Soğuk Duş
Merhabalar,

Yaklaşık bir haftadır sabahları soğuk suyla duş alıyorum. İlk seferinde kombiyi açmayı unuttuğum için üşenip denedim ama çok hoşuma gitti. İnternette biraz araştırdım, millet bağışıklık sistemini güçlendirmeden baş ağrısına, yüksek nabıza, depresyona, hatta kilo vermeye kadar herşeye iyi geldiğini söylüyor. O derece etkili olduğunu düşünmesem de sabah modunuzu yükselttiği kesin. Bir de buhar olmadığı için tıraş öncesi ayna temizliği ile uğraşmıyorum Smile

Sabah zor kalkan, 3-5 çay veya kahve öncesi kendine gelemeyen komşularımıza tavsiye ederim.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bende eskiden buna benzer birşeyi  duymuştum ama tüm duşu soğuk su altında geçirmek zor olduğundan
ve temizliği azalttığından duşumu sıcak suyla alıyorum son 5 dk da kademe kademe arttırarak soğuğa geçiyorum. Böyle de etkili oluyor.
@Serjames ben önce ılık sonra soğuk suyla 1 dakika içinde finişi yapıyorum, gün içindede sıcaktan bunalırsam kafamı sadece soğuk suyla yıkıyorum iyi geliyor..
(17/07/2018, Saat: 18:53)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Serjames ben önce ılık sonra soğuk suyla 1 dakika içinde finişi yapıyorum, gün içindede sıcaktan bunalırsam kafamı sadece soğuk suyla yıkıyorum iyi geliyor..

@abdussamedy o da iyiymiş hocam ama bizim buralarda gün içinde bunalırsak kafayı yıkamak yetmiyor Smile
Bizim buralar yanıyor bildiğiniz gibi ve her sabah yatağa yapışık halde kalkmaya çalışıyorum. Benim için her sabah soğuk duş almak bir zorunluluk yada denize girmek zorundayım.
Yıllardır yaz sezonu geldiğinde kombiyi açmadan duş alırım, bir haftadırda her sabah sıcaklar arttığı için duş alıyorum sular o kadar soğuk değil, hoşuma gidiyor güne zıpkın gibi, fişek gibi, dinç başlıyorum mükemmel herkese tavsiye ederim
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Bende denemeler yapıyorum birkac haftadir çok keyifli biraz cesaret istiyor ama o kesin Smile
Komşular önceliğimiz her zaman sağlık olmalı soğuk su ile yıkanmak keyif işi değil hiçbirimiz sonraki durumunu düşünmez ben denedim sonucunda hasta oldu o gün sıcaktı attım kendimi soğuk suya tabi o anda keyif ama bir baş ağrısı hastalanma daha artık töbe dedim ılık su tercihimdir
(17/07/2018, Saat: 21:24)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular önceliğimiz  her zaman sağlık olmalı soğuk su ile yıkanmak keyif işi değil hiçbirimiz sonraki durumunu  düşünmez ben denedim sonucunda  hasta oldu o gün sıcaktı attım kendimi soğuk suya tabi o anda  keyif ama  bir baş ağrısı hastalanma daha artık töbe dedim ılık su  tercihimdir

E tabi duştan sonra biraz kendine dikkat etmek gerek. Az sinüzit ağrısı çekmedim, o ağrıları iyi bilirim. Geçmiş olsun komşum.
Havaların ısınmaya başlaması ile sezonu açmış bulunuyorum.
https://youtu.be/6X1zbVk8r-k
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Aferin Forte soğuk algınlığı için ilaç. Oldstyle 3 1,296 19/12/2021, Saat: 21:22
Son Yorum: abdussamedy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: