Günümüz tıraş aletlerinin ömrü ne kadar?
(16/07/2018, Saat: 15:09)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Kaplama kolay, izmir'de @recklesstr , istanbul'da da @kayhan abi hallediyorlar sağolsunlar. Ayhan Abi'nin kaplamacısı bildiğim kadarıyla gümüş de kaplayabiliyor.

Aslında bizim de tanıdığımız veya kendimiz kaplayabilsek çok iyi olur. Yanlış anlaşılmasın, @kayhan komşum sağolsun Gillette aletler için konuştuğumuzda ilgilenebileceğini söylemişti. Ama işte bu işlerden anlayan nadir insan var. İleride belki bu ortamda olmayabilirim, siz komşularıma erişemeyebilirim. Dünyanın 1001 türlü hali var. Kaplama çok kolay bir şey de değil. Umarım daim oluruz da, iletişimimiz kopmaz.
Her maddenin bir kullanım ömrü vardır ama bu konu başlığına zaman olarak yanıt vermek güç. Kişisel bir yorum yapmam gerekirse; kullandığımız aletlerin kırılması metal yorgunluğuna bağlı olacaktır ama bu pek olası değil. Çünkü herhangi bir direnç, güç, gerilim vs altında çalışmıyor bu aletler. Kullanım hatalarını saymazsak, olsa olsa biraz özensiz kaynaklanmış bağlantı noktalarından kırılır diye düşünüyorum. Özellikle başlıklardaki vidalama yerlerinden. Konuya kaplamaların ömrü üzerinden bakarsak biraz daha opsiyonel yaklaşmak gerekebilir; kullanılan suyun sıcaklığı, kullanım sıklığı, saklama koşulları vs. aletlerin kaplaması üzerinde farklı etkileri olacağı muhakkak. Ama bozulan kaplama tekrar yapılabilir. Sonuçta kaplamalar aletin kullanım ömrü üzerinde etkili olmayacağı için, bağlantı noktalarından kırılmadığı, ve alet komple düşürülüp kırılmadığı taktirde, tıraş aletlerimiz ön görebileceğimizden çok daha uzun bir süre dayanacaklardır bence.
(16/07/2018, Saat: 16:05)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her maddenin bir kullanım ömrü vardır ama bu konu başlığına zaman olarak yanıt vermek güç. Kişisel bir yorum yapmam gerekirse; kullandığımız aletlerin kırılması metal yorgunluğuna bağlı olacaktır ama bu pek olası değil. Çünkü herhangi bir direnç, güç, gerilim vs altında çalışmıyor bu aletler. Kullanım hatalarını saymazsak, olsa olsa biraz özensiz kaynaklanmış bağlantı noktalarından kırılır diye düşünüyorum. Özellikle başlıklardaki vidalama yerlerinden. Konuya kaplamaların ömrü üzerinden bakarsak biraz daha opsiyonel yaklaşmak gerekebilir; kullanılan suyun sıcaklığı, kullanım sıklığı, saklama koşulları vs. aletlerin kaplaması üzerinde farklı etkileri olacağı muhakkak. Ama bozulan kaplama tekrar yapılabilir. Sonuçta kaplamalar aletin kullanım ömrü üzerinde etkili olmayacağı için, bağlantı noktalarından kırılmadığı, ve alet komple düşürülüp kırılmadığı taktirde, tıraş aletlerimiz ön görebileceğimizden çok daha uzun bir süre dayanacaklardır bence.

+1
(16/07/2018, Saat: 15:25)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bizim de tanıdığımız veya kendimiz kaplayabilsek çok iyi olur. Yanlış anlaşılmasın, @kayhan komşum sağolsun Gillette aletler için konuştuğumuzda ilgilenebileceğini söylemişti. Ama işte bu işlerden anlayan nadir insan var. İleride belki bu ortamda olmayabilirim, siz komşularıma erişemeyebilirim. Dünyanın 1001 türlü hali var. Kaplama çok kolay bir şey de değil. Umarım daim oluruz da, iletişimimiz kopmaz.

Arkadaşlar daha öncede yazmıştım  ben İstanbul Kurtuluş tayım benim kaplama yaptırttığım arkadaş Dolapdere semtinde , tek alet değilde toplu olarak yapılırsa ustadan  rica ederim ben en son forumdan @gıdakontrol komşumla birlikte 10 tane kadar alet kaplattırdım. Bu parti için 100 TL ödedik,ama bıraz daha fazla beklentisi olduğunu düşünüyorum 15 TL alet başına gibi,daha fazla ayrıntı  için beni arayabilirsiniz.Birde sadece krom ve nikel kaplama yapıyor şu anda.
(16/07/2018, Saat: 18:08)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar daha öncede yazmıştım  ben İstanbul Kurtuluş tayım benim kaplama yaptırttığım arkadaş Dolapdere semtinde , tek alet değilde toplu olarak yapılırsa ustadan  rica ederim ben en son forumdan @gıdakontrol komşumla birlikte 10 tane kadar alet kaplattırdım. Bu parti için 100 TL ödedik,ama bıraz daha fazla beklentisi olduğunu düşünüyorum 15 TL alet başına gibi,daha fazla ayrıntı  için beni arayabilirsiniz.Birde sadece krom ve nikel kaplama yapıyor şu anda.

Tek alet olunca kimse uğraşmak mı istemiyor yoksa doğru düzgün bir fiyat çıkmadığı için mi komşum.?
(16/07/2018, Saat: 18:50)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek alet olunca kimse uğraşmak mı istemiyor yoksa doğru düzgün bir fiyat çıkmadığı için mi komşum.?

Uğraşmak istemiyor birde bende teklif etmekten kaçınıyorum .
@KAYHAN

Komsum su kaplama konularından birine yaz, isteyenler +1 yazsın, 10 alet birikince toplu gondeririz arada devamlı.

Yurt dısında 40-50 dolara kaplıyorlar. Alet basına 20 lira de, adamında gonlu hos olsun guzel iscilik cıkarır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,820 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,596 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,196 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,710 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,993 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,931 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,143 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey
  Tıraş Makinaları Agresiflik Tablosu dikdik_s 32 37,556 30/04/2021, Saat: 21:52
Son Yorum: drog

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: