Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm
NİKOTİN BANDI İLE SİGARAYI BIRAKMA GÜNLÜĞÜM

GÜN: 17

Saymayı epeydir bıraktım. 17 gün oldu sanırım. Değişen bir şey yok. Sigara içmek isteyeceğim tüm ortamlarda şansımı sonuna dek zorladım. Yaklaşık 10 gündür, arada sırada olan o zorlamalar da tamamen kesildi artık. ''Aklıma gelmiyor'' desem yeridir.

Hafta başında, yukarıda @mehmets komşumuzun sorduğu soru benim de aklıma geldi. Nikotinden bu şekilde kurtulmak ne derece mükün olacaktı? Sonuçta sisteme girmeye devam ediyordu.  Pazartesi günleri benim bandın ilk günü. O gün eczaneye gitmedim yani bandı kullanmadım. Diğer günlerden farkı yoktu. Sigara yine aklıma gelmedi, zorlamadı, uykum aynıydı. "İlk gün zirvedir şimdi nikotin", deyip çok sallamadım. İkinci gün yine bantsız ve sıkıntısız devam ediyordum, ki "acaba yanlış mı yapıyorum" sorusu aklıma getirtilene kadar. Uzatmayayım, eczaneye gittim, eczacı "olmaz öyle şey, her şeyin bir usulü adabı var" dedi ve bir paket bant alarak çıktım. Yani 2 gün kadar bantsız dolaştım ve zahmet çekmedim. Biraz da kendimi test etmek için denemiştim. Olur muydu? Belki. Bilmiyorum. Ama o iki gün nikotin eksikliği hissetmedim; sinirli ya da huzursuz değildim, canım sigara filan istemedi, bantlı geçen günlerden farkı yoktu.

Aslında bu bantlar arasında geçiş sürecindeki durumları @Nani Kuş üstaddan dinlemek lazım. Özellikle 8 haftalık 25 mg kullanımdan sonra 2 haftalık 15 mg a geçişi ben de merak ediyorum. Belki tecrübelerini paylaşır bizimle.

Bu Konudaki Yorumlar
Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm - Yazar: Niko - 01/08/2018, Saat: 17:50
Cvp: Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm - Yazar: Niko - 16/08/2018, Saat: 13:24

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler zorba58 160 96,918 19/10/2020, Saat: 19:15
Son Yorum: Razorlazer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: