Forumun Yeni Üyesi
Merhabalar,

24 yaşındayım. Aslında geleneksel tıraş ile ilgili daha öncesinde hiçbir bilgiye sahip değildim. Tamamen şans eseri buldum diyebilirim.
Yeni bir tıraş jileti araştırmak için Google'a tıraş bıçakları yazarak bir arama gerçekleştirdim. Karşıma Mühle diye adını daha önce hiç duymadığım bir marka çıktı ve fiyatları görünce de ilgimi çekmedi değil doğrusu. Tıraş fırçaları, sabunlar. İşte tam olarak aradığım da buydu. Sitede biraz gezdikten sonra klasik tıraş makinalarını gördüm ve tasarımı falan bayağı ilgimi çekmişti. Sonradan öğrendim ki dedem de bu şekilde tıraş oluyormuş. Biraz araştırma yaptım internet sitelerinde ve açıkçası ilk başlarda biraz korkmuştum. Yok yüzünüzü kesersiniz, tahriş edersiniz, bulaşmayın falan. Arkadaşlarıma danıştım; yok o sana gitmez yüzüne zarar verirsin falan dediler. Daha sonra kullanan ve olumlu yorum yapanların da sayısının bir hayli fazla olduğunu gördüm. Ama kararlıydım ve alacaktım. Ben biraz takıntılıyım açıkçası. Aklıma takılanı yapmazsam rahat duramıyorum. Neyse, sonunda Mühle'nin Hexagon tıraş makinasını satın aldım. Tasarımını bayağı beğenmiştim. Zaten tasarım ödülü falan da almış, ilgimi çekmişti. Hem klasik hem modern. Yalnız biraz acemi olduğum için ve yeterince araştırma yapmadığım için fırçayı seyahat boyu aldım ve ilk başlarda bayağı rahatsız oldum ne yalan söyleyeyim. Yeterince köpürmüyor. Üstelik fazlasıyla sert ve çok köpük sıçratıyordu falan. En sonunda Simpsons'ın sitesine göz attım ve Türkiye'de bulamadığım Milk Churn modelini İngiltere menşeili bir siteden sipariş ettim. Anladım ki korkulacak hiçbir şey yokmuş ve daha önceden ben tıraş olmuyormuşum, bunu öğrendim. Ve macerama da bu ekipmanlar ile başlamış oldum. Sizlere de bu maksatla bir merhaba demek istedim Smile
önceleri tahriş yaşamanız normal. korkacak bir durum değil. el alıştıktan sonra asıl o zaman daha önceden tıraş olmuyormuşum diyeceksiniz. ayrıca iyi bir alet ve fırça, iyi bir sabun ve jilet olmadan kendini göstermez. aramıza hoşgeldiniz bol köpüklü tahrişsiz tıraşlar..
yaşam bir zevktir
aramıza hoş geldiniz. keyifli tıraşlar...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Hoş geldiniz.
Aramıza hosgeldin, forumumuzda hos sohbetlerin, zevkli tırasların olsun.

Su hexagon cihan kardesim mi paylasmıstı zamanında, artistik tanıtım filmi olan alet degilmiydi, boyle ayakta duran tasarımcı cekim acıları ile.
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.
herkese yorumları için teşekkür ederim, hoş bulduk.

(24/07/2018, Saat: 15:49)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramıza hosgeldin, forumumuzda hos sohbetlerin, zevkli tırasların olsun.

Su hexagon cihan kardesim mi paylasmıstı zamanında, artistik tanıtım filmi olan alet degilmiydi, boyle ayakta duran tasarımcı cekim acıları ile.

Sanırım bahsettiğiniz video şu;
https://www.youtube.com/watch?v=f7RgNy_FmFo
Heh aynen bu kardesim. Hastasıyım o videonun. Yakın ayak cekimleri falan.
Simdi siz yenisiniz, makina farklarını bilmeyebilirsiniz sorun yok, muhlenin senelerdir 2 kafası var biri 89 kafa yumusak kesimli, biri 41 kafa agresif kesimli. Kafalar standart yani. Zaten standart olan bir kafaya alt tarafı sap yapıcak abiler, 3d yazıcılardan tut kumpasla olcumlere, cad cam cizimlerine kadar cok ugrasır gorunduler o videoda, forumda zamanında ona gulmustuk. Aslında Faber castel kursun kalemden kopyalayıp bir sap yaptılar ama iste adamlar tanıtmayı satmayı biliyor.
(24/07/2018, Saat: 16:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Heh aynen bu kardesim. Hastasıyım o videonun. Yakın ayak cekimleri falan.
Simdi siz yenisiniz, makina farklarını bilmeyebilirsiniz sorun yok, muhlenin senelerdir 2 kafası var biri 89 kafa yumusak kesimli, biri 41 kafa agresif kesimli. Kafalar standart yani. Zaten standart olan bir kafaya alt tarafı sap yapıcak abiler, 3d yazıcılardan tut kumpasla olcumlere, cad cam cizimlerine kadar cok ugrasır gorunduler o videoda, forumda zamanında ona gulmustuk. Aslında Faber castel kursun kalemden kopyalayıp bir sap yaptılar ama iste adamlar tanıtmayı satmayı biliyor.

işte her üründe olduğu gibi, pazarlama yine öne çıkıyor.
@wirt hoş geldiniz komşum, keyifli tıraşlarınız olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,441 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,714 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
Thumbs Up Bir aile üyesi daha GecayS 43 11,006 12/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: V4Vamık
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,338 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,255 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,752 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 3,973 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,805 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,214 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,065 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: