Soğuk Duş
Bu hafta, sezonu açtık yine. Sabahları serin serin, harika oluyor Smile
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
12 ay sezonu kapamam soğuk duşta spordan sonra tamamen soğuk duş. Diğer zamanlarda orta sıcaklıkta duşun sonunda buz gibi su tıpkı Dr. Can Çiftçi’nin dediği gibi.
(02/07/2020, Saat: 01:31)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 12 ay sezonu kapamam soğuk duşta spordan sonra tamamen soğuk duş. Diğer zamanlarda orta sıcaklıkta duşun sonunda buz gibi su tıpkı Dr. Can Çiftçi’nin dediği gibi.

duşa ılık suyla başlayıp kapanışta soğuk suyla durulanmanın faydalı olduğunu ben de düşünüyorum. Ayrıca, ben de Dr. Can Çiftçi'nin youtube da videolarına denk gelince arada izliyordum ama "neden süt ürünü tüketmemelisiniz" başlıklı videosundan sonra bıraktım izlemeyi. sanki her insan aynı bünyeye sahipmiş gibi bence sırf dikkat çekmek için ahkam kesmiş. insanlık var olduğundan beri bunca zaman süt ürünü tüketen, fayda gören veya faydalı olduğunu söyleyen herkes aptal sanki de bir bunun gibi süt ürünü tüketmeyin diyen bir kaç doktor akıllı. her kim olursa olsun tek kaynaktan bilgi edinirseniz her zaman yanılgıya düşersiniz. geçmişe, şimdiye, aklınıza, mantığınıza, vücudunuzun sesine, güvenilir ve konusunda uzman kişilerin özellikle ortak görüşlerine göre hareket etmek her zaman daha sağlıklıdır diye düşünüyorum.
TemeT NoscE
Soğuk iyidir. Sıcak erkeği bozar. Komşularımız gerçekten çok yerinde yorumlar yapmışlar. Herkesin bünyesi ve cilt tipi farklı, ben yıllardır soğuk-ılık arası bir ayardayım. Birde rahmetli babaannemin tavsiyesine (Peygamber efendimizin sünneti olduğunu söylerdi) uyarak finalde ayaklarıma (dizlere kadar) soğuk su tutuyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Yılın 12 ayı soğuk duş alıyorum. Cildimi geriyor ve kendimi daha dinç hissediyorum.
ben ılıktan soğuğa doğru alıyorum bence alışması daha kolay, birde sabahları mutlaka yüzümü yıkadıktan sonra yüzümde bir kalıp buz gezdiririm, tüm mahmurluğu alır, zımba gibi yapar
(02/07/2020, Saat: 08:31)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soğuk iyidir. Sıcak erkeği bozar. Komşularımız gerçekten çok yerinde yorumlar yapmışlar. Herkesin bünyesi ve cilt tipi farklı, ben yıllardır soğuk-ılık arası bir ayardayım. Birde rahmetli babaannemin tavsiyesine (Peygamber efendimizin sünneti olduğunu söylerdi) uyarak finalde ayaklarıma (dizlere kadar) soğuk su tutuyorum.

Aynen komşum ben de sünnet olduğu için duştan çıkmadan önce dizlerden aşağısını soğuk suyla yıkıyorum. Dayanabilen için tabiki soğuk duş iyidir ama eğer iltihaplı eklem romatizmanız vs yoksa sıcak kaplıca suyu da iyidir. Sıcak su gözenekleri açtığı için suyun içerisindeki mineraller vücuda girmiş oluyor. Aslında her şey yerine ve kişisine göre faydalıdır veya zararlıdır. Önemli olan her şeyde olduğu gibi dengeli olmak ve yerine göre hareket etmek. Faydalı bir şeyin fazlası da zarardır nihayetinde.
TemeT NoscE
Yazin soguk su ile dus vazgecilmez gunde 2 kere

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(02/07/2020, Saat: 10:57)Selmansaygii Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yılın 12 ayı soğuk duş alıyorum. Cildimi geriyor ve kendimi daha dinç hissediyorum.

Ben de sıcak su nedir bilmem ..
Hele ki kışın yapılan soğuk su banyosu bence başlı başına bir ilaç.
Buzu kırıp içine girenleri görüyorum, isterdim ki ben de gireyim buzlu sulara ama bulunduğum bölge ikliminde (Güney Marmara) böyle bir olanağım yok.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(02/07/2020, Saat: 02:07)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: duşa ılık suyla başlayıp kapanışta soğuk suyla durulanmanın faydalı olduğunu ben de düşünüyorum. Ayrıca, ben de Dr. Can Çiftçi'nin youtube da videolarına denk gelince arada izliyordum ama "neden süt ürünü tüketmemelisiniz" başlıklı videosundan sonra bıraktım izlemeyi. sanki her insan aynı bünyeye sahipmiş gibi bence sırf dikkat çekmek için ahkam kesmiş. insanlık var olduğundan beri bunca zaman süt ürünü tüketen, fayda gören veya faydalı olduğunu söyleyen herkes aptal sanki de bir bunun gibi süt ürünü tüketmeyin diyen bir kaç doktor akıllı. her kim olursa olsun tek kaynaktan bilgi edinirseniz her zaman yanılgıya düşersiniz. geçmişe, şimdiye, aklınıza, mantığınıza, vücudunuzun sesine, güvenilir ve konusunda uzman kişilerin özellikle ortak görüşlerine göre hareket etmek her zaman daha sağlıklıdır diye düşünüyorum.

Aynen komşum size katılıyorum, kesinlikle tek kaynağa bağlı kalınmamalı.

Süt ve süt ürünleri ile ilgili son dönemlerde bir çok yerde aynı şeyleri duymaya başladım. Bende en azından sütü çıkardım hayatımdan. Tam yağlı süt ürünleri tüketiyorum sadece. Çok detaylı bir konu aslında. Artık büyüklerimizin tükettiği eski süt yok maalesef. Endüstri ürünleri. İnek cinsleri hibrit, tükettiği buğday, arpa, mısır, darı vs ürünlerde hibrit olunca süt ve süt ürünleri de eski sağlıklı ürünler değil maalesef. Bir de ambalajlama ile konan katkı maddeleri filan derken iş bambaşka boyuta geliyor.

İşin içine maddi kaygılar girince bir çok şey değişiyor maalesef

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Aferin Forte soğuk algınlığı için ilaç. Oldstyle 3 1,305 19/12/2021, Saat: 21:22
Son Yorum: abdussamedy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: