DIY Stand Yapımlarımızı Paylasalım
(27/03/2014, Saat: 16:59)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sap boyalı mı ? Smile

Üstadım, sıcak suyu aşırı kaçırınca sapın üzerindeki gomalak cila çıktı. Ben de sudan şişip hasar görmesin istediğimden, sapı su koruyucu boya ile iki kat boyamak zorunda kaldım.

Bu arada fırçanın su tutuşu, köpük performansı, ılık suda yumuşaması, yüzde masaj etkisiyle köpüklemesi, tok duruşu cidden güzel. Severek kullanıyorum, teşekkür etmek istedim Smile.

Sent from my iPad using Tapatalk
Son iki gündür @artofdragon üstadın
http://geltir.com/showthread.php?tid=4374
linkinde verdiği ahşap tıraş standını bir el testeresi, matkap ve ahşap delme ucu, zımpara kullanarak kopyalamaya çalışıyordum. Aşağıda fotoğraflarını paylaştığım stand su ve nem koruyucu boyayla boyanmış bu @artofdragon tıraş standı replikası SmileSmile...

ajyvuqad.jpg

aqa4uhu9.jpg

(01/05/2014, Saat: 23:13)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @btoprak

Elinize sağlık hocam, renk sap ile de uyumlu olmuş Cool

Naçizane önerim, köşeli noktaları zımpara ile ovalleştirirseniz daha hoş durur gibi hayal ettim ama bilemedim.

Benim projelerin içinde var benzeri, sıra gelirse sizden feyz alacağım Big Grin

Arkadaşlarıma da tek fırça ve makina için olan versiyonlarını yapmayı düşünüyorum. Biraz daha el alışkanlığı olduğundan daha kolay yaparım diye düşünüyorum üstadım. Köşeler konusunda haklısınız bence üst köşelere hafiften, alt sehpanın da köşe kısımlarına biraz daha genişçe ovallik veririm. Ilk önce testere ile üçgen bir parça kesip sonra ovalleştirmek geldi aklıma üstadım. @artofdragon üstadın standı çok daha yumuşak köşelere sahip ama o elektrikli zımpara kullanmış sanırım, elle biraz daha zor oluyor haliyle Smile.

Bu arada Isana sonrası diğer fırçam tam bir rahatlık ve lüks resmen üstadım vallahi Smile Big Grin.

(02/05/2014, Saat: 00:09)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerine sağlık, cillop olmuş bu askı.Smile

Dremel 4000 yakışır eline.İkinci etap bi torna, şerit testere vs...Cool

Beğenin onur verici Abi'm. Dremel 4000'e bir bakayım geçen gün Bauhaus'ta benzer birşeyler gördüm sanırım, bir de senin bir ara linkini verdiğin tornayı gördüm abi, cillop gibiydi ama apartmanda nasıl olur ki Sad. Yok yok olmaz, Müstakil ev kooperatifim var iki seneye biterse inşallah, ilk işim bodruma o torna olacak abi SmileBig Grin.

İlk deneme için güzel stand, elinize sağlık.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Elinize sağlık @btoprak güzel bir stand olmuş

GT-I9500 cihazımdan gönderildi
(01/05/2014, Saat: 23:03)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son iki gündür @artofdragon üstadın
http://geltir.com/showthread.php?tid=4374
linkinde verdiği ahşap tıraş standını bir el testeresi, matkap ve ahşap delme ucu, zımpara kullanarak kopyalamaya çalışıyordum. Aşağıda fotoğraflarını paylaştığım stand su ve nem koruyucu boyayla boyanmış bu @artofdragon tıraş standı replikası SmileSmile...

ajyvuqad.jpg

aqa4uhu9.jpg

Çok Güzel olmuş.Boynuz kulağı geçermiş derler Big GrinBig GrinBig Grin
Ikinci ahşap tıraş standı denememin kabaca çekilmiş fotograflarını paylaşmak istiyorum. Bu halinin üstüne vernikledim ve arkadaşıma verdim. O yüzden son halinin düzgün fotograflarını çekme imkanım olmadı Shy

pe6utamu.jpg
u7u9ydy7.jpg

elinize sağlık çok güzel olmuş, yakında benim de böyle bir şeyim olacak hissedebiliyorum :-)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(19/05/2014, Saat: 21:45)EKSeLaNS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: elinize sağlık çok güzel olmuş, yakında benim de böyle bir şeyim olacak hissedebiliyorum :-)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üstad, profesyonel aletler olmayınca biraz uğraştırıyor bunlar, iki elimde de çürükler var şimdi, ufak iş kazaları Smile anlayacağınız. Bu bir tanenin yanına başka bir arkadaşıma da yapayım dedim, 3 tanesini telef edince vazgeçtim artık. Çivi ile sabitlerken çatlama yapıyor, çam ahşaptan herhalde...

Aslında bir marangoz 5 dakikada yapar bunu uygun ahşap ta kullanır çatlama yapmaz en azından, ama profesyonel olarak değil de amatör olarak hobi şeklinde uğraşınca böyle oluyor Shy Blush.

Beğeniniz mutlu etti teşekkür ederim Smile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fırça Sapı Deneme - 2 + Stand theunnamed 21 27,943 26/11/2013, Saat: 01:14
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: