Jiletli usturaya takılacak jiletin yönü önemli mi?
Merhaba
Yeni yeni jiletli usturaya başlayacak olan biri olarak yaprak jileti kırarken dikkatimi çekti bazı jiletlerde bir kısım diğer kısma göre daha eğimli, yaprak jilet takılan aletlerde çok takılmamıştım bu konuya ama jiletli usturada daha eğimli bitiş tarafının önemi var mı?
merhaba komşum ben hiç dikkate almıyorum ne taraf denk gelirse o tarafı usturaya oturtuyorum bir sorun ile karşılaşmadım şimdiye kadar.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(01/08/2018, Saat: 18:56)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba komşum ben hiç dikkate almıyorum ne taraf denk gelirse o tarafı usturaya oturtuyorum bir sorun ile karşılaşmadım şimdiye kadar.

Peki hocam bunun normalde ustura ya da diğer ürünlerde ne sebeple olduğunu biliyormusunuz? Çok yazı okudum ama bununla ilgili herhangi bir şeye rastlamadım açıkçası..
inanın ben de bilmiyorum, benim için önemli olan usturam jileti ne kadar iyi tutuyor. Big Grin
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Hocam bak herhangi bir önemi yok kanaatimce 2 senedir kullanıyorum ben jiletli ustura ben sedef ve ali bıyıklı marka kullanıyorum feather gibi olanların özel sistemi var ama bu sedef ve ali biyiklida olay farklı berberlerde dikkat edersen ilk jileti alırlar kağıt açılmadan uçlarını kırarlar sonra usturanin kesen tarafı yukarı gelecek şekilde tutarlar ve jileti alıp yerleştirirler tabi kardeş bu nasıl olacak diye sorarsan şöyle ilk önce bu tutuşu yukarı yapıp jileti aldık jiletin tırtıklı kısmını aşağı getirip bir tirtigini usturanin ucuna tak yani usturanin üstünde bir demir vardır ucundan bakınca görülür jilet içeri kaçmasın diye jileti ordan tak ve düz bir şekilde elini kesmeden tırnağın ile o demirin hizasından yani yatay tirtiklari gecir hepsini sonra mermere cama veyahut daha sağlıklısı not defterleri olur kalın bir şeyin üstüne üst ucunu oturttur usturanin jiletin ucu usturanin ön ucunu gecmesin yoksa her kesişte bir çizik atarsın istemeyerek sonra kullanmaya basla AMA GENE DEDİĞİM GİBİ NORMAL JILETLERDE EĞİMİN BIR ÖNEMİ YOKTUR.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(01/08/2018, Saat: 19:13)Ghost60 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bak herhangi bir önemi yok kanaatimce 2 senedir kullanıyorum ben jiletli ustura ben sedef ve ali bıyıklı marka kullanıyorum feather gibi olanların özel sistemi var ama bu sedef ve ali biyiklida olay farklı berberlerde dikkat edersen ilk jileti alırlar kağıt açılmadan uçlarını kırarlar sonra usturanin kesen tarafı yukarı gelecek şekilde tutarlar ve jileti alıp yerleştirirler tabi kardeş bu nasıl olacak diye sorarsan şöyle ilk önce bu tutuşu yukarı yapıp jileti aldık jiletin tırtıklı kısmını aşağı getirip bir tirtigini usturanin ucuna tak yani usturanin üstünde bir demir vardır ucundan bakınca görülür jilet içeri kaçmasın diye jileti ordan tak ve düz bir şekilde elini kesmeden tırnağın ile o demirin hizasından yani yatay tirtiklari gecir hepsini sonra mermere cama veyahut daha sağlıklısı not defterleri olur kalın bir şeyin üstüne üst ucunu oturttur usturanin jiletin ucu usturanin ön ucunu gecmesin yoksa her kesişte bir çizik atarsın istemeyerek sonra kullanmaya basla AMA GENE DEDİĞİM GİBİ NORMAL JILETLERDE EĞİMİN BIR ÖNEMİ YOKTUR.

Biraz berber izlemekte fayda var. Genel olarak anladım ve uyguladım ama çok teşekkürler.. Smile
Hocam ellere dikkat benim eller kevgire döndü polis görse direk kodese tikarlar kullanırken sen sen ol bitirebildigin kadar yavaş bitir yoksa sende bir usturazade olur ve aşk acısından beter olan her görüşte maziyi hatırlatan bir ize sahip olur bu kervana katılırsın

Ellerden yana pek sorun yok doğrusu. Korkunç dikkatli yapıyorum ve itme ile uçtan bastırma hareketlerini sert cisimler yardımı ile yaptım ilk denememde. Sakalı da köpük ile kağıt havluya alıyorum. Acemi kasap olmamak adına Smile
Hocam vanta tam jiletli ve baska markalarin surgulu sistemli usturalari var.
(03/08/2018, Saat: 09:05)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam vanta tam jiletli ve baska markalarin surgulu sistemli usturalari var.

Yardımınız için teşekkürler hocam. Tam jiletlileri de araştırıyorum şu an. Son 2 seferdir ustura ile sorunsuz tıraş oldum ama biraz tedirgin geçiyor kesip biçersem diye.. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,160 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Usturaya jilet nasıl takılır detaylı anlatım Berberbey 11 7,158 06/05/2022, Saat: 20:11
Son Yorum: master44tr
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,628 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,866 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,276 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer
  Usturaya başlangıcım ve kullandığım jiletler Playfultiger 2 2,378 28/11/2020, Saat: 21:55
Son Yorum: Playfultiger
  İlk Jiletli Ustura Deneyimim asunbul 26 12,994 26/10/2020, Saat: 00:11
Son Yorum: Erdi
  Sedef metalik jiletli ustura BigHillMe 40 58,870 11/11/2019, Saat: 22:56
Son Yorum: helliox
  Focus Super - Jiletli Ustura Linq 7 11,991 25/08/2019, Saat: 15:28
Son Yorum: EskUyeMhmt_G

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: