anlarsınız Smile
Saygılar

gelirle ilgili esitsizligi de dikkate alın lutfen. tamam belki fiyatlar pahalı ama ornegin belcika da kraliyet gununde urunleri dortte bir fiyatına alabiliirsiniz yada ingiltere de marketlere ait coupon ları takip edin cok ucuza alabilirsiniz. unutmayın vat bizdeki kdv aslında bizde ulke icinde her urunde oduyoruz dostum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,244 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,163 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,751 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  Noble Otter Shaving Soap (Türk Hamamı) connect 9 5,163 19/02/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: dbkan
  Institut Karite shaving soap inceptum 3 6,507 10/02/2020, Saat: 12:11
Son Yorum: hlkkzn
  Williams Mug Shaving Soap totan35 26 33,608 12/12/2018, Saat: 14:17
Son Yorum: FearOfATG
Information İNCELEME:Uncle Sam Wants You !Dalvey Luxury Shaving Soap ahraz 17 10,694 31/12/2017, Saat: 17:49
Son Yorum: ahraz
  Valobra Shaving Soap in Bowl Blade 8 8,770 06/07/2016, Saat: 14:28
Son Yorum: kral arthur
  Dr Harris Arlington Shaving Soap pars 19 26,842 27/03/2016, Saat: 20:23
Son Yorum: Men-Sup
  Penhaligon's Bayolea Shaving Soap koolandgang 27 19,994 14/03/2016, Saat: 20:41
Son Yorum: utunc

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: